reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

Dziewczyny, które już szczepiły maluszki, możecie napisać jakie to były szczepionki (czy skojarzona, nazwa, producent). Będę wdzięczna.
 
reklama
Ja pamietam tylko że na pneumokoki nazywała się Prevenar....ale skojarzona nie mam pojęcia:zawstydzona/y:
 
Dziwczynki napiszcie mi po ile kupujecie
Infanrix Hexa, Prevenar i Rotarix u siebie???


Cherie a skad Ty jestes? i gdzie ta szzepionka u Ciebie taka tania?

Ale Hanię zaszczepiliśmy i do dziś jedynie 2 razy miała zapalenie oskrzeli:confused:

agaa pneumokoki nie wywoluja zapalenia oskrzeli, zapalenie oskrzeli w glownej mierze wywoluja wirusy, w kazdym razie nie Streptococcus pneumoniae czyli pneumokoki, wiec to ze zaszczepilas Hanie na pneumokoki a ona miala 2 razy zapalenie oskrzeli nie jest wynikiem tego ze szczepionka jest zła, nie dziala itp ;)
 
Dziwczynki napiszcie mi po ile kupujecie
Infanrix Hexa, Prevenar i Rotarix u siebie???


Cherie a skad Ty jestes? i gdzie ta szzepionka u Ciebie taka tania?



agaa pneumokoki nie wywoluja zapalenia oskrzeli, zapalenie oskrzeli w glownej mierze wywoluja wirusy, w kazdym razie nie Streptococcus pneumoniae czyli pneumokoki, wiec to ze zaszczepilas Hanie na pneumokoki a ona miala 2 razy zapalenie oskrzeli nie jest wynikiem tego ze szczepionka jest zła, nie dziala itp ;)

Chodziło mi o to że jest wg mnie tak dobra że Hania miała TYLKO zap. oskrzeli a np uszu ani razu ( co jest ponoć częste u dzieci ):-);-)
 
ja dziś zaszczepiłam 5 w 1 (109 zł) i rotawirus (299 zł) z pneumokokami poczekam chwilkę. Czy u którejś z Waszych pociech wystąpiły jakieś objawy "po" ?
 
dziewczyny wiecie cos w koncu na ten temat czy 5w1 zawieraja rtec czy nie ?? bo ja nadal sie waham !!!

bylismy teraz w poniedzielek u pani doktor i powiedziala ze mamy kupic taka 5w1 "bezapelacyjnie" ... troche mnie takie podejscie drazni ale powiedzialam ze podyskutujemy na ten temat jak bedziemy na kolejnej kontroli wagi ... bo mala byla troche nieznosna wiec nie chcialam juz jej meczyc ... i chce pania doktor o te szczepienia popytac ciekawe co mi powie
 
A jak się nazywa ta szczepionka? Mam artykuł na temat szczepionek i są tam wymienione te z rtęcią. My chyba weźmiemy 6 w 1, bo darmowe WZW B zawiera rtęć, no i to jedno kłucie mniej.
 
no i jestem troche w kropce ... zakladalam teraz szczepic dziecko na rotawirusy a nasza pani doktor mowi ze wazniejsze sa pneumokoki ... i znowu nie wiem co zrobic ...
 
reklama
no i jestem troche w kropce ... zakladalam teraz szczepic dziecko na rotawirusy a nasza pani doktor mowi ze wazniejsze sa pneumokoki ... i znowu nie wiem co zrobic ...

Mi połozna srodowiskowa powiedziala ze na pneumokoki dzieci choruja bardzo zadko a na rotawirusy jest coraz wiecej:-(ja szczepie napewno na rota,pneumokoki sobie odpuszczam.
 
Do góry