reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża, temperatura ciała, plamienie

Viki5588

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2022
Postów
82

Cześć wszystkim, z góry będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.​

Z partnerem za specjalnie się nie staraliśmy, uznaliśmy, że jak się uda to się uda widocznie tak miało być. Po stosunku (byłam w trakcie owulacji) przez około 2 tygodnie do 3, zauważyłam u siebie dość duże zmęczenie, bóle głowy nasilone, drobne wahania nastroju i tkliwość piersi (pojawiły się na nich niebieskie żyłki, co dotychczas mi się nie zdarzało), temperatura pochwy mierzona codziennie wskazywała 37,02 po owulacji i utrzymywała się do dnia spodziewanej miesiączki na poziomie 37,02-36,87. Test zrobiłam w dniu spodziewanej miesiączki - negatywny. Cykle mam regularne 28-dniowe.​

Niestety dziś wczesnym porankiem obudziłam się jak co dzień by zmierzyć temperaturę a tam 36,6 do tego krew.. Czy któraś z Was kobitek miała podobną sytuację? Sama nie wiem co o tym myśleć.. Najbardziej przeraziła mnie ta niska temperatura :(

Nie ukrywam, że zaczęłam się cieszyć, że może nam się udało i rzeczywiście niedługo zostaniemy rodzicami, a tu taka sytuacja. Wybiło mnie to całkowicie.. Dajcie znać jak to u Was wyglądało i czy miałyście lub słyszałyście o podobnych sytuacjach.​

Gorące pozdrowienia dla wszystkich przyszłych i obecnych Mamusiek! :)

 
Ostatnia edycja:
reklama
Może nie doprecyzowałam. Jeszcze ciężko mi stwierdzić czy to miesiączka czy plamienie bo jest dość skąpa jak na pierwszy dzień miesiączki.
 
Jeśli test jest negatywny to żadne wahania nastroju ani niebieskie żyłki nie są objawem ciąży. Bez pozytywnej bety nie ma objawow ciąży. Okres nie zawsze musi być taki sam, może zacząć się skąpo od plamien i się rozkręcić powoli.
 
Hmmm ...mnie to nie dziwi....po prostu nie jesteś w ciąży .

Wyższa temperatura to naturalne po owulacji ( niezależnie czy jest ciąża czy nie ). W cyklu nieciazowym spada przed miesiączką bo ciałko żółte przestaje produkować progesteron i tym daje znak śluzówce żeby się złuszczala. Objawy opisywane to może być i PMS od hormonów.
Osobiście byłam już 5razy w ciąży i najwięcej objawów ciąży miałam w cyklach nieciążowych 🤪

Możesz zrobić betę z krwi dla pewności ale wg mnie ciąży po prostu w tym cyklu nie było.

Zajście w ciążę to nie jest niestety taka prosta sprawa i większości par zajmuje to trochę czasu. Może uda się w kolejnych cyklach🙂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ale czy któraś z nas miała jaką sytuację? Okres?
Tak większość kobiet miesiączkuje od około 12/13 roku życia. To zupełnie normalne
Rozumiem, ze w twoim przeświadczeniu coś takiego jak plamienie nie występuje? Po to istnieją fora by rozwiewać swoje wątpliwości jeżeli ktoś jest "świeży" w temacie. Więcej empatii i mniej jadu na przyszłość. Miłego dnia ;)
 
Do góry