reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

Dziewczyny,czy to jest możliwe,żeby dziecko z dnia na dzień nagle przestało pić mleko? Ania już drugi dzień nie chce mleka:szok::no:
 
reklama
spring ja tak miałam z Hanią:tak: miała skończone już 2 latka i piła mleczko z kubeczka z ustnikiem, aż tu nagle któregoś dnia daję jej na wieczór kubek do ręki a ona go wzięła i nie pije, ale kubka też nie chciała oddać. Ale po ok. 40 minutach gadania przekonywania itp. zabierałam kubek nieruszony. Tak mi zrobiła kilka dni z rzędu i wtedy przeszliśmy na zwykłe mleko krowie, w postaci kakao - to jej spasowało:tak:
 
spring ja tak miałam z Hanią:tak: miała skończone już 2 latka i piła mleczko z kubeczka z ustnikiem, aż tu nagle któregoś dnia daję jej na wieczór kubek do ręki a ona go wzięła i nie pije, ale kubka też nie chciała oddać. Ale po ok. 40 minutach gadania przekonywania itp. zabierałam kubek nieruszony. Tak mi zrobiła kilka dni z rzędu i wtedy przeszliśmy na zwykłe mleko krowie, w postaci kakao - to jej spasowało:tak:

Kurcze,to mnie pocieszyłaś. Ostatnio Ania zostawiała ciągle tak z 30 ml w butelce,ale od 2 dni strajk totalny. Też pomyślałam sobie,że może sama zdecydowała,że nie będzie piła już takiego mleka. Muszę spróbować z kakao;-)
 
Spring to chyba taki wiek jest bo mój od 2 tygodni robi protest i niechce mleka pić w ogóle też właśnie z dnia na dzień, więc mu robiłam owsiankę na mleku krowim , płatki na mleku , kaszke manne itp zamiast butli.Od dwóch dni się trochę ułaskawił i pije butle rano tak 130 do 150 ml i to wszystko bo wieczorem i wciągu dnia nie chce.Muszę z tym kakaem spróbować.
 
Moja Małgosia za to chyba nigdy nie odstawi mleka,butli,kaszki,dałaby sie chyba pokroic za mleko w kazdej postaci ,nawet jak była chora to jedyne co dała w siebie wlac to mleko;)
 
Witam,
dziewczyny a jak podajecie kakao?takie rozpuszczalne czy zwykłe?bo też chciałabym Hani podać ale nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać. A tak w ogóle to u nas ostatnio hitem jest owsianka-gotowana przez mamusie:)
 
Witam,
dziewczyny a jak podajecie kakao?takie rozpuszczalne czy zwykłe?bo też chciałabym Hani podać ale nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać. A tak w ogóle to u nas ostatnio hitem jest owsianka-gotowana przez mamusie:)

ja dla mojej Hani mieszałam zwykłe mleko z rozpuszczalnym kakao...i tak pije do teraz. Wprawdzie gdzieś czytałam że kakao powinno się dzieciom dawać maks. 2 razy w tygodniu bo choć zdrowe to tuczy, ale moja Hanulka to szczypior i nie zauważyłam u niej tendencji do tycia;-). Zosia póki co chętna na mm więc pije Bebiko3:tak:
 
patik80 pewnie że jest tuczące bo te rozpuszczalne mają sporo cukru ale moja Hania jest tak chuda że jakby przytyła to by jej to nie zaszkodziło:)KOniecznie muszę kupić kakao i sprawdzić czy będzie jej smakowało. A jakieś konkretne polecasz?
 
reklama
patik80 pewnie że jest tuczące bo te rozpuszczalne mają sporo cukru ale moja Hania jest tak chuda że jakby przytyła to by jej to nie zaszkodziło:)KOniecznie muszę kupić kakao i sprawdzić czy będzie jej smakowało. A jakieś konkretne polecasz?

pamiętam że na początku miałam zapasy kakao z niemiec, nie wiem jak się nazywało, potem jak się skończyło to kupowaliśmy przez jakiś czas Nesquik, a ostatnio emek kupił jakieś polskie rozpuszczalne - Puchatek chyba i wszystkie chętnie pije:-) jak już kupisz to koniecznie daj znać jak tam pierwsza reakcja na nowy napój:tak:
 
Do góry