reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieci

reklama
No nie musisz go tak zachwalać, już go kupiłyśmy:-D No i patrz mają wspólne zainteresowania, moja też stopy do buzi pcha cały czas:-D
 
Nasz Adrianek kończy za 2 dni już 9 miesięcy:-D
Od miesiąca już siedzi samodzielnie, zaczął już gaworzyć bab haw i inne tego typu "słowa". Mam do was jednak pytanie, ponieważ już od jakiegoś czasu mój maluszek bezustannie próbuje wstawać na własnych nóżkach- oczywiście z moją pomocą , to jednak sam ani nie pełza ani nie raczkuje. :-( Jak tylko próbuję go położyć na brzuszek tak aby sam mógł sięgnąć po jakąś zabawkę - ucząc sie przy tym pełzania, raczkowania , kończy się to po paru minutach piskiem i mały obraca się spowrotem na plecki czekając aż go posadzę lub podniosę i postawię koło siebie. Niektórzy mówią , że on odrazu będzie chodził, bez etapu raczkowania , a ja niewiem czy to jest normalna kolej rzeczy.
Podpowiedzcie prosze mi czy tak ma być, czy ewentualnie macie jakieś własne sposoby, by zachęcić dziecko do raczkowania.
 
Ostatnia edycja:
Aneta, parę dzieci znajomych nie raczkowało ale od razu chodziły i wtedy zaczynały dość szybko chodzić, szybciej niż te raczkujące.
 
Dziekuję Asiu za odpowiedź , ale czy takie szybkie "przeskoczenie" etapu raczkownia nie będzie miało negatywnego wpływu na późniejszy rozwój mojego aniołka, bo jak gdzieś dziś wyczytałam te raczkowanie ma późniejszy wpłym na przykład w rozpoznawaniu lewej prawej strony, czy nauke na jeżdżeniu rowerkim, i zastanawiam sie czy to prawda to co wypisują w tym internecie :dry:
 
Ostatnia edycja:
Aneta coś tam z mową omijają nie raczkujące dzieci, moja siostra nie raczkowała, ale powiem Ci, że wysławia się znakomicie :rofl2:

u mnie Laura raczkowała i mam nadzieję, że Nina też będzie, jednak to ciut bezpieczniej, niż jak od razu na nogi wstanie i szaleje po meblach :sorry2:
 
Aneta, nic mi nie wiadomo żeby gorzej się rozwijały ale poczekaj na odpowiedź jakiś doświadczonych już mam bo ja to tylko wiem ze słyszenia.
 
Nasz Adrianek kończy za 2 dni już 9 miesięcy:-D
Od miesiąca już siedzi samodzielnie, zaczął już gaworzyć bab haw i inne tego typu "słowa". Mam do was jednak pytanie, ponieważ już od jakiegoś czasu mój maluszek bezustannie próbuje wstawać na własnych nóżkach- oczywiście z moją pomocą , to jednak sam ani nie pełza ani nie raczkuje. :-( Jak tylko próbuję go położyć na brzuszek tak aby sam mógł sięgnąć po jakąś zabawkę - ucząc sie przy tym pełzania, raczkowania , kończy się to po paru minutach piskiem i mały obraca się spowrotem na plecki czekając aż go posadzę lub podniosę i postawię koło siebie. Niektórzy mówią , że on odrazu będzie chodził, bez etapu raczkowania , a ja niewiem czy to jest normalna kolej rzeczy.
Podpowiedzcie prosze mi czy tak ma być, czy ewentualnie macie jakieś własne sposoby, by zachęcić dziecko do raczkowania.

Raczkowanie: czy każde dziecko raczkuje? - www.mamazone.pl
 
reklama
Ano moja tez pcha nozki a wzasadzie stopki do buzi tylko jeszcze za daleko ma :) Hehe dobrze ze dorosli tak nie robia bo to wyglada komicznie ;D
 
Do góry