reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla mamusiek ;) czyli co warto zrobić lub kupić by ciąża była przyjemnością

ja dzis kupiłam muszle laktacyjne- męża przegnałam po kilku bydgoskich aptekach i wszędzie patrzyli na niego jak na kosmitę - ale udało mi sie kupic w zwykłym dziecięcym za 35 zł kmplt - nie trzeba już używać wkładek - a przyznam ,że od porodu już dwie paki zużyłam - jedne canpol i drugie bella - te drugie do niczego jak dla mnie - szybko robia się mokre i przyklejaja do sutków- i potem boli przy odrywaniu i zostaje taka przyklejona wata - najlepsze były avent - dostałam dwie sztuki gratis w paczce dla maluszka :tak:

Muszle laktacyjne Avent Isis 6szt Poznań Tanio (1423837063) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
viki rozumiem ze te muszle sprawdzaja sie lepiej niz jakiekolwiek wkladki? Powiedz mi a bardzo je widac pod ubraniem, grube sa?? Bo to moze rzeczywiscie lepsze niz katowac sie wkladkami, ja osobiscie ciezko znosze noszenie tych wkladek ;(
 
Ja co prawda na co dzień i tak nosiłam wkładki, ale potwierdzam, że muszle są rewelacyjne.

Najbardziej się sprawdziły u mnie podczas nawału pokarmu i wtedy, gdy miałam dłuższe przerwy w karmieniu. Nie musiałam ciągle siedzieć i odciągać pokarmu. Po prostu sam schodził.

Jak dla mnie to były tylko niewygodne, żeby nosić je cały czas.

Co do wkładek to polecam Jonson&Jonson. Wypróbowałam chyba wszystkie i te były najlepsze.
 
A mi się zapodziały wkładki :szok:...heee
musze kupić i tak następne a poprzednie się same znajdą.
Co do masażu krocza, olejki etc Delfin_ONA... ciężko masować się samej...:( po każdej kąpieli próbuje "coś rozciągnąć", ale ciężko się wyginać.

A co powiecie o ręcznych laktatorach? Ja tylko taki zakupię.. i nie wydaje mi się aby to było zbyt męczące...
 
viki rozumiem ze te muszle sprawdzaja sie lepiej niz jakiekolwiek wkladki? Powiedz mi a bardzo je widac pod ubraniem, grube sa?? Bo to moze rzeczywiscie lepsze niz katowac sie wkladkami, ja osobiscie ciezko znosze noszenie tych wkladek ;(

dodam że zgadzam się z karoliną , że rewelacyjnie sprawdzają się w czasie nawału- a właśnie przechodzę - normalnie przeciekam , a najgorzej jak karmie małą - z drugiego tak mi leci...

wkładki są dość grube - bo te nakładki z zewnątrz są plastikowe - tylko te co przylegają do piersi są silikonowe - ale nie jest tak źle - przede wszytskim są wygodne i mam suche sutki a to ważne - ja dopiero dzis kupiłam , a po domu chodze w takiej luźnej koszuli , więc nie wiem jak to będzie wyglądać w czyś obcisłym - myslę ,że wkładki i tak będzie trzeba uzywać od czasu do czasu - zastanawiałam się jednak nad kupnem takich bawełnianych wielorazowych- bo na pewno na noc te muszle się nie sprawdzą - bo mleko wypłynie - tam sa w zestawie dwie nakładki - jedne z otworkami czyli wentylowane do noszenia - a drugie zamknięte do zakładania podczas karmienia i zbierania mleka - bo takie mleko zebrane w ten sposób mozna smiało potraktować jako zapasik na czarna godzinę
 
hehe viki identycznie robiłam ;)
Podczas karmienia też je zakładałam a to co zleciało od razu szło do mrożenia. Czasem nawet i 150 ml samo zleciało.
 
Ale fajny wynalazek te muszle. Ja nie miałam problemu z cieknącymi piersiami, czasem tylko w nocy, zobaczymy jak teraz będzie.
Co do wkładek to polecam Jonson&Jonson. Wypróbowałam chyba wszystkie i te były najlepsze.
Popieram, są super a opakowanie 50 sztuk widziałam dzisiaj za 15zł. Bella są do niczego, rzeczywiscie się przyklejają i przemakają.
 
reklama
A ja polecam wielorazowe wkładki laktacyjne Aventu. Co prawda bardziej je widać pod ubraniem niż zwykłe wkładki, ale po domu naprawdę polecam. Można dużo zaoszczędzić na wkładkach, tylko mleko jest juz nie do odzyskania :)))))))))
 
Do góry