reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

WANDA ciesze sie ze niejestem sama bo jak czytalam ze kobietki wazace 50-60 kg marwtia sie ze przytyly kilka kg to az mi glupio bylo:szok: bo ja jak zaszlam w ciaze wazylam 58 kg( to bylo w liceum) przy wzroscie 164cm a teraz staramy sie o 2 a ja waze 83 kg dzis po sniadaniu 86i ciagle jestem glodna wiec moze sie udalo bo ostatnio to niechcialo mi sie jesc a w 1 ciazy przytylam 27 kg wiec sporo a teraz troche sie martwie czy lekarz mnie nieochrzani ze ztaka waga zaszlam w ciaze ale jestem dobrej mysli:confused: bede tu wchodzic codziennie i sprawdzac co napisalyscie pozdrawiam was kobietki :)
 
reklama
a propo watrobki wiem, ze dozwolona jest bardzo mala ilosc i to baaaaardzo rzadko...
ja tam nie jem, bo ogolnie kocham watrobke z cebuleczka - wrecz szaleje za nia - i trudno by bylo mi sobie odmowic patrzac na nia.... :-D:-D:-D
na bank by mnie prosila bym zrobila jeszcze kesa.... :-D:-D:-D

to ja kochane przy wzroscie 164cm wazylam 42kg (niedowaga kilkunastu kilo) mimo ze pochlanialam jedzenie :-)...
po swietach wazylam 50kg, pozniej sie okazalo ze musze przejsc na drastyczna diete ---> mam chory zoladek i jelita - i teraz waze 48 i pol kilo :)... chcialabym przytyc, bo cale zycie jak wieszak wygladam :zawstydzona/y:... a nigdzie mi nie idzie procz bebzolcia :-(!!!
 
WANDA ciesze sie ze niejestem sama bo jak czytalam ze kobietki wazace 50-60 kg marwtia sie ze przytyly kilka kg to az mi glupio bylo:szok: bo ja jak zaszlam w ciaze wazylam 58 kg( to bylo w liceum) przy wzroscie 164cm a teraz staramy sie o 2 a ja waze 83 kg dzis po sniadaniu 86i ciagle jestem glodna wiec moze sie udalo bo ostatnio to niechcialo mi sie jesc a w 1 ciazy przytylam 27 kg wiec sporo a teraz troche sie martwie czy lekarz mnie nieochrzani ze ztaka waga zaszlam w ciaze ale jestem dobrej mysli:confused: bede tu wchodzic codziennie i sprawdzac co napisalyscie pozdrawiam was kobietki :)
Spokojnie,tylko staraj się już nie tyć narazie i jak zajdziesz to jedz normalnie,ale zdrowo,wiesz,słodycze,tłuste potrawy odrzuć i się ruszaj-np.spaceruj:tak:Ja w obecną ciązę zaszłam to ważylam 75kg przy wzroście 165,czyli przynajmniej 10-12kg nadwagi:baffled:,bo normalnie to ważyłam kiedyś od 58-65kg,przytyło mi się w ciągu ostatnich dwóch lat-choc bardzo tego nie było widać wizualnie,nie wiem ile ważę dziś akurat-jutro mam wizyte u lek.ale ostatnio ważyłam 79kg ,czyli do8-ego miesiąca ciąży waga wzrosła 4kg tylko,zaznaczam,że dziecko rozwija się prawidłowo i tydzień temu ważyło na usg około 2kg,brzuszek mam duży:tak:poprostu na początku ciąży naturalnie ze mnie "schodziło"-bez żadnego odchudzania.Całą ciążę dużo spacerowałam,tzn.codziennie pod wieczór szłam na spacer,od kilku dni nie byłam-ale już dzisiaj sie wybieram na taki wolniejszy,delikatny spacerek:tak:Zobaczymy jutro ile ważę ja ,a ile już dzieciątko.A myślę,czy sobie dziś nie kupić w końcu wagi do domu,bo nie mam.
 
