reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tak

reklama
Nagle się przesunęło?🤦🏻‍♀️ No radzę trochę odśwież/poszerzyć wiedzę na temat cyklu kobiety. Nie ma czegoś takiego jak "zawsze" czy "nagle". Cykl jest podatny na wiele czynników tj. chociażby stres, infekcje, niektóre leki. Poza tym jest zależny od hormonów, więc nie można zakładać, że co miesiąc będzie taki sam.

A Ty wiesz, że to mnie bawi równie mocno, jak "objawy ciąży miałam od razu po wyjściu z łóżka"? 🤣 Jak czytam "NIGDY tak nie miałam!", "ZAWSZE miałam tak, a nie inaczej!" to od razu wiem, że ktoś tu na biologii spał snem zimowym 😁
 
A Ty wiesz, że to mnie bawi równie mocno, jak "objawy ciąży miałam od razu po wyjściu z łóżka"? 🤣 Jak czytam "NIGDY tak nie miałam!", "ZAWSZE miałam tak, a nie inaczej!" to od razu wiem, że ktoś tu na biologii spał snem zimowym 😁
Dokładnie! To moje ulubione zwroty😁 Jest jeszcze trzeci. "Ja tak miałam i byłam w ciąży. Po cichu gratuluję" 😂
 
Te historie wyglądają tak :
- 20 dc mam taki a taki śluz/kręci mi się w głowie/ mam podwyższoną temperaturę/ bolą mnie piersi czy ja jestem w ciąży? Jakie miałyście objawy?
- za wcześnie na objawy, PMS może infekcja.
- JA NIGDY NIE MAM PMS/ TO NA PEWNO NIE JEST INFEKCJA!
I inny klasyk:
- czy wy też widzicie drugą kreskę czy ja mam przywidzenia?
- negatywny.
- ale 3 godziny temu nie było nic widać a teraz jak wyjęłam ze śmieci to po rozebraniu, pod światło i z filtrem widać cień drugiej kreski!

i tytuł posta
CZY KTÓRAŚ Z WAS TAK MIAŁA?
CZY JA JESTEM W CIĄŻY?

a skąd my mamy wiedzieć 🤷🏻‍♀️
 
Te historie wyglądają tak :
- 20 dc mam taki a taki śluz/kręci mi się w głowie/ mam podwyższoną temperaturę/ bolą mnie piersi czy ja jestem w ciąży? Jakie miałyście objawy?
- za wcześnie na objawy, PMS może infekcja.
- JA NIGDY NIE MAM PMS/ TO NA PEWNO NIE JEST INFEKCJA!
I inny klasyk:
- czy wy też widzicie drugą kreskę czy ja mam przywidzenia?
- negatywny.
- ale 3 godziny temu nie było nic widać a teraz jak wyjęłam ze śmieci to po rozebraniu, pod światło i z filtrem widać cień drugiej kreski!

i tytuł posta
CZY KTÓRAŚ Z WAS TAK MIAŁA?
CZY JA JESTEM W CIĄŻY?

a skąd my mamy wiedzieć 🤷🏻‍♀️
Taaaa.... A jak nie potwierdzisz tego co chcą usłyszeć, to zaraz jesteś złośliwa, hejtujesz i nie masz w sobie empatii.
 
Te historie wyglądają tak :
- 20 dc mam taki a taki śluz/kręci mi się w głowie/ mam podwyższoną temperaturę/ bolą mnie piersi czy ja jestem w ciąży? Jakie miałyście objawy?
- za wcześnie na objawy, PMS może infekcja.
- JA NIGDY NIE MAM PMS/ TO NA PEWNO NIE JEST INFEKCJA!
I inny klasyk:
- czy wy też widzicie drugą kreskę czy ja mam przywidzenia?
- negatywny.
- ale 3 godziny temu nie było nic widać a teraz jak wyjęłam ze śmieci to po rozebraniu, pod światło i z filtrem widać cień drugiej kreski!

i tytuł posta
CZY KTÓRAŚ Z WAS TAK MIAŁA?
CZY JA JESTEM W CIĄŻY?

a skąd my mamy wiedzieć 🤷🏻‍♀️

I standardowe odpowiedzi Kółeczka Wzajemnej Adoracji:
- Tak, miałam takie objawy i leży koło mnie bombelek, gratulacje!
- Mnie piersi nie bolały, ale dzień po stosunku miałam ciemne brodawki i to była ciąża, gratulacje!
- No oczywiście, że widać kreskę, miałam jeszcze bledszą i na dniach rodzę, gratulacje!

A za 8 dni autorka posta pisze rozpaczając "jednak @ przyszła" i szok i niedowierzanie, bo przecież wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały ciążę, a na forum to wszystkie pisały, że ciąża na bank i co...
 
Taaaa.... A jak nie potwierdzisz tego co chcą usłyszeć, to zaraz jesteś złośliwa, hejtujesz i nie masz w sobie empatii.

Dawniej na pytanie "Jakie słowo używane niepoprawnie budzi w Tobie chęć mordu?" bez wahania odpowiadałam BYNAJMNIEJ (nadal szlag mnie trafia, mózg się gotuje i krew zalewa), ale obecnie HEJT wysuwa się na prowadzenie.
W dzisiejszych czasach już nie ma konstruktywnej krytyki, jest tylko HEJT!
I jak Ci napiszę, że ta sukienka nie pasuje do Twojej figury, to przecież wcale Ci dobrze nie doradzam, tylko hejtuję! 🤣
 
Hahaha na lekcji biologii uczyli i według tego wszystkiego zaszłam w ciążę i mój syn ma 5 lat, kuzyna żona zaszła w ciążę podczas okresu.... życie układa różne scenariusze.....serdecznie pozdrawiam....

