reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Miejski 2 w Bydgoszczy

witam wszystkie przyszłe i obecne mamusie

możecie napisać co w dwojce muszę zabrać do szpitala dla maluszka?
z tego co się zdążyłam zorientować to nie muszę brać swoich pieluch i ubranek bo dają (tylko na wyjście).
Są też waciki do pępka a dla mam podkłady poporodowe i na łóżko> możecie to zweryfikować!
czy może coś żle słyszałam?
A potrzebuję też swoje kremy na odparzenia i coś do kąpieli czy to raczej zbyteczne i nie ma sensu tego zabierać do szpitala?
 
reklama
Samantaa ja rodziłam 23.10 i do szpitala dla małego potrzebowałam chusteczki nawilżone i pampersy. Jeśli chodzi o ubranka to szpital zapewnia ale jak wolisz to możesz wziąć swoje. Wiadomo, że te szpitalne to nie są jakieś super ale zawsze czyste i nie ma z nimi problemu. Dzieci w tych swoich łóżeczkach też mają takie kocyki/beciki ale lepiej żebyś wzięła swój rożek. W tych salach są mimo wszystko przeciągi i lepiej żeby maleństwo było szczelnie okryte:) Jeśli chodzi o kosmetyki to położne myją maluchy i mają swoje. Jeśli chodzi o kremiki na pupkę to póki jest smółka to nie polecają pupci niczym smarować dopiero jak już normalna kupka będzie. A dla nas koszula, najlepiej 2-3. Podkłady poporodowe na łóżko i podkłady są dostępne. Tak samo sól fizjologiczna i gaziki jałowe. Chyba o niczym nie zapomniałam:)
 
dokladnie tak jak Gosiek napisala.
tylko pampersy i chusteczki. ja rodzilam w czerwcu wiec mi wystarczyl szpitalny rozek i swojego nie zabieralam.

dla siebie nie musisz brac podkladow bo sa na miejscu, w szufladdach sa schowane.

wez jedynie dla siebie tantum rose do podmywania.
 
dzięki dziewczyny bardzo za odpowiedz, Goosiek szczególnie Tobie bo niedawno rodziaś więc najlepiej wiesz co było potrzebne

oczywiście gratuluję chłopaków :-)
 
Byłam właśnie zwiedzać oddział w 2, no wygląda super, daje taki komfort psychiczny.
spokojnie, przyjemnie...
Zobaczymy jak to wyjdzie przy porodzie.
Faktycznie w szufladkach są poukładane niezbędne rzeczy dla mamy i maluszka, położne mówiły żeby nie zabierać za dużo rzeczy, tylko naprawdę te najpotrzebniejsze.
 
Ostatnia edycja:
to zależy czy będziesz rodzić przez cc czy naturalnie. Jeśli naturalnie to wystarczy z 10 pampersów, w "2" po naturalnym porodzie leży się tylko dobę jeśli wszystko jest okej.
 
Ja miałam w planach rodzić w wodzie, niestety miałam wywoływany poród i nie dało rady :). Widziałam wannę do imercji wodnej i jest naprawdę super.
 
reklama
Do góry