reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Dziewczyny delicol to enzym trawienny podawany na nietolerancję laktozy - to jest jego główna funkcja... na słabo rozwinięty przewód pokarmowy raczej nie pomoże...
Jeżeli chodzi o działanie - pomoże zawsze wtedy kiedy przyczyną gazów itp. jest nietolerancja... lub małą tolerancja laktozy

Laktaza jest enzymem wytwarzanym w rąbku szczoteczkowym nabłonka jelita cienkiego. Należy do grupy enzymów β-galaktozydaz, jest odpowiedzialna za hydrolizę laktozy na monocukry glukozę i galaktozę.
Laktaza jest niezbędna w procesie trawienia przy hydrolizie laktozy zawartej w mleku. Niedobór tego enzymu powoduje zespół objawów określanych jako nietolerancja laktozy. ( z wikipedii)

W ścianie jelita cienkiego wydzielany jest enzym laktaza, który rozkłada laktozę na glukozę i galaktozę. W nietolerancji laktozy najczęściej obserwuje się brak laktazy, w wyniku czego następuje nagromadzenie dwucukru. Obecne w jelitach bakterie powodują częściową jego fermentację, a reszta jest wydalana z kałem. Zalegająca laktoza powoduje wzrost ciśnienia osmotycznego w jelitach, a wytworzone w procesie fermentacji gazy (dwutlenek węgla, wodór, metan) oraz kwasy tłuszczowe MCT (kwas mlekowy, masłowy, octowy, propionowy) drażnią błonę śluzową jelit. Występuje cuchnąca, wodnista biegunka. Wytworzone gazy są przyczyną wzdęcia brzuszka malucha, kolkioraz odgłosów przelewania się płynów w brzuszku. Biegunka bardzo często przyczynia się do nadmiernej utraty wody, elektrolitów (jony potasu, magnezu, wapnia) oraz białek i tłuszczów. W efekcie prowadzi do niedożywienia oraz obniżenia wagi dziecka. (ze strony http://parenting.pl/portal/nietolerancja-laktozy-u-noworodka)
 
reklama
Jejku, ale senny dzien...
Moja jedna dama spi w zasadzie od wczorajszego wieczora, moze z godzinę aktywności miała. Druga tez ładnie spi, ale na moich rękach... Co odloze to koncerty. A jak tak ja trzymam i na nia patrzę to robię sie coraz seeeeennniejsza i seeeeennnniejsza.
 
Ja bije się co zrobić że szczepieniami.... Każde wyjście wydaje mi się być złe....
Dziś byłam z Kacim na zajęciach przedprzedszkolnych. Antek został z moją mamą. Dali radę. Kacper po powrocie od razu uderzył Tosia :-(
Karaiwina i Sylwia- ja bobitic podawlałam jak Toś miał jakieś 2 tygodnie. Symeticon nie wchłania się z przewodu pokarmowego więc uznałam że jest bezpieczny.
Noc u nas była całkiem całkiem. Dwa razy chyba wstawałam.
Na polsat cafe jest program o lalkach które są jak prawdziwe dzieci.
 
No zapaszek poszedł precz. Tommaso lezy na rekach i dosypia.
Moj slubny zaliczył dzisiaj szczery uśmiech od małego. Ilez radosci bylo.
Byliśmy tez zrobić fotki do paszportow chlopakow. Himnastyki z malym bylo co niemiara. Jutro pokaze efekt. Na następny czwartek czeka nas ponad 8 godzinna wycieczka do ambasady. Strasznie się boje.
 
Hej :-)

Dzisiaj dzien do doopy.. nie dosc ze pogoda okropna to jeszcze Michał daje czadu :sorry2: jak zaczal chodzic do przedszkola to jest bardziej nie do ogarniecia.. a w przedszkolu mamy płacz, wyje cale 2h :-( ale podobno przechodzi..

Ojj warszawskie mamy zazdroszcze spotkania :tak:

SYLWIA ja tak nie umiem karmic.. u nas najlepiej na leżąco :-)

GORGUSIA kurcze myslalam ze juz dobrze u Was.. moj to znowy ma ataki milosci i zjadlby Wojtka..

MADISON dzisiaj taki dzien senny..

EWAELINKA u nas sprawdza sie chusta, suszarka w dramatycznych chwilach i ostatnio karuzela :-)

ASIOLEK Tys to nasza skarbnica wiedzy ;-)

MONYA Kostek szaleje ;-)

KARAIWINA o jej wspolczuje :-(

NIKITKA nie panikuj! Dasz rade :-)

Wspolczuje kolek :-( u nas tez sa ale placze tylko pół godz do godziny wieczorem chocbi tak serce peka eh.. co zrobic

Lece na obiad

Buziole!!

Dziewczynh wszystkie sierpniowki sie rozpakowaly? Moze przenosimy sie na zamkniety??

P.S jak ktos ze śląska i chce sie spotkac to zapraszam na priv :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry