reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szymon, 24tc-siłacz mój najdroższy.....

Oj długo nie zaglądałam...

No to czas na chwalenie...
Szymon raczkuje!!!
Wstaje przy meblach, natomiast w łóżeczku sam robi kroczki...doopa tańczy przy tym jak nie wiem :-D.

Mały jest bardzo kontaktowy, non stop patrzy mi sie w oczy...czasem zastanawiam się, czy tak powinno być??? Poprostu przeszywa wzrokiem :dry: hehe

Oczywiście nadchodzi czas, którego boje sie bardzo...infekcje :-(.
Powoli nadrabiamy szczepienia, pojedyńczo, bez szaleństw :no:.

Ponad miesiąc temu, lekarz rehabilitacji ocenił małego ruchowo na 6-7 m-cy, wspominał coś o MPD...ciekawe, co powie na nastepnej wizycie we wrześniu???:dry:???
 
reklama
Wiolu - na poczatku lipca lekarz od rehabilitacji tez stwierdzil ze u nas kicha ruchowo. Miala swoj pomysl na rehab ale puosluchalam swojej intuicji. I zrobilam inaczej.

A w pon neurolog....
 
Wiolu tak sie ciesze! Szymus jest bardzo dzielny... ma swoje tepo rozwoju i jest indywidualista ...to trzeba szanowac a lekarze cóz, maja swoje ksiazki, monitory , wiedze...a Szymon ma swoja wizje ... Brawo słonko!
 
A mówiłam, że się rozkręci i będzie pięknie raczkować? :-p Brawo Szymuś!

Infekcjami się nie stresuj, jak dziewczyny piszą, rok starszy jest Szymon, część szczepień za sobą, będzie dobrze. A tempo rozwoju jest indywidualne i przyjdzie czas na nadgonienie wszystkiego, powoli, 24 tc to przecież prawie o połowę zbyt wcześnie. Nie martw się na zapas.
 
Znów spadliśmy na drugą stronę :zawstydzona/y:.

Szymon jest po wizycie u neurologa.
Na 18 m-cy p. doktor oceniła go ruchowo 10-11m-c, a umysłowo i społecznie 15m-c :-):tak:.

Spory problem jest z nogami, ma lekki przykurcz w ścięgnach Achillesa, ale rehab czyni cuda i damy radę to przegonić.
Ogólnie wizyta ok, kolejna za 4 m-ce.

Natomiast nasza rehab mówi, ze są duże szanse, by mały podreptał przed 2 urodzinkami :):)
Więc zapowiedziałam synowi, ze nie wiem jak to zrobi, ale do ławy gdzie będzie stał tort ma dojść sam, by zdmuchnąć świeczki hehehe
 
reklama
Na koniec sierpnia pisałam, ze Szymek raczkuje.
Nie dawno postawił samodzielnie 3-4 kroczki, a dzis przemierza całe pokoje :-):-):tak:.

Oczywiście to jego chodzenie pozostawia wiele do zyczenia i upadków jeszcze sporo, ale dopiera sie maniutek rozkręca ;-).

Martwi mnie bardzo jego waga. Od jakiegos pół roku stoi w miejscu, waha sie miedzy 8kg-8,4kg :-:)-:)-(.
Je bardzo duzo, czasem mnie zadziwia ile potrafi zjadać...je wszystko, warzywa, owoce, mięcho. Wieczorem i w nocy wypija po butli 180ml mleka z kaszką.
I nie przybiera :-(.
W przyszłym tygodniu zrobie mu badanie na TSH, może do endo trzeba sie bedzie z tym udać???

Aaaa i żeby nie było, że Szymon tylko tak sobie je i chodzi i rozrabia...postanowił sie rozprawić z kamykiem na nerce, którego miał dosyć długo i.....go urodził :szok::szok:. Naprawdę byłam w szoku. Kamyk miał ok 6mm, a usg wykazało, ze pozostała część ok 2 mm jeszcze jest, ale nic z nim nie zrobią, tylko do kontroli.

Taki jest As :):)
 
Do góry