Gdybys słuchała uważnie to bys pewnie zapamiętała, ze nauczycielka mówiła, ze w każdym momencie można zajść w ciąże jeśli nie stosuje się żadnych zabezpieczeń.
Lekcje biologii zarysowują jak wyglada cykl kobiety ale nie obrazują dokładnie jak wyglądają indywidualne cykle.
Zycie swoją droga ale żeby skończyć szkole, trochę życia przeżyć i podstaw nie rozumieć?

Dziwnego że zawsze miała wszystko ok i w czasie a nagle jeden raz i wszystko się przesunęło nagle i ciąża...nie będę się sprzeczać ponieważ nie po to tu jestem..

Tak ci się tylko wydaje.


@Ewelina.Be popieram każde Twoje słowo. Jest tyle metod antykoncepcji, że każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Ale nie, po co? Lepiej co miesiąc się martwić, czy i tym razem się udało czy nie.

@basiaaa211 to nie jest rzucanie się tylko szczera prawda. Jak soe.nie chce dzieci, to się albo zabezpiecza albo nie uprawia seksu. Wiadomo, że wpadki się zdarzają, bo nie ma metody dającej 100% pewności. Ale jednak sytuację gdy antykoncepcja zawiedzie, jest stosunkowo mało. Poza tym, skąd my na forum mamy wiedzieć czy zaszła? Jak się uprawia seks przerywany to trzeba się liczyć z konsekwencjami.

Kryształowej kuli nie macie? Ej no, oczekiwałam więcej.
Pierwszych kilka pytan z tego cyklu są nawet ciekawe. Ale po stutysięcznym pierwszym takim samym pytaniu człowiek się zastanawia nad elementarna wiedza społeczeństwa.


@Ewelina.Be
„Przytulanki” i „serduszkowanie” 🤦🏻‍♀️

Serduszkowanie...?

Dokładnie! To moje ulubione zwroty😁 Jest jeszcze trzeci. "Ja tak miałam i byłam w ciąży. Po cichu gratuluję" 😂

Taaaak....Sroka przeleciała za moim oknem. Nigdy tego nie robi wiec zgaduje, ze to ciąża.

Te historie wyglądają tak :
- 20 dc mam taki a taki śluz/kręci mi się w głowie/ mam podwyższoną temperaturę/ bolą mnie piersi czy ja jestem w ciąży? Jakie miałyście objawy?
- za wcześnie na objawy, PMS może infekcja.
- JA NIGDY NIE MAM PMS/ TO NA PEWNO NIE JEST INFEKCJA!
I inny klasyk:
- czy wy też widzicie drugą kreskę czy ja mam przywidzenia?
- negatywny.
- ale 3 godziny temu nie było nic widać a teraz jak wyjęłam ze śmieci to po rozebraniu, pod światło i z filtrem widać cień drugiej kreski!

i tytuł posta
CZY KTÓRAŚ Z WAS TAK MIAŁA?
CZY JA JESTEM W CIĄŻY?

a skąd my mamy wiedzieć 🤷🏻‍♀️

Gdzież ta twoja empatia? 😂

I standardowe odpowiedzi Kółeczka Wzajemnej Adoracji:
- Tak, miałam takie objawy i leży koło mnie bombelek, gratulacje!
- Mnie piersi nie bolały, ale dzień po stosunku miałam ciemne brodawki i to była ciąża, gratulacje!
- No oczywiście, że widać kreskę, miałam jeszcze bledszą i na dniach rodzę, gratulacje!

A za 8 dni autorka posta pisze rozpaczając "jednak @ przyszła" i szok i niedowierzanie, bo przecież wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały ciążę, a na forum to wszystkie pisały, że ciąża na bank i co...

Tez mnie to zastanawia.
Te testy ciążowe w Polsce musza być naprawdę dziwne skoro jakieś blade te kreski. Moje były widoczne z kosmosu. Watpliwosci się mieć nie dało ale ja tam nie wiem...
 
Tez mnie to zastanawia.
Te testy ciążowe w Polsce musza być naprawdę dziwne skoro jakieś blade te kreski. Moje były widoczne z kosmosu. Watpliwosci się mieć nie dało ale ja tam nie wiem...

E tam, ja miałam bladą przy beta hcg z krwi 6,13ng :p A przy 2,13 ng nawet jej jeszcze nie było :p

Ale nie doradzam dziewczynom z forum że ja nie miałam kreski a ciąże to oznaczało :p
 
reklama
E tam, ja miałam bladą przy beta hcg z krwi 6,13ng :p A przy 2,13 ng nawet jej jeszcze nie było :p

Ale nie doradzam dziewczynom z forum że ja nie miałam kreski a ciąże to oznaczało :p

Skoro wiedziałaś, ze należy zrobić betę to już możesz się plasować w czołówce intelektualnej. :)
Nie wiem, identyfikowałem cztery ciąże za pomocą testow i zawsze mi wyskakiwała taka krecha, ze watpliwosci nie było. Może to kwestia doświadczeń..?
Jak dla mnie sprawa jest prosta. Albo kreska jest albo jej nie ma. Bo tak szczerze, jak się dobrze przyjrzeć to ta druga kreskę się zawsze gdzieś tam zobaczy. Ona tam jest, musi być. Inaczej test by nie miał sensu.
Ale ma ona dopiero znaczenie wtedy, kiedy zaczyna nabierać koloru a nie kiedy sobie tylko prześwituje spod szybki.
 
Do góry