reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, kliniki,lekarze, połozne KRAKÓW

Hej! Jestem kolejną osoba,która chciałaby się czegoś dowiedzieć na temat porodów na Kopernika.
Wiele moich znajomych rodziło tam ale jeszcze przed tzw. zmianami,czyli wtedy kiedy lekarze mogli być przy porodach swoich pacjentek ( teraz tez mogą ale tylko w ramach dyżurów) no i kiedy nie było problemów ze znieczuleniem ( teraz ponoć są). Jesli znacie kogos kto rodził tam ostanio to podzielcie wiedzą:-) proszę...!! Szczególnie interesuje mnie sprawa dostępnosci znieczulenia i porodu rodzinego....
 
reklama
Cześć! Ja równiez planuję rodzić na Kopernika, obejrzalam salę porodową i sale poporodowe i nie jestem już tak przerażona stanem szpitala jak bylam po przeczytaniu opinii o tym szpitalu:-), ale byłabym bardzo wdzięczna za informacje dotyczące samego porodu. Chciałabym, żeby był przy mnie mąż, czy wiecie może, jak wygląda poród rodzinny? Dodam, ze będę rodzić na II pietrze, na porodówce nie ma oddzielnej sali na porody rodzinne, więc nie wiem, czy dla innych rodzących i mojego męża obecność innych nie będzie zbyt krępująca... W końcu będziemy oddzieleni tylko parawanem... Czy któraś z Was miała poród rodzinny na II piętrze? Pozdrawiam, i czekam na odpowiedź, bo czasu coraz mniej:-)
 
Czesc Dziewczyny,
ja co prawda jestem na poczatku ciazy, ale chcialabym rodzic na Ujastek - stamtad mam lekarza - czy ktoras wie cos wiecej na temat tego szpitala.
Jak na razie Pani doktor jest bardzooooo mila:-)
 
Witam!

ja z kolei mam pytanie odnosnie cc
jaki jest stosunek do wykonania cc w poszczegolnych szpitalach (szczegolnie chodzi mi o szpitale- kopernika, zeromskiego, rydygiera i ew. narutowicza)?
zaznaczam ze chodzi o sytuacje w ktorej teoretycznie jest wskazanie do cc (mianowicie- rozejscie kosci spojenia lonowego)
 
Hej
A raczej Witam, bo piszę po raz pierwszy, wczoraj były dni otwarte na Siemieradziego i...rozczarowałam się:( Owszem są extra sale, ale za extra pieniądze...oczywiście gdy będą wolne, a po za tym liczba łóżek w ogóle to 20!! Skoro już wyciągłam mojego męża na taką wycieczke postanowiliśmy wpaść na Kopernika. Tam można zaglądnąć w każdym momencie bo takowych dni otwartych nie ma. Ku mojemu zaskoczeniu pani położna która poświęciła nam swój czas naprawdę była bardzo miła. Mnie interesował przede wszystkim fakt czy dziecko będzie ze mną cały czas gdyż dokarmianie dzieciaków na Kopernika było mi znane z "podwórka" i późniejsze problemy z laktacją też. I tak na piętrze pierwszym maluszki są z mamami cały czas (oczywiście można poprosić o opiekę i przewóz na piętro II gdy chce się np. wziąć prysznic), natomiast na piętrze drugim dziecko zabierane jest od 0:00 do 5:00. Na parter trafiają mamy które nie były prowadzone przez żadnego z tamtejszych lekarzy jak i nie posiadają kompletu badań. Co do porodu rodzinnego nie miała żadnych przeciwskazań, ale takowych sal specjalnych nie ma. Nadmieniła o oddziale neonatologii, że jest on centralnym ośrodkiem małopolski i każda prywatna klinika również Ujastek i Siemnieradzkiego przywożą właśnie do nich dzieciaczki w razie potrzeby, natomiast mamusia zostaje tam gdzie zaczeła.... i to argument który przekonał mnie własnie za tym szpitalem. Ja przecież jakoś sobie dam rade!!
 
Witajcie,

Czy ktoras z Was moze mi pomoc. Szukam namiarow na prywatny gabinet dr Piotra Marszała. No i jezeli ktoras ma aktualne informacje co do cen obowiazujacych u Niego. Bede wdzieczna za info.
 
Ja planuję rodzić najprawdopodobniej na Galla, ale na początku maja. Jeszcze tam nie byłam, ale mój gin prowadzący jest z Galla, no i koleżanka rodziła i sobie chwali. A czy ktoś się orientuje jak jest ze znieczuleniem zzo na Galla, czy są skorzy do podawania ze wskazań medycznych i ile kosztuje na życzenie?
 
To ja chyba będę pierwsza na Galla :-) bo mam termin na 13 marca. Jezeli chodzi o znieczulenie ZZO to podobno ze wskazań bezpłatnie a na życznenie 350 zł - zweryfikuję tą wiadomość w połowie lutego jak będę w szpitalu dowiedzieć się o różne rzeczy. A kto Was dziewczyny prowadzi? Mnie doktor Garlicki.
 
reklama
Mnie prowadzi dr Waltoś - przyjmuje w przychodni na Galla. W marcu wybieram się tam do szkoły rodzenia, miałam iść teraz w lutym, ale nie mogłam się tam dodzwonić, a nie chciało mi się tam teraz iść. Nie wiem jak to wygląda, czy trzeba się wcześniej zapisywać, co z zajęciami ruchowymi itp.
 
Do góry