reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PYTANIA ?? różnej tematyki

reklama
Jeśli któraś z mam byłaby zainteresowana tematem, to w przychodni na Ledóchowskiego szczepienie na świnkę-odrę-różyczkę robią również szczepionką Priorix, nie tylko MMR... Priorix jest mniej zjadliwa (szczepy bakterii są martwe) i ponoć mniej bolesna. Choć podobno coraz ciężej dostać przychodniom tą szczepionkę, przynajmniej w Szczecinie...
 
Nie wiedziałam, że tak ciężko znaleźć przychodnię gdzie szczepią Priorixem. Byłam pewna, że nieliczne używają MMR :/
My szczepiliśmy na Kadłubka Prorixem
 
Pediatra powiedziała mi że oni byli/są jedną z nielicznych przychodni w Szczecinie szczepiących Priorixem... I że coraz trudniej ją dostać. Zapytałam potem pielęgniarkę od szczepień czym szczepią (wiadomo, ona szczepi więc lepiej się orientuje) i odpowiedziała że "może być Priorix". Więc albo dostali albo mają na wyczerpaniu... Sama nie wiem...
Powiedz proszę Czarodziejka87 miał Twój synek jakieś objawy poszczepienne? Gorączka? Wysypka? Kurde, boję się tej szczepionki..........
 
Też się bałam tego szczepienia, na szczęście obyło się bez powikłań. MMR bym nie zaszczepiła.
W sumie Szymon wszystkie szczepinia bardzo dobrze znosił i nigdy nic się po nich nie działo.

Tak z ciekawostek w przychodni w Podjuchach chcieli mi zaczepic dziecko MMR i 6w1 tego samego dnia :szok:
Nie wiem czy pan, z którym rozmawiałam uznał mnie za idiotkę czy jak...? chciałam się tam przepisac do przychodni, ale że to akurat był czas szczepienia poszłam się zapytac czym oni szczepią i jak to wygląda.
Sończyło się na tym, że jeżdżę do lekarza z Podjucha na Kadłubka
 
Zamiast martwić się szczepieniem, trzeba było zrobić badania na poziom przeciwciał. Może wcale nie trzeba było szczepić ;)
 
Czy któraś z mam posiada spacerówkę Espiro Magic? Bo właśnie zakupiliśmy i zastanawia mnie stelaż, podwozie pod koszem, mianowicie jest połączone jakąś dziwną konstrukcją cienkich rur(?) i jakoś mi to wygląda...niestabilnie. Oczywiście oglądałam wózek na żywo, jednak była to wersja 2012 a my zamówiliśmy przez neta wersję z 2013 roku i nie wiem, wydaje mi się że tam było to solidniejsze - ale pewna nie jestem... A może mi się wydaje, po przesiadce z ciężkiego, nie-do-zdarcia x-landera? Czy któraś użytkuje tą spacerówkę? Jakieś uwagi, minusy? Jeszcze nie jeździłyśmy bo pogoda jest jaka jest...:wściekła/y:
 
reklama
My mieliśmy Espiro Magic 4, ale kupiony w 2010 roku. O nowszych słyszałam już kilka niepochlebnych opinii.
Ja z naszego Magika uwielbiam do tej pory, chociaż już go nie używamy :)
Ja go wciągałam po schodach, zjeżdżałam nim, zawsze dawał radę.
Nasz wózek jest bardzo wytrzymały- Szymon ostatnio zrobił próbę i się w nim usadowił, a waży ponad 20kg (wózek teoretycznie jest dla dzieci do 15kg)
Jedynym minusem jest ten kosz na dole. Jak rozłoży się oparcie to dostanie się do niego jest niemalże niemożliwe
 
Do góry