reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

To najwspanialsze uczucie w moim życiu poczułam w 1 dniu 17 tygodnia, potem kilkukrotnie mało nie oszalałam z rozpaczy, bo cały dzień cisza ale na początku to podobno całkiem normalne. A teraz moje słonko szaleje bardzo często i czasami mam wrażenie że tam całe stadko bryka, tak że aż cały brzuszek podskakuje.

Pochwal się jak tylko poczujesz
Pozdrawiam
 
reklama
Rzeczywiście, ruchy dziecka to najwspanialsze uczucie jakiego można doznać podczas ciąży. Po raz pierwszy poczułam mojego motylka w 14 tyg i dokładnie to było takie uczucie jakby mały motylek rozbijał mi się w brzuchu. Oczywiście nie muszę dodawać że mało kto mi wierzył że to już i większość wmawiała że to pewnie jelita;) ale ja wiem co czułam. A potem już było coraz wyrażniej. W 18 tyg poczułam i zobaczyłam takie przelewanie brzuszka co było bardzo fajne i fajnie wyglądało a potem to już poszło i synek się rozszalał. Jako że maluszek dość często miał czkawkę więc nawet jak się nie ruszał to i tak go czułam:)Bardzo wyraźne ruchy, fikołki, główkę dupkę czułam tak do 34 tyg A pod koniec ciąży to synek się już rozpychał, wystawiał łokietek lub kolanko bo już nie miał miejsca na większe brykanie. Pozdrawiam
 
ja pierwsze ruchy poczulam miedzy 17 a 18 tygodniem.Bulo to najwspanialsze uczucie.teraz te ruchy juz sa bardzo mocne,brzuch mi caly lata wrecz.miedzy zebram wklada nozki a wtedy to nawet boli o nawet teraz poczulam nozke w zeberku.
 
Ja pierwsze ruchy poczulam okolo 16-17 tc:) Ale bylo to takie prykanie:) Teraz czuje juz doskonale kazdy ruch malej,czkawke, widze jej kolana pupe,lokcie lapki i jak dotykam brzuszka mozna dokladnie wyczuc gdzie co jest! a najwieksza radosc sprawia mi to jak maz glaska mala i ona jakby chciala juz wyjsc i wyciska sie przez brzuch:):) (a przez to ze jest dosc duza na swoj wiek i waz juz 2 kg brakuje jej miejsca i smiesznie to wyglada)
Powiem ci ze dopiero teraz np dla mojego meza naprawde tak realna stala sie ciaza:) bo moze mala podotykac poglaskac i zobaczyc jaks ie rusza:) A wczesniej to co dotkal reke to uciekala:):)
 
Czesc Dziewczyny

Bardzo wczesnie poczulyscie swoje malenstwa ! :) Ja dopiero pierwsze ruchy poczulam na poczatku 21-go tygodnia ciazy i to tez byly tak delikatne, ze dopiero jak sie powtorzyly to bylam pewna ze to moje malenstwo daje o sobie znac :) Ja pierwsze ruchy porownywalam do odczucia jakby babelek wody w srodku mi pekl :laugh: takie delikatne musniecie od srodka :) Bardzo przyjemne i jednoczesnie "dziwne" uczucie. W tej chwili mala to juz rozrabia i rozpycha sie na wszystkie strony hihihihi, tylko tatus na nia dziala uspokajajaco bo jak przylozy reke to od razu mala sie uspokaja i daje mamie odetchnac zwlaszcza przed zasnieciem ;)

Pozdrawiam
Kasia
 
hej dziewczyny, znalazlam ponizsze zdjecie na necie, czy to mozliwe ze wszystko tak widac jak na zdjeciu?? jestem chyba strasznie niedoswiadczona....
 
Świetne zdjęcie.
Myślę, że tak. Pewnie jak dzidzia jest duża a miejsca ma mało to tak właśnie to widać, może już niedługo same będziemy mieć takie zdjęcia. ;)
 
Czesc dziewczyny

Ja pierwsze ruchy poczulam w 22 tygodniu jak bylismy na zakupach :) ;)
Ale moja córeczka zadko kiedy mnie kopnie jest taka leniwa :p
tylko bu jadla i spala :D ;D
Pozdrawiam
 
reklama
Może masz rację, przeszłaś już przez całą ciążę w odróżnieniu od nas, ale napisz dlaczego tak uważasz.

Pzdr
 
Do góry