reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Moj syn nazywa sie Nikodem i tez wszyscy sie dziwia ale nie spotkalam sie sie z negatywnym przyjeciem. Tylko babcia moja nie mogla zapamietac jak bylam jeszcze w ciazy ale teraz juz wszyscy pamietaja:)
Fajne macie imiona dla waszych dzieciaczkow :) pozdrawiam
 
reklama
Zgadzam się w 100% z tym co powiedziała lolka777 Gdy byłam w pierwszej ciąży i wiedziałąm że będziemy mieć chłopca postanowiliśmy dać mu imie Oliwierek. Nikomu się nie podobało, poza moją mamą wszysy je krytykowali. Co ty robisz, będą wołać na niego olej, oliwa, oliwierucha, będzie skrzywdzony do końa życia, a największa beszczelność wyszła z ust moich teściów, gdy mały sie urodził i mał już imie zaklepane w usc oni zastanawiali sie jak to zrobić zeby urząd zmienić imie hola hola to nasze dziecko!!!:wściekła/y::wściekła/y::angry::angry::crazy: normalnie udusiła bym ich w tym momencie. Nie mają prawa nawet tak mówić głośno przecież to jest zwyczajny brak kultury!!! Jeszcze jakaś tam ciotka stwierdziła że ktoś chciał być orginalny. Wszystko olewaliśmy. Gdy ktoś tylko coś chciał nagadać my od razu odpowiadaliśmy że nie musi przecież sie z nami widywać mieliśmy już naprawde dosyć wszystkiego!!!!!!!!!! a teraz? multum tych imion jest a rodzina sie przyzwyczaiła i komentarze jakie słyszymy to jedynie w stylu śliczne imie to i śliczny chłopiec.
Drugi synek ma na imie Amadeuszek nie należy do często spotykanych jedni byli za inni przeciew ale oczywiście mieliśmy to gdzieś a rodzina? wiedziała że jedyne co moze zdziałać to...konflikt
Z mężem wychodzimy z założenia ze każdy rdzic sam decyduje o imieniu swojego dziecka. Ci którzy komentują sami mogli sie wykazać z imieniami swoich pociech a nie wszystkie nam osobiście sie podobały i podobają, a mimo to mamy na tyle rozumu ze nie wtrącamy sie w to. Bądźcie konsekwentne w tym co myślicie!!!:-):-D:tak:
 
U nas to cały czas miała być dziewczynka- Gabrysia:-D, więc imię dla chłopca było wymyślane pod koniec ciąży tak gdyby jednak był chłopak.:-p I jak powiedziałam rodzicom że będzie Cyprian to była krótka chwila zdziwienia, ale żadnych uwag, uważają że mogę nazwać dziecko jak chce.:-) Do tej pory nie spotkałam się z żadnymi negatywnymi reakcjami. Może Cyprian jest bardziej znane niż myślałam.;-)
 
ja swojej córce od zawsze chciałam dać na imię Malina, ale od kiedy zaszłam w ciąże okazało się to "wielkim" problemem. U mnie w rodzinie i moje koleżanki wszystkie są za i mówią, że bardzo im sie podoba, natomiast moja teściowa wraz ze swoimi 60-letnimi koleżankami buntuje się jak może, że ona nie chce takiego dziecka. Uważacie, że mogę tym imieniem skrzywdzić własne dziecko?

jak sobie poradziłyście nadając dziecku rzadko spotykane imię?
Malina to piękne imię! :tak: ale teraz się zaśmiałam bo moja mama dziś opowiadała że mieli krowę Malinę i była bardzo mądrą krową, i nazwałam tak swoją wirtualną krowę, bo gram w konkursie łaciate :-D
niemniej to imię dla dziewczynki jest cudowne :tak:

muszę powiedzieć, że ja się spotykam zawsze ze skrajnymi reakcjami na mojego Nikodema - albo zachwyt, że piękne imię, albo zdziwienie i oburzenie typu "takie stare imię dziecku nadać" albo "to jak ten głupek Dyzma, będzie rudy jak Dyzma i głupi [:szok: nie komentuję]
 
Znam rodzinę, u której dzieciaki miały same biblijne imiona typu Samuel, Noemi, Rebeka, Estera, Szczepan i jeszcze dwóch kolesi, nie pamiętam jak im było
 
Ja też uważam, że Malinka to ładne imię :-) i że to wyłącznie sprawa rodziców jakie imię chcą nadać swojemu dzidziusiowi ,a nie wtrącających się babci,dziadków,wujków itp.My córkę nazwaliśmy Nadia,i nie wyobrażacie sobie ile było gadania na początku,że ukraińskie i w ogóle,a teraz wszystkim się podoba.Synka chcemy nazwać Igor i już wiem co zapewne nas czeka :tak: Ale trudno! Nasz wybór.Pozdrawiam !!!
 
moja coreczka ma na imie Krystyna (Krysia, Krystynka, Kryśka, Krysiunia, Krysik, Kryszak(!)) kazdy w rodzinie ma ulubione zdrobnienie
i mimo ze to imie jest kazdemu znane to malych Krystynek jak na lekarstwo, w Holandii wolaja na coreczke Kristina i tez mi pasuje, a corka najbardzie ulubila sobie Krysiunia i tak sama siebie nazywa w opowiesciach
a wogole na poczatku niala byc Jadwiga (Jadźka, Jadwinia, Jadwisia, Wisia) ale jakos Krysia wygrala

opcja dla synka mial byc Franciszek albo Juljusz (teraz mojemu bratu urodzil sie Julek wiec mamy podobne gusta)
 
reklama
toola
no racja, mało Krystynek jest ,
takie ciekawe imie a jeszcze nie spotkałam żadnego dziecka o tym imieniu
 
Do góry