reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy Maluszków

reklama
Co do czkawek, to Mała malo nie wpędziła mnie w nerwicę- trzy razy w nocy, co dwie godziny w dzień. Teraz się trochę uspokoiła, ale dziś na KTG też dostała- i jak tu wciskać guzik, przy każdym ruchu :-) . Może wiecie czy wynik bicia serca Dzidzi między 160 a 180- to nie za szybko? Do tej pory, przy pomiarach było 140-150. Chyba cos nie tak. Dobrze, że jutro idę do gina- może coś powie konstruktywnego.
 
Z tego co się orientuję, tętno dziecka powinno być 2 razy szybsze niż dorosłego, więc 180 to sporo. Ale jeślli akurat miała czkawkę, to może przez to? Lepiej niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny. Mam nadzieję, że to normalka
 
Witam!
Droga Patri, bardzo dobrze Cie rozumię:-) Ja również nie mogę się wyspać ostatnio w nocy, ciągle chodzę siusiu. I również mam juz dość, bardzo chciałabym Tą Małą Kozę urodzić hehe.A co najzabawniejsze też bedzie u nas Juleczka:)
 
A tak wogóle to witam bardzo serdecznie:-) bo tak troszke spadłam tutaj do Was jak z choinki.:-D
A tak poza tym to Oj ma rację lepiej niech sprawdzi to ktoś kto na tym się zna. Ale mam nadziję że jest wszystko wporządku.
 
Moja mała na ostatnim KTG miała tętno zmienne pomiędzy 130 a 180, w zależności od tego czy się akurat ruszała czy nie. I lekarz powiedział że to jest jak najbardziej prawidłowe - specjalnie zapytałam, bo mnie to zaniepokoiło czemu tętno tak skacze :confused:
 
Dziewczyny czy każda z was miała robione KTG, bo ja za niecały tydzień idę rodzić i przez całą ciążę takiego badania nie miałam robionego. Dodam, że ginka zawsze pytała się o ruchy i nigdy nie było żadnych problemów. Pewnego razu nawet sama się przekonała jak ruchliwe jest moje dziecko, po tym jak dostała kopniaka w głowę
 
Na ktg mialam od 130 do 180 i mowili ze to jest dobre w zaleznosci od tego czy spala czy nie a im wiecej sie rusza tym tetno wyzsze do szpitala musialam jechac dopiero jak doszlo do 200 bo mala tak szalala (niemusialam nic przyciskac)
 
reklama
Ja nie miałam KTG ani razu-dopiero w przyszłym tygodniu mam miec zrobione-jesli nie urodze wczesniej;-) Mnie gin tez zawsze pyta o to czy czuje ruchy-wiec mowie zgodnie z prawda ze tylko rano i wieczorem oraz czesto w nocy-w ciagu dnia wcale(mnie to martwi ale lekarz nigdy nie zareagował, ze za mało czy ze cos nie-tak)Ale jak robiłam ostatnie USG to ono tez badało tetno i było 135 gdy dziecko spalo i gin powiedział ze wszystko ok.
 
Do góry