reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Waga w ciazy to bardzo indywidualna sprawa. Ja w calej ciazy przytylam 5,5kg. Z czego najwiecej przytylam w koncowce 3 trymestru. Brzuch maialm bardzo malutki. Przed ciaza jadlam duzo slodyczy - dzien bez slodkosci ronal sie dniem straconym. Za to mieso jadlam sporadycznie. A w ciazy maialm mega apetyt na mieso, z ato slodycze byly beeee.... Po porodzie slodycze znow sa u mnie na topie :-) karmie caly czas peirsia i mala mnie tak zjada,ze po ciazy mam jzu 13kg w dol!!
Wiec to naprawde roznie bywa.

A te z Was co martwia sie ,ze przytyly duzo, to uwierzcie mi i te 30kg da sie szybko zrzucic po ciazy :-) :-)
 
reklama
hej :) ja przed ciaza wazylam 54 kg a mam 164cm narazie przytylam 6 kg miedzy 28.10 a 30.11 przytylam 3,7 kg i pani gin powiedziala ze za duzo.....ehh....ale tym nie ma sie co przejmowac kazda "tyje" w swoim tepie wazne zeby dzidzius byl zdrowy reszta jest najmniej wazna...dodam jeszcze ze moje malenstwo na poczatku mialo za maly brzuszek i musialam wiecej jesc bo przez pierwsze 5 mc przytylam tylko 1 kg:p to byl rekord:) pozdrawiam wszystkie mamusie :)
 
Ja też zaczęłam nosić spodnie ciążowe od ok 19 tyg. Wcześniej zaczepiałam gumke recepturkę przez szlufke na guzik. Ale te ciążowe, duuużo wygodniejsze ;-) Aż się z mężem nie mogliśmy nadziwić dlaczego takich spodni nie produkują dla panow z brzuszkiem.... Przecież wygodnie by mial chłop jak w dresiku a nie męczy się i spina się tym paskiem albo pod bebechem albo, co gorsza, nad...
wszystko fajnie jest z tymi ubraniami ciążowymi, tylko za Chiny nie mogłam nic znaleźć w moim stylu... może wybredna jestem :sorry: czemu na przykład nie ma ciążowych rurek tylko jakieś szerokie dzwony?? a ja zawsze w rurkach chodzę, zimą do tego oficerki i tak lubię :) stwierdziłam, że jak już przestanę się mieścić w moje rurki przedciążowe (na razie pasują, mają niski stan, a ja brzuch bardzo wysoko - rośnie mi jakoś pod cycki);) - to sobie kupię po prostu rurki szersze w pasie, a po ciąży przerobię na normalny rozmiar.
strasznie mnie wkurza że musiałabym kupować ciuchy na ciążę, których po ciąży i tak bym nie założyła.
Pewnie w necie coś fajnego by można dostać, ale w życiu nie dopasowałabym rozmiaru bez mierzenia.

A mój brzuch jakiś śmieszny - rośnie tylko do góry i w przód. Na boki nic, na dole cały czas tyle samo co przed ciążą, nawet talię dalej mam jak się patrzy z przodu ;)
 
Ja w ciazy w rurkach chodzilam, z szeroka guma na brzuszku, by malenstwu bylo cieplutko i bym nerek nie przeziebila
eva6 w h&m na ciazowych ciuszkach sprawdz, ja spodnie wlasnie tam kupowalam
 
tam też patrzyłam, jakaś nędza była :-( może przed Świętami gawiedź zrobiła nalot na sklepy i przetrzebiła je z towaru hehe :D
na razie się nie martwię, zacznę znowu szukać jak z przedciążowych wyrosnę ;)
 
Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi ja tez kupie spodnie dopiero tak ok 19tego tygodnia choc nie ukrywam ze pomimo mojej tuszy i dopiero 10tego tygodnia ciazy jak siedze np w samochodzie i spodnie mi sie zsuną to zaczynaja mnie uciskac w podbrzuszu może jest to spowodowane powiekszającą sie macica bo fasolka jeszcze stosunkowo mała jest :-):-):-) czasami zreszta jak sie dotykam w dolnej czesci brzucha jest on taki nabrzmiały (mój mąż nic nie czuje) ale ja tak, to takie uczucie jak po cesarce ( mialam takie ciecie podczas usuwania ciąży pozamacicznej) i po operacji mialam taki brzuch .... dziwne ... no nic dziekuje raz jeszcze :-):-):-):-)
 
Chciałam się dowiedziec, jaka powinna byc prawidłowa waga w poszczególnych okresach ciąży. Znalazłam chyba z 1000 kalkulatorów w internecie, które ją obliczają.
Niestety nie jest tam uwzględniona utrata wagi na początku ciąży (wiecie, mdłości, brak apetytu i waga spada:)).
Przed ciążą wa ważyłam 51kg. Następnie schudłam do 48kg.
Teraz jestem w 21 tygodniu ciąży (ten suwaczek coś mnie kłamie o tydzień :)) i ważę ok. 52,5 kg.
 
ja też na początku ciąży schudłam ok 2-3 kg, ale ogólnie do końca przytyłam 11. Dobrze żeby nie przytyła więcej jak 13-15. Nie możesz też sie przyrównywać do kalkulatorów bo każda ciąża jest inna i każda kobieta inaczej przybiera na wadze w poszczególnych miesiącach. Moja koleżanka schudła, potem przytyłam do 30tyg 8kg, a poźniej w 10 tyg tylko 3, więc raczej nie książkowo. A dzidzia urodziła się 3100 i całkowicie zdrowa.
 
reklama
Ja przez pierwsze 3 miesiące schudłam 4 kg następnie przybywało mi średnio 1 kg miesięcznie. Największy wzrost wagi następuje teraz jestem w 27 tygodniu i to jest mniej więcej 0,5 do 1 kg tygodniowo. Tak naprawdę to zależy od Twojego organizmu pogadaj z lekarzem a on na pewno Ci odpowie wyczerpująco n Twoje pytania. Pozdrawiam
 
Do góry