reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy NIPT - NIFTY, SANCO, inne

co lekarz ma na mysli z tym, ze w Chinach nie ma etyki? Bo chyba nie rozumiem🤔
Zasugerował ze do jakiś celow medycznych mogą użyć materiału który został po badaniu. A w ankiecie jest rubryka, w której godzisz się na oddanie im pozostałości po badaniu. Tam są nasze dane wrażliwe wraz z DNA. To są cenne informacje w dzisiejszych czasach. Podkreślam ze moj lekarz jest normalny i konkretny, nie bawi się w teorie spiskowe 🙈 poprostu przekazał mi co zostało wypowiedziane na sympozjum.
 
reklama
Na twoim miejscu zrobiłabym test papa i dopiero przy wysokim ryzyku myślała o innych testach. Miałam 38 lat jak byłam w ciąży i mimo obciążonego wywiadu wyszło mi niskie ryzyko w teście pappa. Wiek nie determinuje wysokiego ryzyka. Może je zwiększyć, ale nie musi
 
Zasugerował ze do jakiś celow medycznych mogą użyć materiału który został po badaniu. A w ankiecie jest rubryka, w której godzisz się na oddanie im pozostałości po badaniu. Tam są nasze dane wrażliwe wraz z DNA. To są cenne informacje w dzisiejszych czasach. Podkreślam ze moj lekarz jest normalny i konkretny, nie bawi się w teorie spiskowe 🙈 poprostu przekazał mi co zostało wypowiedziane na sympozjum.
Ojezu sklonują mnie 😱 świat sobie nie poradzi z drugą mną .
 
Dziewczyny terminacji na pewno bym nie zrobiła. Ja chcę zrobić ten test, żeby w razie czego móc się przygotować w takim sensie, żeby np. poszukać właśnie lekarzy jak będzie trzeba, itp. Przeczytałam też, że czasem są takie wady u dziecka, że można leczyć w czasie ciąży albo że dzięki tym badaniom jak dziecko zachoruje np. za poł roku to wiadomo o co chodzi, nie szuka się w ciemno. Nie wiem dokładnie jeszcze jak to jest z tymi badaniami, ale chciałabym zrobić taki test, jeśli to możliwe, który wykrywa nieprawidłowości, które można leczyć.
Amniopunkcji na pewno nie zrobię.

Jednak większość wad genetycznych sprawdzanych przez te testy to w najlepszym razie informacja, która przyspiesza diagnostykę (np. u dziecka wystąpi padaczka i nie traci się czasu na szukanie przyczyny, tylko od razu wiadomo, że to z pewnej delecji). Z leczeniem to nie bardzo, ale może o czymś nie wiem, może ktoś podrzuci jakiś konkret... Wady cewy nerwowej lub serca operacyjne w okresie prenatalnym diagnozuje się na USG II trymestru.
 
reklama
Hej dziewczyny. Czekam na wyniki Pappa, ale lekarz mi już powiedział, że ze względu na wiek (42 l.) zaleca zrobić badanie genetyczne. Amniopunkcji na pewno nie zrobię. I pytanie który Wy test wybrałyście? W szpitalu w którym pracuje mój lekarz robią SANCO. Trochę zaczęłam czytać i chyba NIFTY pro jest lepszy, bo ma większy zakres. Lekarz mówił, że najważniejsze, aby zrobić na podstawowe trisomie, ale jak to i tak tyle kosztuje to chyba lepiej dołożyć trochę i zrobić np. NIFTY pro. W każdym razie nie chodzi o cenę, tylko o to który wg Was jest najlepszy, bo pewnie oproócz tego zakresu badania i ceny są inne różnice pomiędzy tymi testami. Który Wy wybrałyście? Jestem w 13 tc. i mam jeszcze dużo czasu, bo te testy jak czytałam można zrobić w dowolnym momencie ciąży.
Akurat te 2 testy trochę się różnią, ale tak naprawdę nie jest to wcale kolosalna różnica, właściwie oba testy są równie dobre i zależy to od Twoich preferencji. Z tym zakresem tez nie jest tak do końca oba sprawdzają triosmie, analizują liczby chromosomów (autosomalnych oraz chromosomów płci-tutaj chyba SANCO wypad lepiej) oraz zespoły mikrodelecji i mikroduplikacji (tutaj jest pewne różnica miedzy testami i NIFTY PRO wypada lepiej). W każdym razie w OBU przodkach przy wyniku otrzymasz wykluczenie podstawowych triosomi, informację o płci i ogólne informacje : genotyp prawidłowy/nieprawidłowy , liczba chromosomów prawidłowa/nieprawidłowa; delacje /stwierdzono/niestwierdzono.
 
Do góry