reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po antykoncepcji

  • Starter tematu Deleted member 181275
  • Rozpoczęty
D

Deleted member 181275

Gość
Cześć dziewczyny! Chciałam zapytać. Staramy się z narzeczonym dopiero od początku kwietnia czyli już 1 cykl starań tak naprawe za nami. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne 8-go kwietnia ( brałam około tygodnia i musiałam odstawić ze względu na okropne sutki uboczne ) zdecydowałam się na nie ze względu na nieregularne cykle i nie mogłam trafić w owulacje bo była nieregularnie strasznie. Nie wiem kiedy mogę się spodziewać miesiączki. 12-go miałam krwawienie z odstawienia i staraliśmy się i dalej staramy. Wszystkie badania mam dobre i chciałam zapytać myślicie że jest sens zrobić bete czy raczej nie ma możliwości, że ten cykl skończył się ciąża? Nie wiem kiedy mogła wystąpić owulacja po odstawieniu tabletek nie wiem który stosunek mógłby się zakończyć ciąża bo dość często współżyjemy, poczekać z badaniem?


Dodam, że wydaje mi się, że wszystko wróciło do normy. Przez 7 dni jak brałam tabletki miałam problem ze śluzem i nawilżeniem, teraz jest w porządku. Kilka dni temu złapał mnie nagle ból w okolicy macicy. A mniej więcej 30kwietnia-1maja miałam taki obrzęk piersi, jest do teraz ale mniejszy niż wtedy ale nie wiem czy łączyć ze skutkiem odstawienia bo jednak 8 odstawiłam a obrzęk piersi wystąpił 30-go


Przyjmuję femibion za zgodą lekarza. Magnez.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Po antykoncepcji trzeba odczekac 3 miesiace i poźniej sie starac .kazdy ginekolog ci to powie. I oczywiscie 3 mies przed łykac kwas foliowy jak chcesz urodzic zdrowe dziecko.
Trzeba odczekać jedynie z racji żeby hormony się ustabilizowały
 
Po antykoncepcji trzeba odczekac 3 miesiace i poźniej sie starac .kazdy ginekolog ci to powie. I oczywiscie 3 mies przed łykac kwas foliowy jak chcesz urodzic zdrowe dziecko.
Natka, ja mialam zgodę na staranie się od razu po odstawieniu tabletek. Mało tego, lekarz twierdzil, że od razu po odstawieniu sa największe szanse na ciążę.
 
Natka, ja mialam zgodę na staranie się od razu po odstawieniu tabletek. Mało tego, lekarz twierdzil, że od razu po odstawieniu sa największe szanse na ciążę.
I często bliźniaczą :) bo organizm jeszcze nie wrócił do stanu "pierwotnego", ach te hormony :).Choć warto przed ciążą zacząć brać kwas foliowy zwłaszcza jak nie dostarczamy go z pożywieniem.
 
Pewnie, że nic nie trzeba czekać! od razu po odstawieniu możesz się starać o malucha, często zachodzi się od razu, czasami potrzeba trochę czasu (optymalnie 3 miesiące właśnie) na to by hormony się ustabilizowały. Zależy jak organizm reaguje. A co do samych tabletek to to co piszesz Mami_ami to tak czasami bywa, że dają skutki uboczne, mi też troszkę zeszło zanim dobrałam odpowiednie. Ale jak już się udało (4 podejście, belara się sprawdziła) to same plusy. Ustabilizowały mi cykle i serio włosy mi się przestały koszmarnie przetłuszczać.
 
Pewnie, że nic nie trzeba czekać! od razu po odstawieniu możesz się starać o malucha, często zachodzi się od razu, czasami potrzeba trochę czasu (optymalnie 3 miesiące właśnie) na to by hormony się ustabilizowały. Zależy jak organizm reaguje. A co do samych tabletek to to co piszesz Mami_ami to tak czasami bywa, że dają skutki uboczne, mi też troszkę zeszło zanim dobrałam odpowiednie. Ale jak już się udało (4 podejście, belara się sprawdziła) to same plusy. Ustabilizowały mi cykle i serio włosy mi się przestały koszmarnie przetłuszczać.
Ja podczas brania tabletek ( 7 dni ) czułam się jak wariatka, wszystko mnie wzruszało, chciało mi się płakać bez powodu , teraz od kilku dni ( a odstawiłam miesiąc temu równy ) znowu mam to samo, znowu jestem płaczliwa, rozchwiana emocjonalnie, że ledwo sama ze sobą daje radę [emoji20][emoji23] Ja parę lat temu brałam vibin mini też koszmar, migreny potworne, a przy tej antykoncepcji od samego początku bóle jakby miesiączkowe, a samą miesiączkę mam mega bolesną, też migreny dzień w dzień nawet kilka razy dziennie
 
reklama
W zeszłym tyg zrobiłam test i jeden wyszedł tak, że była normalna kontrolna kreska i druga ale bardzo bardzo blada i ledwo widoczna ale była. Na drugi dzień zrobiłam inny test i już negatywny i nie wiem czy zrobić bete, dziwna sytuacja [emoji21]
 
Do góry