reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki,spadki saturacji,wasze historie

KarLo23

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Sierpień 2021
Postów
60
Witam może są tu mamusie wcześniaków które chcą się podzielić swoją historią i może dać jakieś rady ja mam wcześniaka z 27 tyg ma już 4 tyg i bywają u niego spadki saturacji jak to było u was ile wasze dzieci spędziły czasu w szpitalu ?
 
reklama
Ja córka urodziłam w Rudzie śląskiej w 28 tygodniu ciąży z wagą 1500Gram córcia dostała 9 na 10 punktów w skali apgar jest zdrowa przeszła 3 razy sepsę także jak masz jakieś pytania to pisz:) urodziłam 23 marca a wyszłam do domu dokładnie piątego maja:) córka ważyła wtedy równe 2 kg jadła sama z piersi:)
 
Ja córka urodziłam w Rudzie śląskiej w 28 tygodniu ciąży z wagą 1500Gram córcia dostała 9 na 10 punktów w skali apgar jest zdrowa przeszła 3 razy sepsę także jak masz jakieś pytania to pisz:) urodziłam 23 marca a wyszłam do domu dokładnie piątego maja:) córka ważyła wtedy równe 2 kg jadła sama z piersi:)
spadki saturacji również miała ale to jest normalne u wcześniaków także głowa do góry wiem co czujesz i przez co przychodzisz 💪
 
Witam może są tu mamusie wcześniaków które chcą się podzielić swoją historią i może dać jakieś rady ja mam wcześniaka z 27 tyg ma już 4 tyg i bywają u niego spadki saturacji jak to było u was ile wasze dzieci spędziły czasu w szpitalu ?
Mam syna z 30 tc, ma już prawie 5 lat :) spadki saturacji miał przez cały pobyt w szpitalu, czyli 46 dni. Przez ten cały czas był na tlenie, ostatnie dni tylko z maseczka. Najgorzej było przy jedzeniu, jeszcze w domu długo dusił się pijąc z butelki. Potrzeba dużo cierpliwości, pierwszy rok jest bardzo trudny, ale u nas na szczęście wszystko dobrze się skończyło, zostały jakieś problemy z emocjami i zaburzenia SI. Powodzenia i cierpliwości!
 
U mnie nie przystawiali w ogóle, mimo że odruch ssania był też silny i bardzo wcześnie. Argumentem było to, że dziecko szybciej się męczy przy piersi i będziemy próbować, kiedy nabierze sił.
To jednak wcześniej jak ten 33-34 tyg ten odruch się pojawia ? A jak u pani szybko do domu wypuścili dziecko no tak chce się trochę nastawić ile mogę czekać na powrót dziecka
 
reklama
To jednak wcześniej jak ten 33-34 tyg ten odruch się pojawia ? A jak u pani szybko do domu wypuścili dziecko no tak chce się trochę nastawić ile mogę czekać na powrót dziecka
Byliśmy 46 dni. Ale tego nie da się przewidzieć, dziecko musi samodzielnie jeść, oddychać i ważyć powyżej 2 kg. Oczywiście są dzieci, które wychodzą na tlenie, na sondzie czy z wagą mniejsza niż 2 kg, jeśli są samodzielne. My wyszliśmy z wagą prawie 2400 g, bo był problem z jedzeniem i oddychaniem.
 
Do góry