reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Senność a ząbkowanie

Jaania

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Listopad 2021
Postów
36
Cześć,
Jestem mamą 1.5 rocznego chłopca. Od około miesiąca mój synek stał się bardzo senny. Budzi się śpiący, popołudniami słania się że zmęczenia. U lekarza byłam - jest zdrowy. Zastanawiam się czy to może być objaw ząbkowania. Czy miał ktoś z Państwa taki przypadek? Myślę, że mogą iść piątki, bo wszystko wpycha głęboko do buzi, ślina leje się litrami. Mały jest bardzo marudny, chce być cały czas na rękach, zaczął źle reagować na obcych. W nocy wybudza się z płaczem, a tych piątek nie widać.. czy długo mogą wychodzić?
 
reklama
Myślę, że na piątki jest jeszcze czas. A te objawy raczej nie są specyficzne jeżeli chodzi o zęby. Robiłaś jakieś badania krwi? Bo mi to trochę wygląda jak anemia. Zaglebilabym się bardziej w jakieś badania bo podejrzewam,że byłaś tylko u pediatry,który nic nie zlecił.
 
Myślę, że na piątki jest jeszcze czas. A te objawy raczej nie są specyficzne jeżeli chodzi o zęby. Robiłaś jakieś badania krwi? Bo mi to trochę wygląda jak anemia. Zaglebilabym się bardziej w jakieś badania bo podejrzewam,że byłaś tylko u pediatry,który nic nie zlecił.
robiłam przed szczepieniem crp. Wyszło poniżej 2.5
 
Dodam jeszcze, że podczas mycia zębów płacze jak dotknie się szczoteczka i prawej dolnej strony... Od 2 dni nie chce nic jeść oprócz musów owocowych i mleka. Pediatra sugerowała że może jego zachowanie to reakcja na pojawienie się na świecie siostry...
 
Zacznij od zmiany pediatry, bo w pierwszej kolejności powinnaś dostać skierowanie na morfologię, żeby np. wykluczyć anemię. Nie słyszałam nigdy żeby senność była objawem ząbkowania albo pojawienia się rodzeństwa. Nie mówię, że nie to na pewno nie to, ale takie diagnozy można stawiać po wykluczeniu innych przyczyn. Zresztą jakby to była kwestia ząbkowania, to po miesiącu byłoby już coś widać.
 
Mój synek rośnie skokowo. Zwykle zachowuje się normalnie. Później przez 2-3 tygodnie bardzo dużo śpi i nagle wyrasta 3-5 cm. Uskarża się wtedy na bóle bioder i kolan. Może to podobna sytuacja?
Dzieci też reagują sennością na choroby. Jeśli sytuacja ma miejsce nie więcej niż kilka dni to może być objaw złego samopoczucia.
 
robiłam przed szczepieniem crp. Wyszło poniżej 2.5
Ale crp o niczym nie świadczy. Mówi tylko o tym, że nie ma żadnego stanu zapalnego. Zmień pediatrę i zrób dziecku morfologię. To może być anemia, problemy z tarczycą lub jeszcze coś innego. Senność i pojawienie się siostry? Wątpię, że ma to związek ze sobą.
 
Trzonowe potrafią wychodzić falami. Nawetkilka miesięcy. Bola, nic nie widać, ale one przebijają się przez żuchwę. Później jest przerwa. I znowu idą aż s końcu się przebiją. Nam piątki długo wychodziły. Poza sennością to może być od zębów, bo mój senny nie był. 🤣
 
reklama
Ale crp o niczym nie świadczy. Mówi tylko o tym, że nie ma żadnego stanu zapalnego. Zmień pediatrę i zrób dziecku morfologię. To może być anemia, problemy z tarczycą lub jeszcze coś innego. Senność i pojawienie się siostry? Wątpię, że ma to związek ze sobą.
Jeśli pojawienie się siostry wiąże się z dużym stresem to dziecko może być bardziej senne. Stres męczy. Q dodatku zęby bolą, trudno jeść, mniej siły...
 
Do góry