reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Im bardziej pada śnieg,
Bim-bom
Im bardziej prószy śnieg,
Bim-bom
Tym bardziej sypie śnieg
Bim-bom
....
Kiedy tak pada śnieg,
Bim-bom
Jak marzną mi paluszki.

I tym optymistycznym akcentem witam wszystkie Mamuski.:-):-):-)
Znowu zima zawiala chociaz wedlug tutejszych prognoz mialo nie padac. Ale ze w 99% zazwyczaj sie nie zgadza, wiec tak jak Gorale, trzeba po prostu wystawic palec aby okreslic pogode. Kolo mnie jest przedszkole i wlasnie widze, jak Malenstwa kicaja na nartkach.A juz wogole zobaczyc takiego 3-4 latka na snowbordzie to cos niesamowitego.
 
reklama
Witam wszystkich z rana, no prawie już z południa :-)
Wczoraj Karolka na noc dostała gorączki i nie chciała spać w łóżeczku. Więc spaliśmy w trójkę, a właściwie w czwórkę:-D Teraz już jest dobrze. Biega, skacze i rozwala to wszystko, co popakowałam (bo się przeprowadzamy).
Widzę, że dużo z nas ma wizytę u lekarza na 3.02. Ja też :-):-)
Życzymy wszystkim miłego dzionka :-D:-D:-D:-D
 
Olgadom, wiesz co nie mam pojęcia:) jak dzisiaj pojedziemy to sie wszystkiego dokładnie wypytam i mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze:) Jak ostatnio robiłam badania to było wszystko dobrze i przeciwciał nie wykryto, wiec jestem dobrej myśli:blink: a powiedz mi jeszcze czy przy drugiej ciązy jest się mniej strachliwym o dziecko i to co się dzieje tam w brzuszku czy tak samo jak przy pierwszej ciąży?? Bo ja teraz mam tak,że jak koleżanka powie,że nie wolno jeść cytrusów itp.to ja biegnę do kompa i odrazu to sprawdzam :blink:Złości mnie to ,że nie wiele wiem o tym stanie i ciągle komuś dupę zawracam swoimi obawami:wściekła/y::wściekła/y:, ale nie mam tak na dobrą sprawe komu się zwierzyć i z kim pogadać.
 
DO KASIAS88 O KONFLIKCIE RH. Życzę przyjemnej lektury. Napisałam to specjalnie dla Ciebie, nie wiem, czy coś zrozumiesz :-)

O dziedziczeniu czynnika RH. Człowiek posada genotypy :
RH(+) RR lub RH(+)Rr, albo
RH(-) rr
Dziecko dziedziczy genotyp pół na pół od mamy i taty, czyli

Ty masz RH (-), więc genotyp rr
Twój narzeczony ma RH(+), więc tu są dwie możliwości:
jeśli jego genotyp to RR, wtedy dziecko będzie na pewno RH(+), bo będzie miało genotyp Rr
jeśli jego genotyp to Rr, wtedy dziecko będzie miało genotyp Rr czyli RH(+) lub genotyp rr, czyli RH(-), więc tu szanse są 1:2, że dzidzia będzie miała RH(-)

U mnie było tak, że teść miał RH-, więc mąż ze względu na to , ze jest RH+, czyli jego genotyp Rr, no i synek wziął moje r i jego r
i wyszło rr, czyli RH(-).
A ja jestem jedynym ujemnym z 4 dzieci moich rodziców, którzy są RH(+). Było to dla mnie szokiem dopóki nie dotarłam do tych podstawowych wiadomości z genetyki :-)
 
Ostatnia edycja:
A witam Cię przyszła_momo, na razie mam się dobrze. Nie mam apetytu za bardzo . Ciebie odrzuciło od kawy, a mnie od słodyczy :) To nawet wyjdzie mi na dobre. A kiedy idziesz do lekarza?
 
reklama
Kasias, w drugiej ciąży już jest się spokojniejszym o dziecko, trzeba zająć się tym starszym i już nie można się tak ze sobą pieścic,a często słyszy się, ze nie można dźwigac i takie tam. A jakie ja mam wyjście przy 11-miesięcznym dziecku, muszę je nosić bo jakie mam inne wyjście. Co do jedzenia to w ciąży lepiej jeść wszystko, bo podczas karmienia przez pierwsze miesiące wielu pyszności trzeba sobie odmawiać. Ja jadłam tonami pomarańcze i mandarynki, a też wszędzie trąbią, że nie wolno...Nie ma co przesadzać, tylko życ normalnie.
 
Do góry