reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki z 33 tc

ojejku jaki piekny widok
masakra
niesamowite zdjecie ujmujace i trafia prosto do serduszka :-):-) :-)
Madzik ja tez mialam problemy z moimOskarkiem przy inchalacjach, strasznie protestowal i przy tym bardzo plakal co powodowalo jeszcze gorszy kaszel...:sorry:
 
reklama
Maga cudnie że tak się zawzieły dzieciaczki Twoje i pięknie łazikują :-)

A my na inhalacje wchodzimy (na początek) na sześć tygodni :-( Mamy potwierdzoną astmę wczesnodziecięcą.
 
monik wspolczuje
moj Oskarek tez mial przypuszczenie astmy
przez dwa miesiace dostawal medycyne na astme
dopiero po zdjeciu rntegenowskim okazalosie ze tylko przeziebienie ktore nie chce sie odczepic i stad ten kaszel...
wlasciwie to juz sie skonczyl
ale jak tylko chwyci go jakies chorubsko zaraz pierszy jest kaszel:crazy::crazy:a na jakiej podstawie mu stwierdzili ta astme..?
 
Ostatnia edycja:
Inta u nas Oskarek nawet nie kaszle bardzo ale za to ma często duszności i charakterystyczny dla astmy świszczący oddech. Do tego bardzo często choruje na zapalenie oskrzeli z obturacją. Dodatkowy czynnik wskazujący na astmę u małego to to że ja też mam astmę a mąż ma dużą alergię na pyłki.
 
w sumie objawy podobne do nas... tzn do Oskarka mojego ;-)
mielismy inchalatory przez dwa miesiace
ale nie bylo poprawy
wciaz kaszlal
zrobili tez testy alergiczne, zdjecie pluc i klatki
i po wszystkim stwierdzili ze to jednak nie astma...

Dla takiego malego dziecka jest tak naprawde bardzo male wyjscie zeby sie upewnic
w diagnozie :confused:
jak bedzie starszy - sprawa jasna , dmuchnie i wynik gotowy ...

zobaczymy czy po inchalacjach bedzie lepiej...
daj znac :tak:
jesli to faktycznie astma medycyna powinna mu szybko pomoc
 
hej
Monik czy Oskarek miał wykonywane jakieś badania potwietrdzające astmę?? bo dziś alergolog stwierdził że Kacper ma astme oskrzelową.. i dostaliśmy pulmicort oj musze konczyć bo młody płacze napisze resztę później;-)
 
Hej młody usnął więc mogę napisać co i jak ;-)
Maga dziewczynki cudowne:-)
Inta Kacper pomału oswaja się z inhalacjami więc mam nadzieję że nie długo w ogóle przestanie prostesować
u nas lekarz stwierdziła astmę ze względu na obciążenie w rodzinie ( ja mam astmę i alergie wziewną ) do tego młody od połowy grudnia jest na inchalacjach z soli hipertronicznej i fizjologicznej i poprawa jest nie wielka no i wczoraj jak weszliśmy do gabinetu to miała okazję usłyszeć jak młody kaszle i charcze no i do tego AZS i alergia pokarmowa mamy pulmicort i berodual i zobaczymy czy mu pomoże no i zyrtec oczywiście kontrole mamy na początku marca
 
Magdzik u nas też tak jest że jest obciążenie w rodzinie tzn. ja mam astmę i alergię wziewną, a mąż ma w lecie bardzo mocną alergię na pyłki. Do tego jak byliśmy na wizycie i Oskarek pił z kubeczka przez rurkę to lekaraka sama zauważyła że go ta czynność bardzo męczy. Mały jak pobiega chwilkę to też nasilają mu się świsty i widać że ma duszności.
Nam lekarka dała do wyboru albo Pulmicort 2x dziennie + Berodual, albo Flixotide podawane przez taką tubę specjalną dla dzieci, do tego Sungular.
Na razie nie podaję tego leku przez tubę ani singularu. Najpierw chcę jeszcze raz iść do innej pulmonolog żeby się upewnić. Mam straszne obawy przed takim długotrwałym podawaniem sterydów u tak małego dziecka.
Co do badań to niedługo idę z nim na jeden dzień do szpitala. Mają mu robić całą serię badań.
 
Witam, mój Synek urodził się w 33tc i 3dn , o wadze 1600g 46cm, dostał 9-9-9pkt. Apgar, leżał w domku- inkubatorku 6dni, po kolejnych 7 do domku z wagą 1950 ;) był rehabilitowany przez ok9miesięcy bo miał napięcie mięśniowe i teraz jest ok ładnie się rozwija i rośnie, jest mniejszy od rówieśników ale z czasem nadrobi i wyrówna ;) Głowa do góry dla Mamusiek które rodzą KRUSZYNKI a czasem i OKRUSZKI, przy dzisiejszej medycynie mają duże szanse na życie ;)
 
reklama
Kariska, dobrze że Twój synek tak się rozwija.
Jest prawie rówieśnikiem mojego synka, urodzili się z bardzo podobną wagą i długością. My też chodziliśmy na rehabilitację 10 miesięcy, skończyliśmy niedawno. Piszesz że twój maluszek teraz odbiega od rówieśników tylko wzrostem i wagą. Czy mogłabym zapytać ile teraz waży?
 
Ostatnia edycja:
Do góry