reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus HPV-pomocy!!!

Ja się zaszczepiłam, bo tonący brzytwy się chwyta. Oglądałam na you tube filmik jak Pani Doktor mówiła że po szczepionce zmiany często się cofają, więc stwierdziłam że nie mam nic do stracenia. Nie wiem czy szczepionka coś pomogła, czy organizm sam zwalczył. Ale po moich doświadczeniach 13 letniego syna bez wahania zaszczepiłam (jest teraz program szczepienia 12 i 13 latków). Co prawda ja miałam typ 51 więc szczepionka i tak by mi nie pomogła. Gardasil chroni przed 9 typami.
 
reklama
Aczkolwiek powiem Wam że świadomość w społeczeństwie jest bardzo mała. U nas zaszczepiło się około 30% nastolatków (szczepionka jest za darmo). Jak rozmawiam z rodzicami to w ogóle nie wiedzą o co chodzi z tym HPV. Bardziej boją się skutków szczepienia niż skutków HPV.
 
Witajcie dziewczyny, rok temu stwierdzono u mnie infekcję wirusem HPV. Po pół roku wynik był prawidłowy. Dwa tygodnie temu ponowiłam cytologię - wynik NILM. Niby dobrze, ale! W rozmazie wykryto zmianę flory sugerującą bakteryjne zapalenie pochwy (nic mi nie doskwierało) oraz zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją. Zastanawiam się jak to interpretować i czy nie ma powiązania z HPV.

Oczywiście uprzedzając pytania idę na kontrolę w tygodniu, nie oczekuję opinii lekarza na tym forum, ale może któraś z Was tak miała i mogłaby się podzielić doświadczeniem. ;)
 
Aczkolwiek powiem Wam że świadomość w społeczeństwie jest bardzo mała. U nas zaszczepiło się około 30% nastolatków (szczepionka jest za darmo). Jak rozmawiam z rodzicami to w ogóle nie wiedzą o co chodzi z tym HPV. Bardziej boją się skutków szczepienia niż skutków HPV.
Ja moje dzieci zaszczepie szczególnie po własnych przeżyciach, siebie obecnie nie mogę ale myślę że też jednak to zrobię.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny, rok temu stwierdzono u mnie infekcję wirusem HPV. Po pół roku wynik był prawidłowy. Dwa tygodnie temu ponowiłam cytologię - wynik NILM. Niby dobrze, ale! W rozmazie wykryto zmianę flory sugerującą bakteryjne zapalenie pochwy (nic mi nie doskwierało) oraz zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją. Zastanawiam się jak to interpretować i czy nie ma powiązania z HPV.

Oczywiście uprzedzając pytania idę na kontrolę w tygodniu, nie oczekuję opinii lekarza na tym forum, ale może któraś z Was tak miała i mogłaby się podzielić doświadczeniem. ;)
Mi też wyszły te zmiany odczynowe związane z zapaleniem i typową regeneracją. W piątek mam ewizytę z moją Panią doktor to się dowiem co dalej z tym.
 
Witajcie dziewczyny, rok temu stwierdzono u mnie infekcję wirusem HPV. Po pół roku wynik był prawidłowy. Dwa tygodnie temu ponowiłam cytologię - wynik NILM. Niby dobrze, ale! W rozmazie wykryto zmianę flory sugerującą bakteryjne zapalenie pochwy (nic mi nie doskwierało) oraz zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją. Zastanawiam się jak to interpretować i czy nie ma powiązania z HPV.

Oczywiście uprzedzając pytania idę na kontrolę w tygodniu, nie oczekuję opinii lekarza na tym forum, ale może któraś z Was tak miała i mogłaby się podzielić doświadczeniem. ;)
Hej, robiłaś coś przez te pół roku jak stwierdzono tą infekcję hpv, jaki miałaś wynik cytologii wtedy LSIL? Czyli wygląda na to że organizm sam zwalczył tą infekcję, to super.
 
reklama
Hej, robiłaś coś przez te pół roku jak stwierdzono tą infekcję hpv, jaki miałaś wynik cytologii wtedy LSIL? Czyli wygląda na to że organizm sam zwalczył tą infekcję, to super.
Hej, ogólnie żyję aktywnie, staram się miarę zdrowo odżywiać, a oprócz tego przyjmuję spore dawki wit. C i D. Brałam kwas foliowy, ale na razie zaprzestałam. Nie miałam cały czas z tyłu głowy HPV, starałam się jak najmniej stresować tym, że to mam.
Mój wynik cytologii to był ASCUS.
Ginekolog zasugerowała poszerzenie badań o wirusa HPV i wyszły mi dwa typy wysokoonkogenne. Na ostatniej wizycie miałam NILM bez żadnych dopisków, a teraz właśnie niby NILM, ale jednak z tymi odczynami i właśnie się zastanawiam jak to rozpatrywać. ;)
 
Do góry