reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkola w Częstochowie

Dołączył(a)
15 Październik 2015
Postów
1
Czy prawdą jest, że do najlepszych przedszkoli w mieście trzeba się zapisać pół roku wcześniej?
Jak wygląda sytuacja z publicznymi? Poprawiła się ilość miejsc?
 
reklama
To zależy gdzie. 9 miesięcy wcześniej rezerwowaliśmy miejsce w Sowie 2 lata temu i wtedy już była duża część miejsca zajęta. Tak więc w tych najlepszych przedszkolach najlepiej zainteresować się tym dużo wcześniej. W publicznych? Trudno powiedzieć, nie interesowałam się tematem, ale np. dwie moje koleżanki miejsca w publicznym przedszkolu nie dostały.
 
Nie wiem jak jest aktualnie - kiedy rezerwowałam miejsce w Sowie to mieli długie kolejki. Nawet jeśli nie mają miejsca, to wpisz się na listę rezerwową. Niania będzie kosztowała dwa razy więcej, a moim zdaniem pozostawienie dziecka na kolejny rok w domu, będzie fatalnym wyborem. Dziecko będzie mocno opóźnione, jeśli zacznie z przedszkolem dopiero za rok.
 
Oj... kiedyś widzieliśmy klubik. Nie miał podwórka, jedzenie z cateringu, kilkanaście dzieci w różnym wieku.
Ale jak nie będzie innej opcji to co zrobisz? Zostawienie dziecka w domu jest moim zdaniem najgorszym pomysłem...
 
U nas wyniki rekrutacji do publicznych mają być jutro. Ciekawa jestem czy moje koleżanki dostaną miejsce.
Ostatecznie sama złożyłam wniosek, ale to bardziej z ciekawości, bo wiem że na 99 proc. miejsca nie dostanę.
 
To niestety prawda. System kwalifikacji nie jest przejrzysty. Powinna być publikowana konkretna lista z przyznanymi punktami i za co.
Bo tak to wiadomo, że miejsca w przedszkolu są załatwiane po znajomości.
 
Cześć, dziecko mojej koleżanki się nie dostało, mimo, że miało w przedszkolu starszą siostrę. Jak to możliwe? Oboje pracują. Podobno dodatkowe punkty są dla samotnych matek.Warto przemyśleć :)
I jak tu być uczciwym!
 
reklama
Mój synek chodzi do przedszkola, ale zastanawiam się, czy nie przepisać go do innego, bo nie jestem zadowolona. Ale jak widzę, że piszecie, jak jest ciężko, to sama nie wiem... Chodzi mi głównie o poziom. Wiem, że dzieci w przedszkolu przede wszystkim mają się bawić, ale mam wrażenie, że mój syn wcale się tam nie rozwija. Zastanawiam się jeszcze, czy nie wysłać go na jakieś zajęcia poza przedszkolem. Znalazłam ostatnio na fb szkołę Brainobran, która się dopiero otwiera w Częstochowie. Ich zajęcia rozwijają zdolnosć pracy całego mózgu dziecka. Co o tym sądzicie?
 
Do góry