reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śledzie w oleju a toksoplazmoza

Karolina133

Aktywna w BB
Dołączył(a)
5 Maj 2021
Postów
90
Hej czy można zarazić się toksoplazmoza w ciąży jak zjadłam śledzie w oleju i śledzie w śmietanie? Przeczytałam gdzieś że niby mozna ale mało jest na ten temat informacji. Może Wy wiecie lepiej?
 
reklama
Nie wiem czy można się zarazić poprzez śledzie 😉 ja akurat nie jestem smakoszem śledzi w zalewach itp.

Ale np ja nie mam przeciwciał na toxo.
Nigdy nie chorowałam a teraz będąc w ciąży jeszcze bardziej mam uważać.
Toxo można się nabawic poprzez kontakt z kotami tak tak nikt mi nie powie ze koty to czyściochy 😉 co z tego że się wylizuja i sierść pięknie wygląda jak później tym pyszczkiem przejedzie po buzi człowiekowi.
Surowe mięso również odpada tak samo jak nie myte owoce i warzywa.

Owoce / warzywa dokładnie myjemy oraz np jak kroimy surowe mięso to trzeba deske porządnie umyć jak i nóż który był używany.

Wiadomo że nie ma co popadać w paranoje ale jednak trzeba uważać jeszcze jak ktoś nie ma przeciwciał to tym bardziej.
 
Do góry