reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój psycho-fizyczny naszych pociech

Sandra1982 mi sie wydaje ze za wczesnie zeby nasze dzieciaczki kojarzyly ze mama to mama :dry: niby dopiero kolo roku tak sie zdarza :baffled:.


Chcialam pochwalic moja corke bo sie nauczyla wkladac klocki do zyrafki z fisher price z mega zadowoleniem to robi od wczoraj zanim klocek wpadnie to przymierza i po malutku wrzuca :laugh2:

Madga78 to super ze masz malego raka w domu :tak: tylko patrzec jak bedziesz miala dosyc ganiania po podlodze. Moja Julka jeszcze nie raczkuje ale juz targa tylek do pozycji na 4 wiec nie jest zle :-D.


Podziwiam ze dajecie dzieciom lody ja bym sie bala a jak juz to by dostala sorbetowe chociaz i to sama chemia.


No to widze ze mali alkoholicy nam rosna hehe piwo w tym wieku kurcze a ile daje przyjemnosci :-D
 
reklama
Gratuluję postępów Ami :tak: Mada teraz to oczy naokoło głowy :tak:

ja dziś byłam świadkiem tego, jak Piotruś wspina się na schody :szok: młody raczkował po całym mieszkaniu, nagle znalazł się przy schodach, chwycił się poręczy i dawaj na górę. na pierwszy stopień wspiął się bez żadnej asekuracji, bo nie sądziłam, że skurczybyk potrafi. przy następnych stopniach byłam już przy nim. pozwoliłam mu na 5 stopni. normalnie szok :szok::szok::szok: faktycznie alpinista mi rośnie ;-) no, ale zaczynam poszukiwania bramki zabezpieczającej schody... tylko, że już wiem, że będzie problem ze znalezieniem ze względu na nietypowość schodów :baffled:
 
bardzo się cieszę z postępów Waszych maluszków, pomału wyruszają w świat:-)
Alka schody ma już opanowane, leci ręka, noga bez zatrzymywania, jeżeli można biegać raczkując to moje dziecko to potrafi, zaczyna puszczać jedną rękę jak ktoś ją prowadzi... samodzielne chodzenie już blisko, ostatnio zaczęła bardziej uważać mamę niż pozostałe osoby, co mnie bardzo cieszy bo taki przytulak się z niej robi:-D:-D na szczęście nie do tego stopnia, żeby płakać jak wychodzę;-)
 
Wielkie gratulacje dla Maluchow!

Piotrus nie raczkuje. Pelza, uzywajac samych rak. :baffled: Dupcia i nozki sobie leza, a on zasuwa podciagajac sie na samych raczkach. Jak zsunie sie troche za swojej maty, to ciaga ja po calym pokoju. Wyglada wtedy jak slimak z domkiem. :-D
 
ja mam w mieszkaniu schody podobne do tych i nie wiem jak tam barierkę zainstalować :baffled: do ściany jej się nie da przyczepić, do tych metalowych walcowatych rur tez nie za bardzo :no:
sandra00.jpg
 
Leyna, jezeli sie da, to chyba musisz postawic plotek dookola schodow. Moja kuzynka zalozyla bramke na takie otwarte schody i jej synek wchodzil na nie od tylu. Przeciskal sie miedzy stopniami...

A w ogole to sliczne macie mieszkanko! :tak:
 
Ollesia to nie moje mieszkanko :no: wkleiłam zdjęcie schodów podobnych do moich, które znalazłam gdzieś na necie. ja mam znacznie mniej przestrzeni :-(
od tyłu to chyba nie za bardzo jest jak wejść na schody. co najwyżej można sie powspinać z boku. ale przecisnąć się na same schody to też się chyba nie da :confused:
 
Leyna, ale piszesz, ze masz podobne. :tak: Dwupoziomowe mieszkania sa sliczne! Marzy mi sie takie... Wiesz, dorosly sie nie zmiesci miedzy stopniami, ale dziecko moze probowac... A da rade przykrecic bramke do podlogi, albo pierwszego stopnia? Wtdey do tego walca jakimis klamrami by mozna przykrecic.
 
reklama
Czy jest to mozliwe, ze 9 mies. dziecko mowiac "mama" wie o kogo chodzi? :confused: :confused: :confused:
Bo wczoraj ja T. trzymal mala to zaczela plakac, wyciagac raczki w moim kierunku i mowic "mamamama" :-)

Sandra nie wiem czy to mozliwe, zeby nasze dzieci wiedzialy juz takie rzeczy, ale jak mojej Małej dzieje sie krzywda to wtedy tez wola mam-ma i przestaje jak ja wezme na rece:tak:
 
Do góry