reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa o alimenty i ustalenie

Witaj nie martw sie ja tez bylam zielona:))Mozesz wniesc o ogranizenie praw tylko musi byc to w pozwie napisane i jesli chcesz ograniczyc to pomysl w jakich sprawach nie chcesz zeby sie wypowiadal np jesli chodzi o wyjazdy zagraniczne- zeby nie mial prawa sie wtracac albo wykształcenie dziecka itp. Bedziesz musiala to sprecyzowac w sądzie, ale wiedz tez ze ograniczenie lub pozbawienie go praw nie koliduje ze spotkaniami z dzieckiem niestety:(

... dzieki za kazda odpowiedz, podpowiedz;
napiszcie mi jeszcze Mamusie, w czym mozna te prawa ograniczyc (tak bardziej sprecyzujcie), bo ja za chiny ludowe nie wiem:-( wiem, ze chcialabym, zeby tylko do mnie nalezala decyzja o wyjazdach, przeprowadzkach, szkole oraz leczeniu - ale w sumie na moje oko, to wszystko jak wezme do kupy, to tatus juz nie bedzie mial o czym wspoldecydowac;-) moze sie myle:baffled: juz sama nie wiem;
niestety we wtorek sprawa - tylko o alimenty, i nie wiem, czy moge jeszcze to polaczyc - POMOZCIE;
no i moze ktoras Mama wie, czy w sadzie moge prosic o wydruki z konta exa, bo tylko tak mozna udowodnic dochody - HELP;
 
reklama
no właśnie rozmawiałam dziś z adwokatem na temat zakresu ograniczenia praw, o które też wniosłam.
w prawie jest to określone jako możliwość decydowania w kwestiach istotnych dotyczących dziecka (np. formy leczenia, wyboru szkoły itp). w sumie niewielki to zakres, ja bardzo liczyłam na to, że będę mogła samodzielnie decydowac np o wyrobieniu małej paszportu, wyjeździe zagranicznym itp. niestety w praktyce ograniczenie nie daje chyba zbyt wielu uprawnień rodzicowi któremu przysługuje większe zakres praw. a po pierwszej rozprawie mam wrażenie że jest to droga przez mękę, ponieważ tryb postępowania nieprocesowego narzuca koniecznośc przedstawiania świadków, wizyt kuratora ....

o co konkretnie wnosiłyście ograniczając prawa rodzicielskie?
 
... dzieki za kazda odpowiedz, podpowiedz;
napiszcie mi jeszcze Mamusie, w czym mozna te prawa ograniczyc (tak bardziej sprecyzujcie), bo ja za chiny ludowe nie wiem:-( wiem, ze chcialabym, zeby tylko do mnie nalezala decyzja o wyjazdach, przeprowadzkach, szkole oraz leczeniu - ale w sumie na moje oko, to wszystko jak wezme do kupy, to tatus juz nie bedzie mial o czym wspoldecydowac;-) moze sie myle:baffled: juz sama nie wiem;
niestety we wtorek sprawa - tylko o alimenty, i nie wiem, czy moge jeszcze to polaczyc - POMOZCIE;
no i moze ktoras Mama wie, czy w sadzie moge prosic o wydruki z konta exa, bo tylko tak mozna udowodnic dochody - HELP;

ja miałam w jednym pozwie wniesione o alimenty i ograniczenie praw.. ale już teraz wiem, że sprawy te rozpatruje się osobno, więc skoro nie zrobiłaś tego przy alimentach to możesz chyba napisac osobny pozew...

z tymi wydrukami to cholera wie... no ale ojciec i tak musi wykazać się jakimś dokumentem dochodowym, więc jesli zaświadczenie mija się z prawdą to dlaczego nie prosić o wydruki z konta.

a odnośnie ograniczenia praw... chyba wezme do tego adwokata. korzystałyście z takiej pomocy?
 
nie chce niepotrzebnie wprowadzac w blad. ale dodatkowe wnioski to mozna wprowadzac rowniez ustnie na rozprawie. u mnie tak mecenas zrobila, ustnie wniosla na rozprawie o zabezpieczenie alimentow. i sad na tej samej rozprawie mi je przydzielil. tzn dziecku.

niewiem jak z ograniczeniem praw ale moze tez tak mozna?
 
hej ja nie mialam adwokata i chyba załuje, on przyszedł z jakas Pania adwokat i mysle ze sędzina inaczej na niego patrzyła. Chociaz dziewczyny w koncu jestesmy samotnymi matkami wiec do cholery skad mamy miec kase na adwokatów!!!:)Świadków na sprawie dobrze jest miec ale trzeba o nich wspomniec w pozwie. Na sprawie a i owszem mozesz powiedziec ze chcialabys ograniczyc prawa, wtedy sEdzia powinnien ci powiedziec czy masz napisac pozew czy odrazu zostanie to rozpatrzone.
 
kasiaamelka masz racje sad inaczej patrzy jak sie przyjdzie z adwokatem. ja mialam takie odczucie. zawsze mozesz poprosic o adwokata z urzedu. jesli tego nie ujelas w pozwie, mozesz to zrobic w dodatkowym pismie procesowym
 
no wlasnie moj prawnik tak go nazwe niepowiedzial mi ze przysluguje mi ktos z urzedu:(( na mnie i tak juz zapozno jestem juz po apelacji i narazie nic nie moge zrobic juz:((
 
Dziewczyny moj ex napisal zazalenie na kwote zabezpieczenia. Ja dostalam kopie tego zażalenia, napisalam odpowiedz na to zazalenie. teraz akta sprawy pojda do sadu wyzszej instancji.
Czy ktoras miala podobna sprawe?
Ile to moze potrwac? Ile wy czekałyscie na decyzje?
 
reklama
Ja mialam podobny przypadek tzn.mój partner odwoływal się od zasądzonych na rozprawie alimentow i wygrał .Sprawe rozpatrywal sąd okręgowy.Sprawa odbywala się bez udzialu stron.Wszystko opieralo się na wcześniej zgromadzonych dowodach- tych ze sprawy w sądzie rejonoowym.u nas sprawa ciągła się około 8 miesięcy.My napisaliśmy zażalenie,eksowa odpowiedż na nasze zażalenie z kolei my na jej pismo i tak dalej.Mieliśmy mocniejsze argumenty isąd okręgowy zmienil wyrok sądu rejonowego.
 
Do góry