reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test do oceny

Masz taka długą fazę lutealną? Jak potwierdzona była ta owulacja? Testami czy monitoring? Jeżeli jesteś rzeczywiście 14 dni po owu to kreski powinny być dosyć mocno widoczne.
Monitoring był, 1 marca była owulacja. Czułam ją też bardzo wyraźnie bo zawsze czuję ale dla pewności poszłam na monitoring. Dziś jest 14 dzień cyklu a test był robiony wczoraj po południu :) w 13 dzień. Moje cykle to 30-33 dni
 
reklama
Monitoring był, 1 marca była owulacja. Czułam ją też bardzo wyraźnie bo zawsze czuję ale dla pewności poszłam na monitoring. Dziś jest 14 dzień cyklu a test był robiony wczoraj po południu :) w 13 dzień. Moje cykle to 30-33 dni
yyy przepraszam nie 14 dzień cyklu tylko 14 dni po owulacji 🤣🤦🏼‍♀️
 
tak ale mam długie cykle. Dziś do miesiączki jeszcze 3 dni. Cień jest jakiś więc mam nadzieję ale nie będę się nastawiać. Tylko zastanawiało mnie właśnie co wy myślicie 🥰 powtórzę test to dam od razu znać co wyszło

Ale co mają do tego długie cykle?
Moje cykle potrafią być 300 dniowe. Moja faza lutealna to 15 dni (prawidłowa 10-16 dni), nie zmienia to faktu, że do implantacji dochodzi po między 6-12 dni po owulacji. I oczkuje się tego wcześniej niż później. Nie mogę teraz znaleźć źródła, ale najlepiej jak jest to 6-8 dpo.

Wracając do mnie - przy 2 pierwszych ciążach nie kontrolowałam tego. Przy trzeciej ciąży test wyszedł ledwo 15dpo i była to ciąża pozamaciczna. Przy czwartej ciąży test pozytywny miałam 8dpo, a w dniu miesiączki czyli 15dpo betę ponad 900, 16dpo na USG był malutki 3mm pęcherzyk ciążowy w macicy
 
Ale co mają do tego długie cykle?
Moje cykle potrafią być 300 dniowe. Moja faza lutealna to 15 dni (prawidłowa 10-16 dni), nie zmienia to faktu, że do implantacji dochodzi po między 6-12 dni po owulacji. I oczkuje się tego wcześniej niż później. Nie mogę teraz znaleźć źródła, ale najlepiej jak jest to 6-8 dpo.

Wracając do mnie - przy 2 pierwszych ciążach nie kontrolowałam tego. Przy trzeciej ciąży test wyszedł ledwo 15dpo i była to ciąża pozamaciczna. Przy czwartej ciąży test pozytywny miałam 8dpo, a w dniu miesiączki czyli 15dpo betę ponad 900, 16dpo na USG był malutki 3mm pęcherzyk ciążowy w macicy
no rozumiem. Ja w pierwszej ciąży miałam pozytywny test 3 dni po spodziewanym dniu miesiączki. Nie wiadomo kiedy dojdzie do zagnieżdżenia a beta u każdej kobiety wzrasta inaczej. Jedna ma pozytywny test 8dpo a jednej test wykryje ciążę tydzień po terminie miesiączki. Dlatego różnie bywa. Gdyby na teście było miało jak mleko, nie miała bym żadnych wątpliwości 👍🏻 a pytam bo może ktoś też tak miał i było wszystko w porządku
 
no rozumiem. Ja w pierwszej ciąży miałam pozytywny test 3 dni po spodziewanym dniu miesiączki. Nie wiadomo kiedy dojdzie do zagnieżdżenia a beta u każdej kobiety wzrasta inaczej. Jedna ma pozytywny test 8dpo a jednej test wykryje ciążę tydzień po terminie miesiączki. Dlatego różnie bywa. Gdyby na teście było miało jak mleko, nie miała bym żadnych wątpliwości 👍🏻 a pytam bo może ktoś też tak miał i było wszystko w porządku

Ale o czym my w końcu rozmawiamy? O dacie miesiączki czy o ilości dni po owulacji?

Bo nie, test nie wyjdzie dopiero 21 dni po potwierdzonej owulacji bo 22 dni po zapłodnieniu to zaczyna bić serce zarodka. I wiemy to z biologii. Co jak co, ale rozwój ciąży od poczęcia jest naprawdę dobrze zbadany między innymi dzięki in vitro
 
tak ale mam długie cykle. Dziś do miesiączki jeszcze 3 dni. Cień jest jakiś więc mam nadzieję ale nie będę się nastawiać. Tylko zastanawiało mnie właśnie co wy myślicie 🥰 powtórzę test to dam od razu znać co wyszło
Długie cykle nie mają nic do rzeczy. Już Ci to dokładnie wyjaśniła @olka11135. Jeżeli byłaby ciąża to nawet wczoraj test powinien nie dawać już wątpliwości.
 
reklama
no rozumiem. Ja w pierwszej ciąży miałam pozytywny test 3 dni po spodziewanym dniu miesiączki. Nie wiadomo kiedy dojdzie do zagnieżdżenia a beta u każdej kobiety wzrasta inaczej. Jedna ma pozytywny test 8dpo a jednej test wykryje ciążę tydzień po terminie miesiączki. Dlatego różnie bywa. Gdyby na teście było miało jak mleko, nie miała bym żadnych wątpliwości 👍🏻 a pytam bo może ktoś też tak miał i było wszystko w porządku
Bez obrazy, ale ten test jest biały jak mleko. 🧐
 
Do góry