reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Miejski 2 w Bydgoszczy

reklama
4 dni przed terminem to jeszcze nie tak zle :)

ja sie boje ze moge urodzic wczesniej poniewaz mam anemie i lekarz powiedzil ze istnieje takie prawdopodobienstwo ze urodzze troche wcxzesniej :( termin mam na 23 lutego :)
 
Oj ja miałam anemię przed ciążą i przez całą ciążę. W każdym bądź razie życzę pomyślnego i bezproblemowego rozwiązania.
 
ja rodziłam w "2" niecałe 5 miesiacy temu ;) dla maluszka potrzebne były tylko pieluszki i chusteczki nawilżone (ale też niekoniecznie bo są happy, ale powiedzmy, że w "dobrym tonie" coby nie obciążać szpitala jest mieć swoje). do tego jakiś kremik do pupy. ciuszki tylko na wyjście. ewentualnie jakąś pieluchę tetrową albo flanelkę. a i nie dają czapeczek i niedrapek, miałam swoje ;) rożek jest szpitalny, nie ma sensu brać swojego. ewentualnie jakiś kocyk, ja rodziłam latem więc nie było takiej potrzeby. do kąpania w każdym pokoju jest butla płynu dla dzieciaczków, zresztą to położne przychodzą wieczorem myć maluszka. no więc podsumowując; pieluszki, ew. 1-2 tetrówki, chusteczki nawilżone, krem do pupy, niedrapki, czapeczki, ciuszki na wyjście i to wsio dla dziecka ;) co do smółki to jest dobry sposób żeby łatwiej się zmywała - posmarować pupkę oliwką ;)
dla siebie to co jest potrzebne do codziennej higieny. podkłady na łóżko i wkłady są szpitalne. wynalazki typu majtki jednorazowe albo siatkowe są generalnie zabronione, ale powiedzmy ze po obchodzie przymykają na to oko. powiem szczerze, ze te wkłady szpitalne były tragiczne, takie papierowe, sztywne :/ rozwarstwiały się, przyklejały do rany i szwów. masakra! dopiero następnego dnia po porodzie włozyłam swoje wkłady belli i było o niebo lepiej. ale na obchód położne każą zakładać te szpitalne :p
Polecam zabrać butelkę z takim dziubkiem zeby rozrobić sobie tantum rosse do polewania krocza. Do tego biały jeleń w płynie (jest w rossmanie) do podmywania się. Super wszystko się po nim goi.
jak macie jeszcze jakies pytania to śmiało ;)
 
vikigus - ja rodzilam w czerwcu, dostalam 2 pudla do domu, sporo tam probek, bonow rabatowych itp.
ja jestem mega zadowolona z porodowki, z opieki i ze standardu jaki oferuja. jedynie co moge sie doczepic to jedna ze zmian poloznych na poporodowej moglaby byc milsza:D
 
Czesc dziewczyny
Rodziłam w dwójce 29.12, dwa tygodnie przed terminem.
jeśli chodzi o porodówkę to naprawdę opieka fantastyczna. Tutaj moje podziękowania dla położnej pani Magdy, która była z nami przez cały czas:)
Podejscie personelu i lekarzy bardzo pozytywne, nie stresują, pomagają, nie jestes zostawiona ,,sama sobie".

Jesli chodzi o połoznictwo, to miałam swoja sale i naprawde polecam takie rozwiazanie, nie płacza inne dzieci, swoja łazienka, mąz moze spokojnie cały czas byc z wami. Natomiast personel na połoznictwie, pozostawia nie miłe wrazenie, kompletnie nie pomagaja, nie udzielaja zadnych informacji, nie miłe kobiety. Moze akurat trafiłam na taka zmiane, ale pozostawia bardzo duzo do zyczenia.

Jesli chodzi o rzeczy do szpitala, to tak naprawdę nie potrzeba nic brać ze sobą, wszystko maja, ale wiadomo ze lepiej mieć swoje pieluszki, chusteczki, płyn tantum rosa.

Ogólnie polecam porodowke w szpitalu miejskim:)
 
Ostatnia edycja:
vikiigus tak jak AgnieszkaJ mówi, dostajesz dwa pudła z próbkami, gazetami itp. Ja jeszcze dostałam jednorazową wejściówkę na sport factory ;) jeszcze nie wykorzystałam.
 
reklama
Słuchajcie ja dostałam jedną paczuszkę dla dzidziusia, z gazetkami i małą wodą mineralną. Żadnych próbek kosmetyków, nic.
Wejściówki do Sport Factory tez nie dostałam, więc nie wiem jak to jest.
 
Do góry