reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

ale mnie pocieszylas:( :sorry: my wracamy we wtorek do gp i prosimy o jakies badania bo gaviscon nie dziala maly pomomo zageszczenia mleczka zwraca prawie wszystko co zje a do tego ryczy jak by go ze skory obdzierali:( no coz zobaczymy co do kupki to herbatki mu podaje w przerwach pomiedzy posilkami tak po 30 ml zeby nie zwracal i jest poprawa kupka z ciemno zielonego zbitka zrobila sie w ciagu jednego dnia zolciutka co prawda nadal modelinowa ale placzu przy niej nie ma takiego jak przy jedzeniu...
 
reklama
problemy z placzem przy kupce dopierosie zaczely przed tem prezyl sie i czerwienial jak mu zageszczalismy mleko ale teraz to plakal:( no wazne ze dzis zrobil bez placzu i zolciutka wiec moze to wina zmiany mleka bo probujemy rozne co by wyczuc po ktorym mniej zwraca:( nie wiem cykam sie co mu jest:(
 
moze i rzeczywiście te czeste zmiany mleka a sa jeszcze typowe dla dzieci ulewajacych moja takie pila zanim wykryto skazę białkową.wtedy to spala na poduszcze z nami w łozku pod kątem,teraz jest w miare dobrze

 
Moja 2 miesięczna córeczka ma podobny problem, zje, podniosę ją, ładnie jej się odbije, ale przynajmniej przez godzinę najpierw ulewa normalne rzadkie mleko, a potem zwraca to wygląda jak kaszka z mleka, czasami po prostu wypływa z buzi, a czasami chlusta jak z fontanny. Tak jest po każdym karmieniu. Je mleko Bebiko 1 co 3-4 godziny jej podaje. Dodam, że ładnie przybiera na wadze. Czy powinno mnie to martwić?
 
zapomniałam jeszcze dodać, że czasami jest to też sama jakby sama woda chociaż nie dostawała herbatki. Po herbatkach jest tak samo jednak jest tak samo. zbiera jej się też dużo śliny w buzi.
 
Chciałabym zasięgnąć informacji od mam dzieci z refluksem żołądkowo-jelitowym:
1) w jaki sposób go zdiagnozowano: jakie badania itd.
2) czy dziecko, które nie ulewa, ale słabo je (po 80 ml, pręży się, odgina gwałtownie i mocno do tyłu, bulgocze mu w brzuszku i przybiera po 150 na tydzień i dodatkowo co chwila wyszarpuje, wypluwa i znowu łapie smoczek, jakby go parzyło albo mu przeszkadzało) może również na niego cierpieć
3) jak sobie radzić i żyć z tą przypadłością, by dzidziuś rósł zdrowo?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Marlena refluks to ulewanie.
1. Gdy dziecko ulewa tj zwraca dużą ilość spożytego pokarmu nawet trzy godziny po zjedzeniu i zdarza się to po każdym jedzeniu można zacząć mówić o refluksie. Do diagnozy zazwyczaj tyle wystarcza... ale robi się jeszcze USG brzusia...
2.Druga sprawa wygląda mi na to ,że dziecku podczas karmienia coś nie odpowiada. Zła pozycja? Z smoczka za wolno bądź zbyt szybko wypływa pokarm... Bulgotanie może świadczyć o tym ,że dziecko podczas jedzenia łyka powietrze. Odnośnie ilości nie wiem czy to mało czy dużo bo to zależy od wieku dziecka. Każde dziecko zazwyczaj je tyle ile potrzebuje. Niemowlaki nie potrafią jeść na zapas.
3.Wydaje mi się ,że Twój dzidziuś nie ma refluksu zacznijmy od tego...i spróbuj użyć do karmienia butelki antykolkowej. To tyle z mojej strony. A i jeśli dziecko jest małe ,a są zbyt długie przerwy w karmieniach to denerwuje się z głodu bo brzuszek pusty domaga się jeść stąd te szarpania smoka.
Pozdrawiam ;-)
 
Do góry