reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Teraz dzidzia może kopać bardzo nieregularnie.Więc nie zamartwiaj się bardzo.Chyba,że przez kolejne dni nic nie będziesz czula to wtedy zgłos sie do lekarza.U mnie dzidzia kopie zwłaszcza wieczorem jak się poloże i jak zjem cos słodkiego ;) spróbuj wsłuchać się kiedy dzidiza do Ciebie "mówi".
Pozdrawiam
 
reklama
rzeczywiscie, kopanie moze byc dosc nieregularne, nam tez przytrafialy sie takie 'przestoje'. ale ja jako panikara biegalam wtedy do lekrza, zeby choc posluchac serduszka dziecka. to na pewno cie uspokoi, i dlatego nie zwazajac na dlugi weekend, jesli nie uda ci sie malucha przekonac do jakiegos ruchu, moze wybierz sie do najblizszego szpitala? odglos serca dziecka na pewno wprawi cie w dobry nastroj :)

ale wczesniej proponuje ci poloz sie spokojnie na plecach, poloz dlon na brzuchu i malenstwo powinno sie poruszyc :)
 
Hmm ja na tym etapie ciąży bardzo wyraźnie i często czułam obecność synka. Dlatego każda dłuższa przerwa była dla mnie niepokojąca. Mąż mnie uspokajał, że dziecko też sypia, odpoczywa, ma dni kiedy jest mniej aktywne. Mi zawsze pomagało położenie się na pplecach i położenie ręki na brzuchu. Z reguły wyczuwałam mojego delfinka. A jak się denerwowałam dalej szłam do lekarza i jak usłyszałam serducho byłam spokojna. Więc może rzeczywiście pojedź do najbliższego szpitala, podsłuchanie dziecka nie zajmie dłużej niż min, jesteś w ciąży i masz prawo się niepokoić a na iżbie przyjęć muszą Ci udzielić pomocy. Będziesz spokojniesza i bardzie zrelaskowana. Nerwy są Ci teraz najmniej potrzebne. Pewnie wszytsko jest dobrze gdyż w tym okresie nie zawsze można wyczuć maluszka. Trzymaj się
 
to normalne ze sie denerwujesz ale twoj bobasek ma coraz mniej miejsca wiec moze sie zdarzyc taka sytuacja niektore dzieciaczki sa tez po prostu mniej ruchliwe pamietaj ze w kazdej izbie przyjec moga udzielic ci pomocy po prostu jedz do szpitala i zglos swoj niepokuj napewno to cie uspokoi nie denerwuj sie wszystko bedzie dobrze pozdrawiam ;)
 
Napiszcie kiedy po praz pierwszy poczułyście ruchy dziecka. Jestem teraz na początku 18 tyg. ale nic nie czuję. Zacznam się tym trochę martwić, zwłaszcz, że moja znajoma poczuła już w 16.
 
Czesc, nie masz sie czym martwic!!! Ja poczulam ruchy mojego synka w 20 tygodniu ciazy, takze masz jeszcze czas. Przecietnie u pierworodek wyczuwalne sa ruchy dzidzi od 20-24 tygodnia :) Kobitki, ktore po raz kolejny sa w ciazy wyczuwaja ruchy pare tygodni wczesniej. Najlepiej jednak nie sugerowac sie statystyka, bo kazda z nas jest inna i wczesniej lub pozniej wyczuwa ruchy swojego bobaska ;)
Duzo zdrowka zycze!! :)
 
ja poczulam takie pierwsze ok 17 tygodnia, ale takie regularne to czuje od ok 20 tygodnia. Niczym sie nie przejmuj-bedzie dobrze ;-) kazdy lekarz Ci to powie ;)
 
Moja córcia zaczęła kopać już w16 tyg.ciązy,ale to też zależy od tego ile ważysz.Ja jestem szczupłą osobą i lekarz powiedział mi że u szczupłych szybciej można odczuć ruchy dziecka.Nie martw się,na pewno poczujesz motylki w brzuchu.To cudowne uczucie.
 
reklama
Pierwsza ciąża 20 tydzień a obecna 18 :) wieć nic sie nie martw wszystko przed Tobą ;D
 
Do góry