reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie NOWYCH POKARMÓW...kiedy,jakie?

nasz jadlospis jest bardzo podobny do tego Alicji od Renee

7 mleko 200
10 kaszka na wodzie+owoce ze sloiczka pół na pół razem 200
13 obiadek ok.220ml zalezy od apetytu
16 mleko200
19 owoce z biszkoptem, kanapka albo jakisz sloiczek z jogurtem a ostatnio i z twarozkiem
20,30 mleko + kaszka jakies 220ml

i tez wiecej niz 5 posilkow
dochodza jeszcze chrupki kuk. i biszkopty do raczki
do picia woda przez caly dzien, a raz dziennie soczek,
no i oczywiscie chce jesc jak tylko rusze buzia:no:

ostatnio kupilismy soczek z gerbera z mieta super gasi pragninie polecamy
 
reklama
A ja dzisiaj zrobilam Piotrusiow "danonka". Utarlam twarozek z zoltkiem i zmieszalam z kaszka. Sprobowal i spojrzal na mnie z mina Juliusza Cezara wypowiadajacego slowa: ''I ty, Brutusie, przeciw mnie?" :baffled:
 
ja mam 5 posilkow:
- 8 butla 240 ml mleka
-11.30 kleik z owocem 140 ml mleka + owoc ze sloiczka
-14 obiad 190 ml sloiczek
-16.30 owoce sloiczek caly lub jogurt z owocami
-19 kasza 200 ml wody +mleko+ kasza i tyle czasem ciastko na zagryche i duzo plynow :-D
 
Dziewczyny,
ja tylko na chwilenke! Po porade!

Sara od kilku dni strasznie slabo je, a od wczoraj to prawie nic. I nie chce pic :baffled: Zaciska usta i za cholere nie da sie jej nic podac.

Dzisiaj przez caly dzien wypila 70 ml mleka i zjadla ok. 60 ml kaszki na gesto! :szok:
Boje sie, ze moze sie odwodnic...
Co ja mam zrobic?? Po czym poznac, ze dziecko jest odwodnione???
Przeciez sa takie upaly...
Jak na zlosc teraz 3 dni pod rzad pracuje do 180tej, nie mam jak sie stad wyrwac. Zaraz sie porycze! Dzwonilam do pediatry. Da nam skierowanie na morfologie, ale i tak bede jej mogla ja zrobic dopiero w piatek :szok:
Moja mama juz rece zalamuje, bo Sara caly dzien dzisiaj ryczy!

Doradzcie mi cos, bo zaraz tu wykituje ze strachu o moje serduszko male!
 
Sandra, Piotrek tez od wczoraj nie chce jesc! Az mnie szlag trafia, tak sie drze, jak widzi miseczke z jedzeniem. Ale on pije duzo wody i czesciej przytula sie do cycka. A odwodnionemu dziecku zapadaja sie oczka. I jak sie "uszczypnie" skore po obu stronach pepka, to ona zostaje taka sklejona. Moze niech jej Twoja Mama zwilza usteczka gazikiem, skoro nie chce normalnie pic. Zawsze cos tam zlize i polknie.
I nie panikuj, Kochana! Badz dzielna!
 
W jakims artykule znalazlam jeszce to:

U niemowląt i małych dzieci odwodnienie przejawia się w początkowym okresie zmianą zachowania tj. maluch może być marudny, a następnie staje się apatyczny. Wraz z pogłębianiem odwodnienia u dziecka dochodzi do: przyśpieszonego oddechu, zapadnięcia oczu i ciemiączka, suchego języka i błon śluzowych jamy ustnej, zagęszczenia śliny, a skóra na brzuszku marszczy się w fałdy.

I tzreba sprawdzac w pieluszce, czy zmienila sie ilosc oddawanego moczu. Jezeli siusia normalnie, to nie jest odwodniona.

Sarka, nie strasz Mamusi!
 
Nie wiem czy z nia do szpitala pediatrycznego nie pojade wieczorem :szok::szok::szok:
Bo ona od wczoraj jest straszliwie marudna i wydaje mi sie, ze sika duzo mniej niz zwykle i ma straszne problemy ze zrobieniem kupki....:-:)szok::-:)szok::-(
Boze drogi, zawalu zaraz dostane!
 
Juz dzwonilam do szpitala. Od 18 bedzie na pogotwiu w Bielsku pediatra, mamy przyjechac.... Mam jeszcze pol godz.pracy...Zaraz tu zemdleje z nerwow.... I zaraz sie porycze...
 
Sarunia...Biedactwo:-:)-:)-:)-:)no::no::no::no: Sandra, wszystko bedzie dobrze, trzymam kciuki i mocno Cie sciskam... Daj znac co i jak, jak tylko bedziesz mogla...
 
reklama
Mam nadzieję że nic groźnego z tego nie wynikło chociaz teraz non stop cos sie dzieje. Mojej znajomej mała tez od kilku dni nie chciała jesc i pic.Wiem ze pojechała z nia do szpitala ale jak sie skonczylo niewiem. Sandra napisz zaraz jak z Sarunia,.

Moja mała od dwóch dni w ogóle nie chce mleka chyba ze w nocy przez sen. Wcina tylko zupki moje i chleb no i na szczescie pije. Kurcze słoiczkowego jedzonka nie chce wiec codzien musze jej gotowac
 
Do góry