reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

test pappa - wysoka wolna beta hCG!

reklama
Ja właśnie biorę duphaston, ale mój lekarz twierdzi ze nie ma wpływu...... sama już nie wiem, będę czekać na amnio. Niestety kasy nie mam na nifty i fisha wieć 3 tyg. czekania na wynik....
Ale usg jest idealne! Dlatego sam lekarz dziwi się, że taka wysoka beta i tak duże ryzyko!
Bo to tylko statystyki ktore czeto daja falszywy wynik i ten test nie powie Ci czy dziecko jest zdrowe najwazniejsze sa USG genetyczne polowkowe i to 3 trymestru. oprocz tych zwyklych co wizyte.
Moja kolezanka zrobila pappe gdzie wszyscy jej odradzali..i co wyszlo ze dziecko ma zespol Downa wiesz ile przeplakala? a na usg wszystko pieknie i chlopczyk urodzil sie zdrowy!
Lepiej zostawic te pieniazki na usg:)
Kolezanka wyzej ma racje ze wiek tez wplywa na wynik testu Pappa itp
 
Ostatnia edycja:
W teście Pappa nie może wyjść, że dziecko ma ZD, może wyjść duże ryzyko urodzenia dziecka z ZD.
Niektórzy twierdzą, ze przyjmowanie progesteronu może zafałszować wynik.
 
Wiecie....ryzyko podstawowe u mnie to 1:470 a po tescie 1:43 więc powód do nerwów mam i to ogromny.Czytałam dużo wpisów, postów dziewczyn na różnych forach i rzadko która miała tak wysoką wolną bete hcg, wiec tym bardziej się denerwuje. Wiem ze wynik testu to tylko prawdopodobieństwo oparte o statystykę i nie oznacza to że mój syn będzie chory, ale mimo wszystko gdzieś tam w środku zdaje sobie sprawę ze może być zle.
Mimo wszystko dziękuję Wam za dobre słowa... one pomagają.
 
Brzuszek ja mimo dobrych wyników też się martwiłam prawie do końca. Człowiek naczyta się rózności w internecie a potem świruje. Życzę Ci z całego serca zdrowego syneczka.
 
Witajcie dziewczyny.
W teście pappa wyszła mi bardzo wysoka beta hcg, aż 158,30 IU/L . Czy któraś z was miała podobny problem bądź ma?? Macie jakieś doświadczenia co może wpływać na wysoką wartość wolnej bety???


Witaj,

Moja beta to 200IL/U, z usg wszystko ok, inne parametry też w normie, prawdopodobieństwo T21 po teście pappa u mnie to 1:770 ale przez wysoka betę zrobiłam dla świętego spokoju test Harmony, wynik prawidłowy zdrowy chłopak. Test pappa to tylko prawdopodobieństwo, już sam wiek może bardzo zmienić wynik. Ja mam 34.


Pozdrawiam,
Ewa
 
Skoro juz na temat testu pappa- moze ktos podpowiedziec jak mam swoje wyniki interpretowac? W systemie widze tylko to- ogolnie bede je odbierac osobiscie ale lekarz skomentowal ze sa prawidlowe hmm? Ktos cos wie? Nigdzie zadnych norm nie moge znalezc
 
Skoro juz na temat testu pappa- moze ktos podpowiedziec jak mam swoje wyniki interpretowac? W systemie widze tylko to- ogolnie bede je odbierac osobiscie ale lekarz skomentowal ze sa prawidlowe hmm? Ktos cos wie? Nigdzie zadnych norm nie moge znalezc
Wyników w takiej formie nie da się zinterpretować, potrzebne jest przeliczenie na jednostkę MoM, czyli medianę.
 
reklama
Do góry