reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy

Hej dziewczynki czy ma ktoras z was przepis na latwy jablecznik? To ulubione ciasto mojego meza a ja nie potrafie go zrobic. Sprobowalam raz i mi nie wyszlo:-(
 
reklama
Hej dziewczynki czy ma ktoras z was przepis na latwy jablecznik? To ulubione ciasto mojego meza a ja nie potrafie go zrobic. Sprobowalam raz i mi nie wyszlo:-(
Bardzo proszę:-) może nie jest to typowy jabłecznik ale są jabłka i zawsze wychodzi, ciasto smaczne na ciepło i zimno

CIASTO Z KASZĄ MANNĄ
1szkl mąki
1szkl cukru
1szkl kaszy manny
1 łyżeczka proszku do pieczenia
ok 3/4 kg jabłek
1 kostka margaryny do pieczenia
cynamon

Mieszamy w misce mąkę, cukier, kaszę i proszek do pieczenia. Jabłka ścieramy na tarce. Niewielką tortownicę smarujemy margaryną i wysypujemy kaszą manną lub tartą bułką. Teraz na przemian wsypujemy 1 szklankę sypkiej mieszanki i kładziemy warstwę jabłek, posypujemy cynamonem. Ostatnia warstwa to sypkie składniki. Na wierzch ścieramy na tarce zamrożoną kostkę margaryny.
Pieczemy ok 1 godz w temp. 160 st.
 
Ja mogę wam polecić pyszne nadziewane ruloniki z szynki. Na Święta ( i na imprezkę ;-)) w sam raz.
Farsz:
ser żółty o zdecydowanym smaku zetrzeć na grubych oczkach, dodać duuużo czosnku przeciśniętego przez praskę i posiekaną natkę pietruszki. Dodać łyżeczkę majonezu.
Nakładać na plastry szynki i zwijać jak naleśniki ( rulony).
Pycha!

I jeszcze fajna sałatka, którą niedawno odkryłam :-):
- seler ze słoika ( w paskach)
- ananas z puszki ( pokroić w kostkę)
- ser żółty ( zetrzeć na tarce)
- czerwona papryka ( w kostkę)
- kukurydza
czosnek, majonez, doprawić do smaku.

A jak już tak się rozpędziłam z tymi przepisami :-), to jeszcze jedna sałatka. Może nie koniecznie świąteczna, ale bardzo smaczna ( np. do pizzy)
- ugotowały brokuł ( podzielić na różyczki )
- pomidor ( pokroić w kostkę )
- feta ( pokroić w kostkę)
zalać sosem jogurtowym:
jogurt naturalny, łyżka śmietany, duuuużo czosnku ;-), sól , pieprz.
Smacznego!

 
Annya z Twoich przepisów wynika, że bardzo lubisz czosnek i to duuuuużo;-)
Mogę Ci polecić świetny sos czosnkowy np. do pizzy:

- 2 łyżki serka homogenizowanego waniliowego
- 4 łyżki majonezu
- 2 ząbki czosnku przeciśniętego przez praskę
- pieprz

Wszystkie składniki wymieszać i odstawić na jakiś czas do lodówki, żeby się "przegryzło".
 
Annya z Twoich przepisów wynika, że bardzo lubisz czosnek i to duuuuużo;-)
Mogę Ci polecić świetny sos czosnkowy np. do pizzy:

- 2 łyżki serka homogenizowanego waniliowego
- 4 łyżki majonezu
- 2 ząbki czosnku przeciśniętego przez praskę
- pieprz

Wszystkie składniki wymieszać i odstawić na jakiś czas do lodówki, żeby się "przegryzło".

Tusieńka - uwielbiam czosnek!!!I wszelkie sosy, sałatki czosnkowe itp. Uważam , że dodają potrawie fajnego smaku. ( Jakby któraś chciała spróbować frytki z czosnkiem - serio- to polecam, każdy kto spróbował , to się zakochał :-)) Dzięki a przepis , na pewno skorzystam:tak:
 
Tusieńka - uwielbiam czosnek!!!I wszelkie sosy, sałatki czosnkowe itp. Uważam , że dodają potrawie fajnego smaku. ( Jakby któraś chciała spróbować frytki z czosnkiem - serio- to polecam, każdy kto spróbował , to się zakochał :-)) Dzięki a przepis , na pewno skorzystam:tak:

to tak jak ja, najchetniej do wszystkiego jadlabym sos czosnkowy :-D

robie wedlug smaku i akurat z tego, co mam pod reka, czyli smietana, majonez, jogurt, serek, nasz niemiecki creme fraiche, zalezy co akurat zalega w lodowce :-D. Najlepszy wychodzi wlasnie z serka homogenizowanegeo, ale jednak o smaku naturalnym. Wanilia pewnie dodaje slodki posmak, a ja takiego sosiku akurat wlasnie nei lubie. Acha, przyprawiam ziolami prowensalskimi, czasem troszke soli.

Nie wiem, czy w PL macie ciabatty gotowe do pieczenia? Moglabym podrzucic pomysl na wieczorna przekaske na cieplo
 
Wanilia pewnie dodaje slodki posmak, a ja takiego sosiku akurat wlasnie nei lubie.

Nie wiem, czy w PL macie ciabatty gotowe do pieczenia? Moglabym podrzucic pomysl na wieczorna przekaske na cieplo


Wiesz co, ja też myślałam, że będzie słodki ten sos czosnkowy, ale okazuje się, że wcale nie - wanilia jest w nim zupełnie niewyczuwalna.

No to ja też poproszę ten przepis na przekąskę:tak:
 
reklama
to to samo, bo je i tak zapieka sie w piekarniku jak bagietke, az bedzie chrupiaca, a ser sie roztopi.
Mam na mysli np. wlasnie takie:
ciabatta.jpg


Ciabatta mozarella
Dziele ja na 3-4 kawalki a potem przekrajam kazdy wzdluz. Kazda taka poloweczke smarujemy maselkiem czosnkowym badz ziolowym, jak kto lubi. Robilam juz i z kupnym, a maz czasem przygotowywal takie czosnkowe maselko sam. Maselko jest wazne, by buleczka nim nasiakla i byla w srodku mieciutka. Na to kladziemy plasterki swiezego pomidorka, a nastepnie plasterki sera mozarella (u nas jest w formie takiej kulki, zapakowany w torebke http://www.rivervalleycheese.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/webassets/mozarella.jpg ). To wszystko posypujemy pieprzem i ziolami, oregano, bazylia, co tam lubimy i zapiekamy az brzegi beda chrupiace a ser sie roztopi i rozleje. Szybko, latwo, niedrogo i smacznie :-D a i dla wegetarian ;-)

i jeszcze dla annya czosnkowa feta ;-)
robie w takim malym mikserku, najpierw siekam czosnek (1,5-2 zabki), fete kroje na male kawaleczki, dorzucam do czosnku, dolewam smietany (0,5-1 kubeczek, zalezy do czego ja chcemy i ile), wszystko miksuje i gotowe. Jak nie mamy miksera to po dodaniu smietany rozdrobnic wszystko i wymieszac widelcem. Tesciom smakowalo bardzo np. do wedzonego lososia. Nadaje sie tez jako nadzienie do pomidorkow, papryczek, albo po prostu do posmarowania bagietki czy kanapki. Nie solimy, bo i tak jest strasznie slone :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry