reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z zajściem w ciążę :(((

reklama
Dziewczyny potrzebuje pomocy, jak już wcześniej pisałam mam torbiel 5 cm i biorę Proverę od 22 dc... wczoraj zrobiłam test ciążowy pozytywny dziś go powtórzyłam również pozytywny, kreska jest blada ale widoczna... Jak myślicie to ciąża czy skutki uboczne Provery? Z tego co czytałam to Provera to kobiecy Progesteron wiec szanse są 50- 50. Oczywiscie zadzwoniłam do ginka a ten na mnie nawrzeszczał jak idiota!!! Ze po co ja ten test robiłam, on mi nie kazał itd... wkurzyłam się tylko bo mnie zbył krzykiem.. przecież w 22 dc nie mógł widzieć czy jestem w ciąży czy nie... bo z synem byłam u niego w 4 tygodniu ciąży i on nie widział!!! Jestem zdesperowana i załamana,,,, nie wiem co robić..

radzę zmienić ginka i to natychmiast!!!!będzie dobrze,trzymam kciuki!
 
Zrobiłam dzis betę wynik 25.9 U/L ... dziś 30 dc jeszcze 2 dni do planowanej @... Gin twierdzi że to wina torbieli... Co wy na to? Torbiel w 22 dc miał 5 cm a wczoraj w 29 miał 3.5 cm.... Co o tym myślicie???
 
Zrobiłam dzis betę wynik 25.9 U/L ... dziś 30 dc jeszcze 2 dni do planowanej @... Gin twierdzi że to wina torbieli... Co wy na to? Torbiel w 22 dc miał 5 cm a wczoraj w 29 miał 3.5 cm.... Co o tym myślicie???

może zrób dodatkowo test,co?ja bym poszła do innego lekarza na kontrolę i to jak najszybciej.jakoś ten Twoj mi wcale nie podpasował po tym co napisałaś...
 
Dzastina a robiłaś monitoring przed owu ?? tzn ile miałaś pęcherzyków bo wiadomo że z 1 jest ta torbiel ....
ale też radzę pójść do innego lekarza ... a miałaś na mysli 25,9 mlU/ml? taka jednosta raczej funkcjonuje? a z reguły >5 to ciąża
moja rada jest taka sprawdż czy ta beta przyrasta więc po 2 dniach idźzrób jeszcze raz to badanie jak będzie poziom HCG przynajmniej o 66 % większy w ciągu 48 godzin (114 % w ciągu 72 godzin) to to będzie dzidzia :)
znalazłam taką wypowiedź lekarza:
HCG na 100 % potwierdzi lub zaneguje obecność ciąży. Szansa na wynik fałszywie pozytywny jeżeli chodzi o HCG dotyczy tylko bardzo rzadkich guzów jajnika o charakterze germinalnym - nie torbieli tylko guzów litych. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję za odpowiedź... no właśnie chciałam powiedzieć.. żę mam wynik w U/L a to jest troszkę inaczej.. bo to jest liczone od dnia owulacji a ten który ty podałaś jest liczony od dnie pierwszej @. Tak to sobie wyczytałam wczoraj na necie... Jutro zrobie jeszcze raz beta hcg i bedzie wszystko jasne,,,, pozdrawiam i życzę miłego dnia...
 
Witam,
może pomożecie mi rozwiać moje wątpliwości bo już świrka dostaje od tego wszystkiego....
Tydzień temu byłam na wizycie bo od połowy cyklu miałam ból podbrzusza taki jak przy zbliżającym się okresie.
Na USG lekarz stwierdził że mam torbielkę krwotoczną na jajniku i kazał czekać do nadchodzącego okresu (USG w 21 dc, cykle zwykle 26 dniowe).
W 5 dc miałam się zgłosić na USG sprawdzić czy ten monster się wchłonie...Niestety, @ nie nadeszła, spóźnia się tylko 4 dni, brzuch boli jak bolał, jajniki kłują na zmianę.
Lekarz kazał zrobić test ciążowy jakby się okres spóźniał (ponowne starania po poronieniu), chociaż stwierdził że po tym co widzi na USG szanse w tym cyklu są małe - 2 testy pozytywne w ciągu 2 dni, tylko druga krecha mniej wyraźna od kontrolnej.
No i mój dylemat:
- test pozytywny może wyjść przy torbieli

Czekać, biec do lekarza?? Bo robienie badań HCG z krwi też może dać fałszywy wynik przy torbielach?wizyte mam dopiero za 5 dni, ale po przebytym poronieniu już zaczynam panikować.
Eh... i jeszcze jedno, USG w gabinecie bardzo kiepskie i stare, czasami pokazywało rzeczy które nowy aparat do USG całkowicie wykluczał.....o doradzicie?
 
Witam,
może pomożecie mi rozwiać moje wątpliwości bo już świrka dostaje od tego wszystkiego....
Tydzień temu byłam na wizycie bo od połowy cyklu miałam ból podbrzusza taki jak przy zbliżającym się okresie.
Na USG lekarz stwierdził że mam torbielkę krwotoczną na jajniku i kazał czekać do nadchodzącego okresu (USG w 21 dc, cykle zwykle 26 dniowe).
W 5 dc miałam się zgłosić na USG sprawdzić czy ten monster się wchłonie...Niestety, @ nie nadeszła, spóźnia się tylko 4 dni, brzuch boli jak bolał, jajniki kłują na zmianę.
Lekarz kazał zrobić test ciążowy jakby się okres spóźniał (ponowne starania po poronieniu), chociaż stwierdził że po tym co widzi na USG szanse w tym cyklu są małe - 2 testy pozytywne w ciągu 2 dni, tylko druga krecha mniej wyraźna od kontrolnej.
No i mój dylemat:
- test pozytywny może wyjść przy torbieli

Czekać, biec do lekarza?? Bo robienie badań HCG z krwi też może dać fałszywy wynik przy torbielach?wizyte mam dopiero za 5 dni, ale po przebytym poronieniu już zaczynam panikować.
Eh... i jeszcze jedno, USG w gabinecie bardzo kiepskie i stare, czasami pokazywało rzeczy które nowy aparat do USG całkowicie wykluczał.....o doradzicie?

wiatj... ja też się meczę z torbielami..

Otóż w lutym miałam torbiela na 5 cm... który dawał mi dwa testy pozytywne ale badanie z krwi beta hcg rozwiało moje wątpliwości... Był to torbiel o strukturze litej i on fałszuję wynik testów ciązowych. 2x pozytywny a ciązy brak.
W zeszłym cyklu miałam tego samego torbiela co ty ale nie miałam wyniku pozytywnego testu więc raczej to ciąża. Dla pewności zrób badanie beta hcg i będzie wszystko jasne:):):) i oczywiście daj znać:):) pozdrawiam:)
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź :-D
Dziś pójdę do lekarza bo mnie to wszystko martwi, a nie ukrywam że staramy się o dzidzię już dłuższy czas.....
Eh... ale z tym jak sie mój brzuch zachowuje teraz to miałabym ogromne wątpliwości co do prawidłowego przebiegu ciąży.:-(
Chyba do wizyty się skręcę z niepewności co się tam dzieje .....
 
Do góry