Ja w 4-5 miesiącu to tyłam prawie 1kg na tydzień. Co trzy tyg na kontrole i za każdym razem 3-4 kg więcej :baffled: Teraz juz mi się zatrzymało. Już 3 wizyta jak się waga nie zwiększa. Ale bądź co bądź to magic 100 się przekroczyło :baffled: Pocieszam się tylko, że przy maim 176wzrostu to jakoś proporcjonalnie się wszystko rozłożyło i nie wyglądam jak jakieś monstrum. Mam tylko nadzieję, że uda mi się wrócić do moich 65kg sprzed 3lat. Mąż zbyt dobrze gotuje a ja lubie z nim jeść... Jemy i rozmawiamy i nie czuję, że już powinno mi wystarczyć ;) teraz ten stop na wadze to wynik braku męża pod ręką ;)
 
Wręcz przeciwnie piję dużo wody mineralnej, soków np: Caprio -pomarańczowy, a tak obiad jem normalnie, ziemniaki, zawsze sałatka, filet z kury, gotowany lub smażony, gulasz, leczo, dużo owoców, gruszki, winogrona, klementynki. Jogurty, mleko, ser biały, chuda szynka, ryba panga, mintaj w warzywach.Do chlebusia wezmę pomidorka, ogórka, czy szynkę która musi być naprawdę chuda i smaczna.
Przyrost wagi każdej z nas jest indywidualny, każda ciąża jest inna, jak każdy organizm itp.

ok ale soki czesto są słodzone, ziemniaki, smażone mięso, winogrona, jasny chleb są np kompletnie wykluczone w diecie dla cukrzyków jako zawierające zbyt dużo cukru lub węglowodanów, a więc nie są tak zdrowe jakby się nam wydawało...
masz rację że każda z nas jest inna, a przyrost wagi indywidualny:tak:
ja przytyłam już prawie 22 kg, a nie jem np słodyczy (od dziecka nie lubię:no: ale za to fast food się zdarzał, zwłaszcza najbardziej zdradliwy - frytki:zawstydzona/y:) byłoby ok, ale mam też za wysoki poziom cukru we krwi, więc już fajnie nie jest:dry:
staram się kontrolować, ale i tak lecą mi kg, jednak się nie przejmuję - męzuś nadal zachwycony, maluszek zdrowo się rozwija, a więc najważniejsze:tak:
będziemy zrzucać po ciązy, w czasie karmienia, i na pewno niejedna z nas nawet będzie chudsza niż przed ciążą:tak:
 
Ja mam ten sam problem, jestem w 16 tyg ciąży i prawie nic nie przytyłam... A jem normalnie, nie żalując sobie zwlaszcza słodyczy. Przed ciążą byłam szczupła i nie wiem czy ma to jakiś wpływ. Trochę sie martwie, czy to normalne bo zwykle się mowi że kobieta w ciązy dośc dużo przybiera na wadze. Moja znajoma jest w 5 m-cu i przytyła juz prawie 10 kg a ja zaraz bede miala 5 m-ac i jak na razie dodatkowych kg nie widac. Czy tak niektore kobiety maja???
 
Moja znajoma jest w 5 m-cu i przytyła juz prawie 10 kg a ja zaraz bede miala 5 m-ac i jak na razie dodatkowych kg nie widac. Czy tak niektore kobiety maja???
sandra24 ty się w ogóle nie przejmuj tym, że nie przybierasz na wadze, po pierwsze to niebawem zapewne przybeda ci dodatkowe kilogramy a po drugie dziecko napewno rośnie, narazie jeszcze powoli i niewiele, macica i cała reszta też się powiększa, ale waga stoi w miejscu jak sądzę dlatego że wszystkie składniki niezbędne do budowy jego ciałka są teraz pobierane właśnie przez dziecko z tego co jesz a dodatkowo częściowo również spalane przez ciebie dlatego bilans = 0. Głowa do góry, wszystko jest ok:tak:
 
reklama
Witam :)..
Ja odliczam już dni do porodu, przez całą ciąże przytyłam tylko 10kg czyli bardzo mało.. Majka jest zdrowiutka i wszystko jest ok.. Nie przejmuj się tym że nie przybierasz na wadze w swoim czasie wszystko przyjdzie, każda z nas tyje różnie w ciąży jedne dużo drugie mniej.. Grunt to robić badania i sprawdzać czy z maleństwem jest wszystko dobrze, jesli lekarz nie widzi problemu to go nie ma.. Nie stresuj się niepotrzebnie, bo to potem może wpłynąć na maleństwo a ono jest najważniejsze :).
 
Do góry