reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa o alimenty i ustalenie

Alimenty dla rodziców - Prawo rodzinne - Prawo na co dzień - Forum - e-prawnik.pl tu forum,

ja to wiem od kuratora,sędziny i adwokatki,dobrze jeśli by się myli,ale niestety tak nie jest.

"Skutkiem pozbawienia rodziców władzy rodzicielskiej jest utrata ogółu praw i obowiązków składających się na tę władzę, a na ich miejsce wchodzi opieka. Rodzice jednak nie tracą innych praw i obowiązków, jakie przysługują im względem dziecka z tytułu stosunku rodzicielskiego. Korzystają więc ze stanu cywilnego pochodzenia dziecka od nich, zachowują prawo do alimentów od dziecka, prawo dziedziczenia po nim - jeżeli nie zostali uznani za niegodnych dziedziczenia ( art. 928 § 1 k.c.). Dziecko również w takiej sytuacji zachowuje prawo do alimentacji oraz prawo do dziedziczenia po rodzicach. Prawo osobistej styczności z dzieckiem, jako nie stanowiące elementu władzy rodzicielskiej, przysługuje rodzicom bez względu na pozbawienie ich tej władzy, chyba że sąd opiekuńczy orzeknie zakaz tego prawa.

Ustanie przyczyny pozbawienia rodziców władzy rodzicielskiej nie powoduje automatycznie jej odżycia. Art. 111 § 2 stanowi bowiem, że sąd opiekuńczy może wówczas władzę tę przywrócić. " http://www.we-dwoje.pl/pozbawienie;wladzy;rodzicielskiej,artykul,3547.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Słuchajcie chcialam zalozyc sprawe o alimenty. I chcialam sie dowiedziec jak to wyglada . Moj facet(maz) poszedl sie specjalnie zarejestrowal sie w urzedzie bezrobotnych , pracuje na czarno lecz tego wiadomo mu sie nie udukumentuje . Od czasu do czasu kupi pampersy i kaszki . Synek ma 2,5 roku Ja sie ucze . Jakie mi przysluguja alimenty moze ktos wie .? Od wrzesnia maly idzie do przedczkola . Co mam przedstawic w tym dokumencie ?? Jezeli mieszkam u dziadkow to rachunki z 3 ost miesiecy?? Pozdrawiam
 
przedstawiasz papiery ze sie uczysz,ze nie pracujesz,paragony ile wydajesz, to ze mały choruje jak chorujue.
zalezy gdzie mieszkasz bo w lublinie alimenty 700 zł to jest normalne.U nas 300 zł sa alimenty 350 to juz bardzo dużo,za dostałam 450 ze wzgledu na to ze antek choruje i 5 razy był w szpitalu do 15 miesięcy. Mój prawnik mówił mi ze powinnam skakac z radosci ze mi dali tyle kasy a ja mu na to ze z czego mam sie cieszyc jak maly dostał 2 nazwiska/;/;/
 
ja dostałam 500zł a chciałam 700zl też się uczyłam, a on pracował na czarno... oddajesz do komornika po 3 mies jak nie placi i komornik zawsze z czegos sciagnie:-p u nas tak jest. Ewentualnie jemu dług narośnie i będzie musiał bierzące z zadłuzeniem splacac.
 
Witam.Czy jeżeli wnoszę sprawę o alimenty to jednocześnie jest też ustalanie ojcostwa ? No i kto za to ponosi koszty?

jesli dziecko nie jest uznane w usc trzeba wnosic tez o ustalenie,jak jest w akcie urodzenia to nie
pozew o alimnety jest bezplatny, w pozwie zawsze sie pisze,ze o zwolnienie z kosztow sadowych lub aby pozwany byl nimi obciazony
 
Franuś ma moje nazwisko i jak mniemam jeśli nastąpi ustalenie ojcostwa to oczywiście nie ja ponoszę koszty.Heh skomplikowane to wszystko jak cholercia ale z tego co tutaj czytam to dużo istotnych informacji można uzyskać.A co jesli ojciec dziecka w ogóle się nie interesuje - czy takie ustalenie ojcostwa jest konieczne ? Wpłaca co prawda co miesiąc jakies śmieszne pieniądze ale nic poza tym , nigdy nie padło nawet pytanie " czy maluch jest zdrowy" , rozmowy telefoniczne kiedy zaczynam mówić o pieniądzach kończy twierdząc , że strasze go sądem .A dziwne , ze owo "straszenie" przyniosło skutek taki , że od 6 miesiąca ciąży wpłaca mi jakieś "drobne" zasłaniając się utratą pracy .W ogóle ile taka sprawa o alimenty trwa ?
 
loska sprawy o aliemnty trwaja roznie, zalezy od miasta.
ja sadze ze warto by bylo to uregulowac bo co jak tatusiowi odwiezi sie placenie> aliemnty mozesz co jakis czas podwyzszc...
ja wolelabym miec wszystko uregulowane i na ppaierze
 
reklama
tak jak Ollka pisze dlugosc sparawy zalezy od tego czy dojdziecie do porozumienia w sprawie wysokosci alimentow,
i jak jest tez ustalenie ojcostwa czy tatus sie przyznaje do ojcostwa czy trzeba robic testy dna
 
Do góry