reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, usg, zdjęcia itp

reklama
Mommy hehe to konkret synus ci rośnie :) moj starszy tak pędził z wagą jak szalony no i na cc sie wlasnie skończylo..ale był błąd pomiaru ;) prawie 1kg się walneli.
Ciekawe ile moj bedzie mial jutro.
 
Dziewczyny nie przejmujcie sie tak bardzo wagą podawana z USG. Jest to waga obliczana według pewnego stałego wzoru i nie uwzględnia róznic indywidualnych kazdego dziecka i matki. Tego wam lekarz nie powie (bo przecież kazdy jest fachowcem) ale granica błedu tych pomiarów to 400 gram. Jest to granica przyjmowana a i tak zdążają sie większe rozbieżności. Dlatego ważniejsze sa pomiary kości udowej i główki.
 
groszq, no widzisz, tylko problem w tym, że niektórzy lekarze beznadziejne pomiary robią, a szpitale przy porodzie nie robią dodatkowego usg. u mnie błędem było 800g, także dość sporo (na+).
 
Dlatego nie należy tych pomiarów, szczególnie końcowych przyjmować do siebie i za pewnik. Trzeba sobie zakodować że jest to pomiar orientacyjny i tyle.
 
Ja miałam w tej ciazy 5 usg ... 4 z pomiarami. Przed porodem juz chyba nic dzialac nie bedą.

Z kolei w pierwszej ciazy co wizyta usg ... mial byc sredniaczek ... a wyszedl kolosik 4200 (tyle ze dzien przed cc dokladnie tyle wyszlo z pomiaru, dr stwierdzil ze bedzie kudlacz i faktycznie wlochate to moje dziecie bylo).

Ale zgadzam sie ze trzeba przyjmować wagę z usg orientacyjnie, bo jak wydać wyzej rzadko się ona sprawdza ;)
 
U mnie w szpitalu na IP od razu robią usg i mierzą. Młody im wyszedł na 4070g :-D W sumie dobrze, bo nie wiem co by ze mną zrobili, gdyby waga wyszła bliższa faktycznej.

Malutko już tych wizyt, niebawem wszystkie będziemy z dzidziusiami :tak:
 
reklama
Do góry