reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

reklama
Pierwsze ruchy mojego Stasia poczułam w 23tc., byly delikatne i nieregularne, a pozniej z kazdym tygodniem co raz mocniejsze, jest to najwspanialsze uczucie na świecie:) Mój synuś nie kopie mnie już od 8,5 miesiąca, ponieważ od tego czasu jest juz z nami:) ale nigdy nie zapomne jego kopniaczkow:) marzę o kolejnym dziecku i kolejnych kopniaczkach:)
 
pierwszego kopniaka dostałam od synka w 18t.5d.ciąży, na wcześniejsze łaskotania, smyrnięcia szczerze nie zwróciłam uwagi, chyba miałam zbyt mało cierpliwości na wsłuchiwanie się w brzuch, ale kopniaka pod pępkiem dokładnie pamiętam, a właściwie to 3 szybkie kopy hehe
teraz mały tak szaleje, że czasem aż cały brzuch mi faluje :-D
 
a u mnie to było tak, że czekałam czekałam i nic aż w 20t poczułam takie puk puk jakby mi ktoś pukał od środka potem było kilka dni ciszy i po trzech dniach czułam już regularne pukania wyczuwalne tylko dla mnie teraz jestem w 25 tygodniu i mały tak daje że nie raz mi brzuch faluje jakby chciał wyjść przez skórę :D cudowne uczucie chociaż nie raz tak kopnie znienacka że aż się wystraszę :D
 
Właśnie od 5dni odczuwam takie lekkie uderzenia pod pępkiem, jak dłoń położę na brzuch to się lekko unosi pod tymi uderzeniami ;-)
Aż się ciepło na sercu robi! Ostatnio nawet mój P. starał się wyczuć pod swoją ręką ale mu się zbytnio nie udało, ale mówił że coś czuł ale nie jest pewien ;)
 
a ja się pochwalę i Wam tutaj :) ruchy dzidzi czuję od 15 tygodnia, a raczej pierwszy raz wtedy poczułam, bo po tym kilka dni było ciszy. od 16 były bardziej regularne, a w 17 tygodniu nakręciłam ten filmik [video=youtube;IutXQSdxJCY]http://www.youtube.com/watch?v=IutXQSdxJCY[/video]

kopniaczek z prawej strony :)

teraz jestem w 18 tygodniu i zastanawiam się, co mnie czeka później :happy:
 
agacinka super w 17 tak brzuszek już sie ruszał:) ja póki co czuje te delikatne od 15 tyg a nawet trochę wcześniej ale czuje je jak się położe lub spokojnie siedzę jak chodze to jeszcze ich nie wyczówam i jest to tak że czasem kilka ruchów dziennie a czasem cisza i jakis jeden kopniaczek róznie tak nieregularnie ale narazie sie tym nie martwię bo dzidzia jest jeszcze maleńka i zalezy pewnie od jej ułożenia na usg wierzgała a ja nie czułam więc pewnie jeszcze czas z synem w pierwszej ciązy dopiero czułam od 21 tyg :)
 
reklama
agacinka ale fajny kopniaczek. ja kopniaczki czuje od 16 tygodnia a jest to moja pierwsza ciąża i teraz też już je widać, oczywiście jak leże spokojnie i obserwuje brzuch :)
 
Do góry