reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy

reklama
Carmi, obiecałam ci przepis na sernik, więc już piszę...
na ciasto: 5 jajek, 3 szklanki mąki, szklanka cukru, cukier waniliowy i proszek do pieczenia, kostka masła.
na masę serową: 5 jajek, cukier puder, twaróg sernikowy (taki z wiaderka najlepszy), aromat cytrynowy, cukier waniliowy, 2 budynie smietankowe albo Sernix- taki ulepszacz do serników i ew. rodzynki

sposób przyrządzenia:
ciasto kruche wyrabiamy na stolnicy, wysypujemy sypkie produkty, wbijamy dwa całe jajka, a resztę oddzielamy białko od żółtka. żółtka dodajemy do produktów a białka na bok... nie wylewać... ucieramy z tego ciasto, ktore dzielimy na dwie części, jedną kroimy w paski i wkładamy do zamrażalnika. a drugą wałkujemy i układamy na blaszce. potem, jak mam w domu brzoskwinie w puszce, to wykładam nimi to ciasto w blasze. i biorę się za ser.
serek... 5 jajek oddzielamy białko od żółtek. wrzucamy najpierw białka, ubijamy je na sztywną pianę + jedna łyżka cukru pudru. dodajemy zółtka, ser twarogowy + 150 g (3/4 szklanki) cukru pudru. potem do masy dodajemy aromat cytrynowy, cukier waniliowy i albo ten sernix albo budynie. można dorzucić do sera rodzynki :-) gotową masę serową wylewamy na ciasto. teraz pozostałe ciasto wyjmujemy z zamrażarki. jak ktoś ma czas to może je utrzeć to ciasto na tarce wtedy bedzie ladniej ciasto wyglądało... albo rozwałkować i połozyć na serze... gotowe ciasto wsadzamy do piekarnika na 200 stopni na około godzinkę... trzeba pilnować czasu aby nie zrobić zakalca. nawet może siedzieć koło godziny i 10 minut... i nie wyjmowac go od razu z piekarnika. poczekać do ostygnięcia i można jeść
smacznego!!!
Carmi, mam nadzieję że w miarę zrozumiale ci to napisałam :-D
 
Aja podam Wam przepis na bardzo prosty i smaczny świąteczny obiad może którejś się przyda
Filety z kurczaka z ananasem (proporcje na 4 osoby)
4 filety
4 krążki ananasa (z puszki lub świeży)
4 plastry sera żółtego
olej i łyżeczka masła do smażenia
papryka, pieprz sos sojowy lub maggi

Filety lekko zbić, doprawić dość ostro pieprzem, papryka i sosem sojowym, odstawić na pół godzinki do lodówki.
Rozgrzać na patelni olej i obsmażyć filety z każdej strony. Jak będą obsmażone położyć na każdym krążek ananasa i plaster sera żółtego i dodać łyżeczkę masła. Lekko podlać woda z czajnika i przykryć. Dusić aż stopnieje ser. Podawać z ziemniakami lub ryżem i zieloną sałatą :happy:
 
Ale gapka ze mnie nie widziałam tego wątku...:-(
Fajne rzeczy fajne rzeczy a bardziej trzeba by było napisać pyszne rzeczy:-D
A ja już coś z wielkanocnego zestawu zaserwuję;-)
Pasztet z pieczarek
1/ Ugotuj na twardo 10 jajek, obierz i utrzyj na dużych oczkach tarki
2/ 1 kg pieczarek obierz lub umyj i zetrzyj na dużych oczkach tarki
3/ Duże cebule obierz i pokrój w kostkę a nastepnie usmaż na oleju razem ze startymi pieczarkami (około 10 min) , zdejmij z ognia.
4/ Do pieczarek i cebuli dodaj: * starte jajka * ewentualnie op. 10 dkg. startego żółtego sera * posiekany szczypior * groszek z puszki ( ilość według uznania) * 3/4 szklanki bułki tartej * 1-2 łyżki majonezu * 4 łyżki śmietany * wbij 2 surowe jajka *
5/ Wymieszaj i dopraw pieprzem i solą,
6/ natłuść formę , posyp bułką tartą, można piec w folii Piec w piekarniku ok. 1 godziny w temperaturze 200 stopni SMACZNEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Inja a jak duza blacha jest do tego pasztetu potrzebna i w jakim ksztalcie? Tak sobie mysle ze moze na swieta bym upichcila cos takiego :-D Domyslam sie ze skoro to pasztet to je sie go z pieczywem...czy moze masz jakas inna sugestie?:-D
 
Inja a jak duza blacha jest do tego pasztetu potrzebna i w jakim ksztalcie? Tak sobie mysle ze moze na swieta bym upichcila cos takiego :-D Domyslam sie ze skoro to pasztet to je sie go z pieczywem...czy moze masz jakas inna sugestie?:-D

Ja robię w blaszce 15 na 30 cm.

Podawać można na zimno z pieczywem, ja czsami podgrzewam i polewam sosem czosnkowym lub tatarskim. Naprawdę jak ktoś lubi. Naprawdę polecam. Zawsze piekę go na Wielkanoc
 
Ja zaserwuje na swieta:
salatke jarzynowa,
salatke z ananasem i serem zoltym,
ciasto z jablkami
babke dzis kupilam :-)
pasztet z przepisu Inji :-)
nozki pieczone,
zorek z kielbaska i jajeczkiem
i duuzo jaj ;-) :-)
do tego na stole bedzie jeszcze wedlinka, kielbaska i serek zolty :-)

chyba to tyle wiecej nie zjemy ;-)
 
Zrobiłam dzisiaj na obiad Calzone. Nie dośc, że zrobiłam z połowy porcji to jeszcze nie dalismy rady z mężem zjeśc wszystkiego tyle tego było :eek:
Dobre wyszły, ale jednak farsz troszeczkę musze nastepnym razem zmodyfikować, dodac szynkę albo krewetki ... :-)
 
reklama
ale przepis na ta paste jajeczna poprosilabym. Sos tatarski sama robisz? to tez poprosze.
.
PASTA JAJECZNA
6 jajeczków:-) ugotowanych tre na tarce na grubych oczkach, dodaje szczypiorek i szyneczke bardzo drobno pokrojoną i serek żółty starty + majonez
Na Plastry szynki nakładam farsz i zwijam w ruloniki i sie zajadam

SOS TATARSKI
1 szkl. majonezu + pół szkl. gęstej smietany , 1 łyż. posiekanych grzybków marynowanych,1 ogórek konserwowy posiekany,1 cebulka , kawałek papryki marynowanej + sól pieprz. wymieszać i zajadać.

robie też sos majonezowo- jajeczny
1 szkl.majonezu ,1 szkl gęstej śmietany , 4 gotowane jaja , 1 łyż musztardy delikatesowej, sół+pieprz
żółtka ucieram z śmietaną , majonezem i resztą , białka drobno siekam i mieszam , czasem dodaje szczypiorek, tą pastą też można nadziewać szzynke.
 
Do góry