reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Witam !

Jestem w 18tc, pierwsze ruchy poczułam z początkiem 17tc, podobno wcześnie jak na pierwszą ciąże, ale to chyba wynik tego, że jestem powiedzmy szczupła.
Ale do czego zmierzam. mianowicie , bywają dni że mój maluszek bryka praktycznie cały dzień ( co sprawia mi wiele radości), ale bywają też dni kiedy kopie mamusi wcale ( a siwych włosów przybywa). Wiem, że na późniejszym etapie ciąży brak określonej liczby ruchów jest niepokojącym sygnałem. Czy może ktoś oriętuje się jak to powinno, czy też może wygląda na moim etapie ciąży.

Będę wdzięczna za wszystkie rady, odpowiedzi czy opisy własnych doświadczeń.

Pozdrawiam
 
reklama
meii - ja tez sie pol ciazy niepokoilam ruchami czy ich brakiem. ale na poczatku, kiedy te ruchy nie byly jeszcze takie wyrazne, to tez sie zdarzalo,ze panikowalam, ze cos sie stalo. coz moge radzic... zjedz cos slodkiego, napij sie, moze to obudzi malucha (czasem dziala). moj tytus zwykle aktywizowal sie dopiero wieczorkiem, bo w dzin kolysalo go do snu moje chodzenie.
uszy do gory
 
cześć:)
ja jestem w 21tc, ruchy czuje od 18tygodnia, na początku wiadomo raczej słabe i mało ale potem jak dzidzia sie rozkopała to czuje codziennie i wiem że czasem może sie tak ułożyc że nie czujemy pomimo że sie rusza ale.....pomimo to od 2dni przeżywałam chorror bo ruchy zamilkły całkowicie nic a nic nie czułam, upłakałam sie już jak nie wiem co, siwych włosów przybyło:( i dzis raniutko pojechalismy do gin i jak tylko gin przyłożyla aparat do słuchania serca to odrazu mi było lepiej jak usłyszałam dudnienie i słuchałam i słuchałam......
ruchy kontrloje się regularnie podobno od 28tc ale ja sie już przyzwyczailam że czuje codziennie dlatego sie bardzo martwiłam i gin kazala przyjechac żeby dla pewnosci i spokoju sprawdzic:)
jak wrocilam do domu to zostalam tak skopana przez malucha że szok hihi łobuziak mały chce mieć chyba siwą mame ;)

pozdrawiam:)
 
Ja pierwsze ruchy dziecka poczułam ok.18-19 tc.i od tamtego czasu zdażało się,że nie czułam ich w ogóle np. w ciągu całej doby,nawet dwóch!Ale na tym etapie (18tc.)tak jest.ruchy są słabe i dlatego ich czasem nie czuć lub są ale się ich nawet nie zauważa.Raz to tak się wystraszyłam,że moja córcia nie kopie drugi dzień,że poleciałam jeszcze w ten sam dzień do gin. na USG,a tam na monitorku zobaczyłam jak moja Piękność sobie fika :) to mnie uspokoiło. Teraz jestem w 37 tc.i na tym etapie to ruchów przeoczyć się nie da hihihi ;) tak daje po żebrach :) Ta,że  maaaja nic się nie martw!Wszystko na pewno jest dobrze.Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie!
 
JA pierwsze ruchy poczułąm w 16 tygodniu ale tez jestem szczupła.
Potem były systematyczne i rozmawiałam z moim sykiem a on komunikował sie ze mną.
Wiem tylko jedno.Jak miałam zagrożoną ciąże i czekałam na miejsce na patologi (w szpitalu którym chciałam nie było mijsc pod warunkiem zostaąłm puszczona do domu że jeśli dziecko przestanei kopać natychmiast musze jechać do najbliższego szpitala), to mój synek cały czas mnie kopał. Mówiłam do neigo że muszę wiedzieć że on żyje i aby kopał i kopał. Potem jka już byłam na patologi ciąży tez go prosiłam aby sygnalizowął mi że wszystko ok i kopał..Może pomyslicie że to głupie z mojej strony ale tak było.
PZDR
 
dzieki dziewczyny za wsparcie:)
ewa26-wcale nie mysle że to głupie z Twoje strony że mówiłaś do maluszka, ja przez te dwa dni błagałam moja dzidzie żeby sie chociaż troszke ruszyła ale ona sie uprała i nic :( i daltego sie tak martwiłam
ale wczoraj to nieźle szalała, nawet postanowiła sie ujawinić na dobre tatusiowi i dostał kopniaka w ręke :laugh:
odpoczeła sobie dwa dni to wczoraj szalała hihi niech sobie szaleje ja przynajmniej jestem spokojna:)
pozdrawiam gorąco!
 
Dzięki dziewczyny, naprawdę aż mi lepiej bo wiem że tak bywa, i wiecie co wczoraj tak mi obkopał brzucholek i rękę mojego męża, że serce aż nam się radowało. Dzisiaj przed 12 też się wiercił, ale to chyba było tylko układanie się do snu.

Pozdrawiam i życzę wszystkim brzuchatkom jak najzdrowszych bobasków.

 
ewa26 pisze:
Może pomyslicie że to głupie z mojej strony ale tak było.
PZDR

To wcale nie jest głupie!Ja wierzę w to,że można w ten sposób przemawiać do dziecka-że ono to słyszy,czuje!Sama tak robiłam i robię.Czasami,sobie leżę i tylko myślę(nic nie mówię) :"kopnij mamusię,no dalej,odezwij się..." i to skutkuje :) Słyszałam też,że w telepatyczny sposób można odwrócić dziecko,gdy nie jest ono jeszcze ustawione główką w dół.Ale tego niestety(albo stety) nie wypróbuję,bo moja córa już od miesiąca jest w położeniu główkowym:)
Pozdrawiam!!!
 
Na poczatku czasami mozna stwierdzic zanik rchow.
Pytalam o to kiedys gina. Dzieje sie tak podobno dlatego, ze macica rozciaga sie skokowo. Jak jest bardziej napieta te delikatne ruchy sa bardziej wyczuwalne. A jak ma taki skok w rosnieciu, to przez to jest mniej napieta i mozna nie czuc maluszka....
Potem (od ok. dwudziestego siodmego tygodnia) zaczyna sie juz liczyc ruchy. I wtedy powinny byc codziennie... minimum dwie serie (jedna rano, druga wieczorem) po 10 ruchow w ciagu maksimum godziny. Czyli: cujemy pierwszy ruch rano.... Sprawdzamy godzinke. W ciagu godziny powinnysmy poczuc maluszka przynajmniej 10 razy. Potem wieczorkiem to samo.
\Ale wiadomo, ze czasami dzidzia po bardziej intensywnym dniu moze nastepny odsypiac.
Sama spanikowalam kilka razy. Ale moja mala dawala sie obudzic (glosnymi dzwiekami)...
\
Takie juz uroki maciezynstwa. Do konca zycia bedziemy sie martwic o swoje baki ;-)
 
reklama
Kiedy po raz pierwszy poczulyscie swoje dzieciatko jak porusza sie? Ja jestem w 14 tygodniu ciazy i jestem bardzo ciekawa jak to jest...I wogole co czulyscie jak pierwszy raz poczulyscie?? ;) Dzieki za odpowiedzi :)
 
Do góry