reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umiejętności naszych maluszków czyli co już potrafią nasze szkraby

Joaszka-stad wie bo slyszy:)pamietam jedna holenderke ktora mowila po polsku i powiedziala mi ze mowi "woda jest goraca" bo tak uslyszala ale poza tym nie wie dlaczego mowi goraca a nie np goracy.Uczyla sie ze sluchu.
moja jak widzi piesc to tez od razu zaczyna odginac palce i liczyc.Do tego stopnia sie jej to zakorzenilo ze jak na ostatnich zajeciach rytmicznych dzieci musialy klasc sobie piesc na piesc to moja za cholere nie chciala tylko odginala palce i slychac bylo "jeeedeeen"
 
reklama
joaszka-no ale jeden to jej ulubione i czasem nie ma jeden ,dwa tylko jest "jedeeen,jedeeen,jedeeen":)

No ale literki wychodza jej niemal bezblednie i dzis sie na urodzinach popisywala.Wlasciwie to juz jej nie douczam ze tak powie czyli stoi w miejscu na tych 8 czy 10 ktore umiala;)
 
Z tego co piszemy wszystkie- na to wychodzi ze kazde dziecko juz umie naprawde duzo, jednak kazde cos innego- I TO JEST PIEKNE!!!

jasne ze trzeba duzo mowic do dziecka. Ja nawijam do nich duzo. Mowie im bardzo czesto ze je kocham. Przytulamy sie i calujemy. One miedzy soba potem tez tak robia- to jest cudny widok :)

Nie moge nigdzie znalezc linka do tez zabawki edukacyjnej z literkami. Moze trzasne zdjecie jutro, albo jeszcze gdzies poszperam w necie. Postaram sie, bo naprawde zabawka warta polecenia, przetestowana przez trajciate :)

Co do piosenek, w ktorych mozna pokazywac- dzisiaj znalazlam kilka fajnych (dzieciom przypadly do guzstu). Oczywiscie kaczuchy w wykonaniu mini disco to u nas nr 1 !!!

Piosenki dla dzieci. Głowa, ramiona, kolana, pięty.

Piosenki dla dzieci. Pingwinek

Piosenki dla dzieci. Praczki

i z tej samej serii- moze nie do pokazywania, ale fajne
Piosenki dla dzieci. Stary niedźwiedź

A juz od 7 czy 8 miesiaca uwielbiaja piosenki z serii kinder niespodzianki. Pamietam ze jak byly takie male i zdarzylo sie ze wszystkie trzy ryczaly, to puszczalam im wlasnie te piosenki i momentalnie byla cisza jak makiem zasial (i to przez dobre kilkanascie minut!!!) :) :) :)

Wycieczka do lasu - YouTube

Pojedziemy na wycieczkę - YouTube

W przyjaźni tkwi siła - YouTube

Wesoła zabawa - YouTube
 
gogana-ja zdecydowanie wiecej tutejszych piosenek z pokazywaniem znam ale stary niedzwiedz tez spiewam z tym ze moja zaczyna od podkladania raczek pod glowke ale zaraz po tym zaczyna uciekac bo wiec ze niedzwiedz bedzie lapac...

a skoro mowa o piosenkach z pokazywaniem to tu dzisiejsze piosenki z babcia i kuzynkami
http://www.youtube.com/watch?v=CNuaq9OxHu0&noredirect=1
 
Ostatnia edycja:
gogana, dzięki, jesteś wielka! Jabłko kupię na pewno, alby teraz na imieniny - bo pewnie dostanie pieniądze od babci i prababci - albo na zająca :) Wiesz, ja mówię do niego bardzo dużo, niania trajkocze non stop, on też mówi tyle, ile powinno mówić dziecko w jego wieku, ale ciągle słyszę, że to mało i że pewnie ja za mało do niego mówię :/

U nas do łask wróciły wielkie puzzle piankowe. Jak był mały to na nich leżał, teraz je non stop składa, buduje z nich tunele, zagrody i inne cuda. Gorzej, ze potrzebuje przy tym mojej pomocy, więc generalnie cały weekend na zmianę składaliśmy z M. puzzlowe konstrukcje ;) Hitem są ogólnie tunele, w sobotę na kulkach właził wszędzie, gdzie dało się wejść na czworakach, więc właśnie zakupiłam mu zestaw:
NAMIOT DLA DZIECI WIGWAM IGLO TUNEL OGRODU DOMEK (2159853777) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Teraz dam tylko tunel, niech się czołga w domu, a wiosną rozstawię cały komplet w ogrodzie :)
 
kropa-tym mowieniem to sie tak nie przejmuj.ewnie ze fajnie jest slyszec swoje dziecko robiace postepy w mowie ale wielokrotnie slyszalam historie (glownie o chlopcach) gdzie maluch dosyc pozno w porownaniu do rowiesnikow zaczynal mowic a potem jak juz mu sie jezyk rozwiazywal...Pamietam tez kuzyna kolezanki z ktorym niemal juz do specjalistow szli bo mial kilka lat nawet i slabo sie komunikowal.No ale za chwile nie bylo juz problemu i w niczym nie odstepowal od innych.Na pewno rozmowy z dzieckiem pomagaja ale to nie wszystko.
ja sama tez ciekawa jestem kiedy mala zacznie odrozniac jezyki np bo na razie to miesza sobie na przemian:)
ja kurcze te puzle piankowe wywalilam przy przeprowadzce ale namiot mamy:)
 
kropa, a kto Ci mowi ze on za malo mowi? Poza tym tez jestem zdania ze nie kazde dziecko musi umiec tyle co drugi rowiesnik. I tak jak mowila eijf- chlopaki troche "opoznione" moga byc.
Powiem tak- ja mam okazje na co dzien obserwowac trojke dzieci i widze jak jest roznica w ich rozwoju. Nie powiem ze jakas kolosalna, ale zdecydowanie widac ze Mikolaj potrafi troche mniej niz dziewczyny (choc i dziewczyny tez sie troche roznia).

WIEC SPOKOJNIE :)

acha- kropa- ja mam schize na punkcie puzzli piankowych- jak sie dowiedzialam ze sa toksyczne- od razu je usunelam od dzieci...
 
reklama
acha- kropa- ja mam schize na punkcie puzzli piankowych- jak sie dowiedzialam ze sa toksyczne- od razu je usunelam od dzieci...

:szok:
a o co chodzi? że wszystkie, czy jakiejś konkretnej firmy?

Bo Gosia ma od dawna, slużą nam jako podkładka na podłogę, tam gdzie nie ma dywanu


jabłko fajne, ale że drogie i chyba zbyt skomplikowane dla Gosi - będzie rozważane jako prezent dopiero na urodzinki
 
Do góry