reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciązy

start 55.5kg obecnie obecnie waze 67.5kg 12kg na plusie!
czyli mam lekka nadwage :D lol, wg tego kalkulatora powinnam przytyc jeszcze tylko max.4kg a to pewnie i tak duzo!
tyle ze ogolnie to ponoc ladnie wygladam, lekko sie zaokraglilam w buzi, ale mowia ze ladniej wygladam bo wczesniej mialam strasznie zapadnieta twarz :D, no i poszlo mi w cycki i w pupe (nie obrazam sie o to) no i ta moja pileczka :) osobiscie widze jeszcze troszke w udach :)
Tydz.: 4 55.8 kg (55.8 - 55.9 kg)

Tydz.: 8 56.1 kg (56 - 56.2 kg)

Tydz.: 12 57 kg (56.8 - 57.3 kg)

Tydz.: 16 58.6 kg (58.1 - 59.1 kg)

Tydz.: 20 60.4 kg (59.6 - 61.2 kg)

Tydz.: 24 62.4 kg (61.3 - 63.6 kg)

Tydz.: 28 64.5 kg (63 - 66 kg)

Tydz.: 32 66 kg (64.2 - 67.8 kg)

Tydz.: 36 67.6 kg (65.5 - 69.6 kg)

Tydz.: 40 69.1 kg (66.8 - 71.4 kg)
 
reklama
Wy dziewczynki (z tego co tu czytam) to takie szczuplutkie jestescie, ja to duza kobietka jestem i bardzo balam sie ze w ciazy bardzo przytyje. jestem w polowie 6go mca i na razie mam ok 4 kg na plusie (przez wymioty na poczatku 12tego miesiaca schudlam w ciagu 3tygodniu ponad 3 kg).ale jeszcze tyle czasu do konca, wszystko moze sie wydarzyc. ja jednak nie bardzo moge sobie pozwolic na duze przytycie bo i tak waze duzo za duzo wiec troszke to konroluje ale zdrowa dieta (nei odmawiam sobie nieczego) :)
 
carolyna_85 ja teraz ważę około 80-81 kg, więc z 5-6kg przybyło :confused2: marzyło mi się przytyć do 85kg, chyba nie da rady..

Kruszki o wagach dzidziusiów też będziemy tu pisać ? bo chyba nie ma sensu dodatkowego tematu no nie?

Doti jak ostatnio na wizycie przytyłam tylko 1kg, to lekarka była zdziwiona, ale mile, ale teraz cóż, podejrzewam, że tera mnie nie pochwali, a dzidzia Ci duża wychodzi..
 
No u mnie 1 kg do przodu w m-c czyli 51, szczerze to liczyłam na więcej. Skoro jednak z dzidzią wszytko ok to nie mam chyba się czym martwić? Pierwszy wpis w karcie ciąży mam 47, ale był też moment, że 46 ważyłam więc w sumie 5 kg mi przybyło. Nie wiem ile ważyłam przed ciążą bo ja nigdy się nie ważę, więc dla swojego zdrowia psychologicznego :-), będę liczyć, że 5 kg przytyłam. Ciekawe czy dobije do 60, nie wiem może tak już mam, że nie tyje dużo bo jem na prawdę dobrze i ruchu zero.

irrison, aj nie przejmuj się tak bardzo gin, mój też tam coś zawsze powie co nie do końca mi się spodoba:-)

doti, moja córa miała niecałe 400 g w 21 tc, teraz nie wiem bo mi nie mierzył, a co mówiła lekarka? podejrzewa w związku z tą wagą cukrzycę?

carolyna, widzisz każdy ma swoje zmartwienia, ja martwię się za małym przyrostem ktoś ma za dużo. Myślę (mam nadzieje:tak:), że to po prostu indywidualna sprawa każdego organizmu.
 
Alez mnie takie kalkuratory wkurzaja, ze niby dlaczego taki to wyznacznik i kto go sobe wymyslil?! A jak przytyje wiecej to co sie stanie? A jesli przy okazji pozostale wyniki i parametry sa w porzadku to co wtedy? Mam sie odchudzac czy nie odchudzac? Bzdura na resorach!!! Kazdy organzim jest inny i kazda babka tyje lub nie inaczej, w swoim tempie, i nie rozumiem czemu lekarze wasi sie krzywia, czy was strasza, a tym bardziej nie rozumiem sensu jakichs tam kalkulatorow. Ja w pierwszej ciazy wyszlam poza wszelkie kalkulatory, nawet takich norm nie bylo w ktorych bym sie miescila i co??? Ciaza wzorcowa, urodzilam zdrowego synka, szybki porod a ze 2 miechy po juz mialam wage sprzed ciazy. Teraz tez sie tak zapowiada i ciesze sie ze jestem w uk bo przynajmniej mi nie groza "sankcjami" zadnymi;-) Od poczatku ciazy mam +11kg, z czago tylko w ostatnim m-cu +4!!! A nic innego nie jadlam, zadnych wiekszych zachcianek niz przedtem, po prostu strzelilo nawet nie wiem jak i skad. No i co mam zrobic? Nie patrze w kalkulatory i zdrowo sobie rosne razem z moja mala niunia:-) A we wrzesniu wezme sie za odchudzanie jesli bedzie trzeba:tak:
 
Ponoć norma to przytyć w ciąży 12kg, to taki zdrowy max. Ja mam na razie 8kg. Mam nadzieję już więcej nie przytyć niż te przepisowe 4kg.
 
Ja w pierwszej przytyłam 16 kg. Z czego część zostawiłam w szpitalu reszta zgubiona w czasie karmień.
Teraz jestem jakieś 3 kg na plusie. Mój gin mówi, że każda kobieta jest inna i nawet każda ciąża różni się przybyciem kg. Więc ja się nie martwie:tak:
 
U mnie od początku 2 kg na plusie,w sumie 75 kg przy wzroście 176 cm.
 
Ostatnia edycja:
reklama
LeRemi, masz rację:-) te kalkulatory to głupota, według nich to ja chyba niedożywiona jestem bo u mnie mało na plusie, oj mało, a brzuch mam.
Dziś nawet słuchałam wypowiedzi gin na jakimś portalu, że właściwy przyrost wagi to max. 20% wagi wyjściowej sprzed ciąży, czyli jak ja miałam 48 to z 10 powinnam, a jak będzie zobaczymy.
 
Do góry