reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

Oba mleka są dobre.Ja córce daję Bebilon. Nie każde mleko smakuje każdemu dziecku. Daj jedno kup mniekjsza paczkę i zobacz czy bedzie piło.
 
reklama
Moja córcia ma obecnie 3 miesiące i 3 tygodnie. Jest już nauczona jeść regularnie tzn. Pierwszy posiłek 120 ml zjada o 5:00 rano i co 3 godziny je po 90 ml skończywszy na ostatnim posiłku o 23:00. Je o tych samych godzinach codziennie. Jak to jest u Waszych pociech?? Czy nadal karmione sa na "żądanie" czy też może macie już ustalone stałe pory?? I w jakich ilościach jedzą i oczywiście jakie mleczko:-) My jemy Bebilon Amino (ciężka alergia pokarmowa:-()

* umówmy się, że dawki podane w ml to ilość wody, a nie przygotowanego juz mleczka.
 
Moja coreczka ma 4 miesiace i 16 dni i pije mleczko sojowe ze wzgledu na skaze bialkowa Jej posilki od kilku dni wygladaja nastepujaco zapis z dnia dzisiejszego inne dni wygladaj podobnie roznica w podaniu posilkow jest moze godzina do przodu lub do tylu
4:30 - 120 ml mleczka
10:00 - kaszka ryzowa z jablkami ok 140 ml
10:15 - 100 ml herbatki rumiankowej (popicie kaszki)
14:00 - 120 ml mleczka
16:30 - deserek marchewka malutki sloiczek
16:45 - 100 ml herbatki ulatwiajacej trawienie (popicie deserku)
17:40 - 120 ml mleczka
20:30 - 120 ml mleczka
i obudzi sie pewnie ok 1:00 czy 2:00 i wypije 120 ml mleczka
 
moja córeczka miała ustalone godziny od 3 m-c, jadła co 3 godz. po 120ml, bo jest wielkim głodomorkiem :) najpierw była na NAN HA, po 4 m-c przeszłyśmy na NAN HA2 a teraz jesteśmy na zwykłym NANie 3 , miała problemy z przyswajaniem białka i musiała być na hipoalergicznym mleczku.
 
moja je co 4 godz po 150 tak z 4 razy dziennie przewaznie albo czasem troszke zostawi.a w nocy cycek z 3 razy niestety ale to predzej zeby sobie pocycac bo za duzo juz tam nie ma.no nie moge jej jeszcze narazie tego przebudzania oduczyc.:dry: strasznie sie tak co 2 godz w nocy wierci.
 
Jak czytam wskazane dawki na opakowaniu mleka to aż się boję, moje dziecko je połowę zalecanej dawki. Ale podobno każde dziecko ma indywidualne potrzeby i je tyle ile potrzebuje.

Jeśli chodzi o nauczenie jedzenia o konkretnych godzinach to jest na prawdę świetna sprawa dla obu stron. Moje dziecko nie musi krzyczeć w niebo głosy, że jest głodne, a ja mogę spokojnie zaplanować dzień, który początkowo był uzależniony głównie od chęci jedzenia mojej małej księżniczki :-)))
 
hej
postanowilam juz calkowicie zrezygnowac z cycka nawet w nocy (wczesniej pisalam ze lubi sobie possac w nocy ale traktuje to bardziej jako uspokajanke). chce zaczac jej w to miejsce w nocy dawac troche herbatki bo wydaje mi sie ze prawie 4,5 miesieczne niemowle powinno juz miec dluzsze przerwy w jedzeniu nocnym przeciez kiedys musi przestac jesc w nocy nie? co myslicie??
 
Witaj. A jaka przerwę w nocy ma teraz Twoja pociecha?? Wiem, że minimum 6-cio godzinna musi być, żeby żołądek odpoczął. Moja córa ma zawsze co najmniej te 6 godzin przerwy w nocy, tak jest od samego początku.:-)
 
wiesz co w sumie jesli przyjac ze ostatnia butle zjada ok 11 wieczorem to potem tak po 4h juz sie przebudzala tzn ona sie nie budzi ale zaczyna sie wiercic wtedy pomemlala cyca i tak z 2 3 razy w ciagu nocy. ale tak jak mowie to bylo bardziej memlanie niz posilek chociaz zawsze cos tam troche wylecialo wiec trudno mi sprecyzowac jaka miala przerwe dlatego chce teraz z ta herbata sprobowac moze bedzie sie mniej budzila. chcialabym zeby ostatni posilek zjadala tak jak zjada a potem dopiero ok 6, 7 rano a moze nawet 8 ale nie wiem czy to nie za dlugo dlatego chce jej ta herbate podac w nocy.
 
reklama
Natala wypija ostatnio dość mało mleka (bebilon pepti 2)bo tylko ok. 400ml, góra 500ml. Ale ponieważ ma już prawie 9 m-cy, daję jej 2 razy kaszkę (ok. południa misiowy ogródek 110ml + zupka 130ml)i ok. 20.00 kaszkę ryżową owocową lub kleik kukurydziany 110ml + 130 deser. W sumie wygląda to tak:
7.30 ok. 100ml mleka
12.00 misiowy ogródek 110ml i zupka 130ml
ok. 16 170 ml mleka
ok. 20 110ml kaszki i deser
przed północą ok. 150 - 200ml mleka
Ostatnio je mniej, bo zęby idą, więc ma mniejszy apetyt. Jak nie chce przed północą, to się wierci tak ok. 3 w nocy, to wtedy wypija ok. 170ml. Gdzieś tam w międzyczasie dostaje też soczku.
 
Do góry