reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko i.. Co dalej ??

reklama
mama05 kciukasy trzymam :&&&&&&&&&&&&&&&&

No ja tez nie wierzylam ze tak dzis bedzie cieplo:-) ale bylo, a potem kolo 16 sie pogorszylo i nawet deszczyk kropil... ale skorzystalismy zwlaszcza dzieciaki :tak:
 
Hej wszystkim :-)

pawimi - jej zazdroszczę... super!!! Baw się dobrze :)
mama - jesteś już po wizycie - mam nadzieję, że wiadomości dobre
katrina - pakuj się pakuj ;-)

A my właśnie wróciliśmy ze spacerku :) Maruś je uwielbia.
chałupa doprowadona do czystości, jeszcze tylko prace końcowe zostały.


Witam nową wielodzietną :-)
 
JESTEM...
dobre wieści są takie ,że na jajnikach oba torbiele pękły..
gorsza taka ,że ten torbiel na szyjce nie pękł-ginka powiedziała,że to tak zwana torbiel Nabota-znalazłam takie info o tym :

Każda kobieta poczułaby się zaniepokojona, gdyby podczas zabiegów higienicznych odkryła w swojej pochwie podejrzane pęcherze. Tymczasem mogą to być po prostu torbiele Nabotha - łagodne zmiany będące wynikiem naturalnego zagojenia się nadżerki. Pęcherzyki te nie są groźne, na ogół nie dają żadnych objawów, na ogół też nie wymagają leczenia.

Większość pęcherzyków Nabotha ma kilka milimetrów średnicy. Zmiany te nie powodują żadnych dolegliwości. Zdarzają się jednak pęcherze o średnicy ponad 2 cm. Tego typu zmiany kobieta może wykryć choćby podczas zakładania tamponu. Wówczas część lekarzy zaleca usunięcie torbieli, pozostali zalecają tylko obserwację. Każdy lekarz ginekolog po odkryciu u pacjentki pęcherzyków Nabotha powinien przeprowadzić wymaz cytologiczny. Ewentualne usunięcie torbieli polega na tym, że lekarz delikatnie nakłuwa zmianę, usuwa jej zawartość, a pustą torbiel zamraża ciekłym azotem lub wypala laserem, ewentualnie usuwa poprzez elektrokoagulację. Zabiegi te nie są bolesne, nie wymagają znieczulenia i mogą być przeprowadzane w warunkach ambulatoryjnych. Płyn z torbieli poddaje się badaniu bakteriologicznemu, pobiera się też wymaz z szyjki macicy, by wykluczyć stany zapalne i ewentualność nowotworu.

Skąd jednak biorą się te dziwne pęcherzyki? Powstają na skutek zatkania gruczołów wytwarzających śluz. Pęcherzyki Nabotha bardzo często idą w parze z zaleczoną samoistnie nadżerką. U większości kobiet co najmniej raz podczas całego życie pojawia się nadżerka. Jest najczęściej występująca zmiana chorobowa narządów rodnych u kobiet dojrzałych płciowo. Lekarz ginekolog odkrywa tę zmianę u większości pacjentem podczas rutynowego badania wziernikiem. Co do konieczności usuwania nadżerki zdania są podzielone. Leczyć na pewno trzeba te zmiany, które są przyczyną przykrych dolegliwości, typu upławy, bóle brzucha i krzyża, krwawienia i plamienia. Jeżeli nadżerka nie sprawia kłopotów, jest niewielka i nie wykazuje cech "podejrzanych", czyli przednowotworowych, lekarze na ogół nie usuwają jej.


i właśnie ginka powiedziała,że nie będzie narazie nic z tym robić ,że w zajściu w ciążę nie przeszkadza..


o grubość endo nie pytałam..w żadnym jajniku nie mam dominującego pęcherzyka czyli owu nie będzie...
mam czekac na @ i potem od 5 do 9 d.c. brac Clo.


Liza dzięki...

Majqa dzięki ,no wieści średnio dobre...ale ja już przywykłam ,że szału nie ma:confused2:
ukochaj dzieciaczki.
 
mama05 pierwsze slysze o tych pecherzykach;/ ale to dobrze ze to nie przeszkadza. a czemu nie masz owulacji? tego nie da sie leczyc? czy na to te drogie zastrzyki byly?:eek: ehhhh jestem z Tobą! :*
Ja mialam w grudniu nadżerke wypalaną, brrrrr.... nie boli? heh... mile to napewno nie jest :eek: :dry:

Daniel spi, Miki polozony bawi sie klockiem a Hania konczy prace ;P
 
Liza nie mam owu po hormonach na rozbicie torbieli-wybiły torbiele i pechole..
i ten cykl bedzie pusty bez owu
w nastepnym cyklu biore hormony na owu od 5 do 9 d.c. i może wtedy bedzie owulka ...tyle,że te hormony upośledzają endometrium-błonę w którą zagnieżdża się dzidzia:eek:czyli na jedno pomagają na drugie szkodzą:confused2:
i tak w koło Macieju...
dlatego daję sobie 2 cykle z Clo i zamykam temat 3go dziecka bo oszaleję z tym wszystkim....


moje bąki też śpią ,Tom poszedł na siatkę a ja wcinam bułki cieplutkie z miodem ...
 
wsitajcie

Mama - ja takie "cóś" miałam po wypalance, która robiłam zaraz po urodzeniu się Magdy. Lekarka kazała mi to tylko kontrolować, ale nic się z tym nie działo, a po urodzeniu Alinki już tego nie ma. Tak, ze potwierdzam - da się z tym żyć i w ciąże zajść!!!

majqa - dziś zrobiłam dwa prania rzeczy dzidziusia, potem je poprasuje i niech czekają.., kosmetyki do toreb wrzuciłam i tez niech leżą.

hana - na ostatnim USG zapowiedziałam juz lekarzowi, że teraz to już nie chcę znać płci, ma być NIESPODZIANKA. Do szpitala tez sobie przygotowałam dla malucha rzeczy unisex.

Pawimi - zrób choć kilka zdjęć tej hacjendy i nam pokaż po imprezce - i udanej zabawy!!!

Liza - no miłe to nie jest, ale da się przeżyć.

A tak teraz wyglądamy
 
Hej

mama05 ehhh... moze jak odpuscicie tą "kontrole" to sie uda? :-) &&&&&
katrina super brzus i jaki zgrabny!!! malutki :-) ja z mikim to maialm bębenek :-D 125cm w obwodzie na koniec :-D

Ja dzis z rana pomoglam rodzicom i sadzilam od 7 pomidory w tunelu... no ale 1h i zasadzone, a ja teraz zaczynam czuc ten pospiech w rekach nogach i kreoslupie, no ale coz... ;] po zimie tez trzeba sie rozruszac.... chwile teraz odpoczne i musze chlopaków ubrac i sniadanie jakies zjem.... dobrze ze dom mam juz sprzątniety! :tak:
 
reklama
witam ,u mnie dziś z humorem nie najlepiej...

Katrina ślicznie wyglądacie-rośnij zdrowo;)

Liza -chwali się pomoc rodzicom..na pewno dzięki Tobie poszło szybciej.


ja juz też mam dom na glanc ogarniety ,zawsze tak jest jak mam podły humor i sprzątam jak maszyna...

smacznej kawki babeczki.
 
Do góry