reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki z 34 tc

reklama
:) świetnie, że się udało. Rozumiem, że z jedzeniem z butelki nie ma już problemu? czy kontynujecie dokarmianie sondą? Powodzenia w wychowywaniu !
 
Nie, nie ma już problemu:) wypija wszystko albo prawie wszystko i coraz więcej. Sondy już nie miał w szpitalu:)-z nią by nas nie wypuścili
 
Witam mamusie wcześniaków.
Szukam duchowego wsparcia;)
Zostałam mamusią tydzień temu, moj synek urodził sie w 33+3 tc. Ważył 2170 i 47cm.Ogólny stan jest dobry nic mu nie dolega juz teraz antybiotyk ma odstawiony bo miał zapalenie płuc. Leżymy tydzień w szpitalu aczkolwiek tak jak mówię pod nic nie jest podłączony ani nic. Miałam nadzieję na wyjście ze szpitala po tygodniu, ale pojawił się problem. Otóż pije mleko z butelki, ale niestety nie dopija swojej porcji. Bez problemu wypija 25ml a powinien 30-40. W związku z tym traci na wadze.. Założyli mu dziś sondę do noska która idzie do żołądka. Podczas karmienia wypija 25ml a reszte my wlewam do sondy. Jaki moze byc powód tego, ze nie dopija? Od lekarza usłyszałam ze wcześniaki tak maja.. Co moze dac ta sonda?
Witam ja urodziłam córeczkę 10 miesięcy temu w 35 TC problem może być że nie umie sac i źle układa język przy tym albo mało je albo szybko się męczy ... Po wyjściu z szpitala radzę poszukać fiziptarapelty który sprawdzi dziecko a jak bendzie trzeba to wprowadzi rechbilotacje malucha ..dzieci urodzone wcześniej mają opuznienia rozwojowe wienc im wcześniej dziecko trafi pod oko fiziptarapelty tym lepiej ..
 
reklama
Nie do końca zgodzę się z uogólnieniem, że dzieci urodzone wcześniej mają opóźnienia rozwojowe. Mój z 36 tc nie miała żadnych opóźnień a wręcz wiele umiejętności zdobywał wczesnej niż zakładałaby neonatolog. W rodzinie wcześniak z 33 tc też szedł w normach i do dziś rozwija się także prawidłowo a po porodzie była to kruszyna ok 2kg.wagi. Dziś pełen życia, rezolutny 5 latek.
Owszem mogą mieć, ale nie muszą i nie należy od razu zakładać tego. Sprawdzić należy, ale nie ma też co straszyć.
 
Do góry