reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowanie chłopca i dziewczynki

Mój synek ma 3 latka zaraz, córka 4. Ona bardzo przywiązuje uwagę, że dziewczynki jest różowy, a chłopięcy niebieski. Ona lubi sukienki, brokat, księżniczki, jednorożce i autka ;) a on musiał mieć na święta też brokatowe pantofle, bo płakał ze ona ma a on nie. Też potrafi się bawić lalami, jak mu ubiorę coś różowego nie przejmuje się. Lubi też autka i dinozaury. To tylko małe dzieci :)
 
reklama
Mój brat młodszy ode mnie o 3 lata, tez ciągle "robil" za dziewczynkę. Mieszkała z nami jeszcze kuzynka. Ubierał nasze sukienki, bawił się lalkami, nosił długie włosy, które chciał zaplatac w warkoczyki i przypinać kolorowe spinki. Nie uważał się za dziewczynkę, ale ciągle ja udawał i odgrywał damskie role. Minęło mu to dopiero jakoś w zerówce. Daj synowi luz. Może to Ty, a nie mąż jesteś dla niego autorytetem, więc kobieta jest dla niego "czymś lepszym".
 
Synek chce być mamą "bo tak". Kobiety noszą torebki, on też chce, sukienki są ładniejsze... Ale macie rację z tymi ubraniami. Dla dziewczynek jest dużo większy wybór. Nawet spodni mają więcej, a przecież są jeszcze spódniczki i sukienki. I na pewno we więcej wzorków.
Chciałabym synkowi kupić jakieś ładne ubranie na Wielkanoc i byłam w kropce. Wszystko takie samo. Albo dres, albo dżinsy i koszulka. Ale dżinsy niewygodne na dłużej, dresy nieładne... A na dziewczynkę kupię i ładne, i wygodne.
 
Oczywiście good look w jego oczach. Poza tym dziewczynkom często się mówi komplementy. Masz śliczną sukienkę, fajna fryzurę. A chłopcy też potrzebują komplementów.

Z drugiej strony dziewczynki słyszą, że są ładne i mają ładne sukienki, a nie słyszą że są dzielne albo zaradne. I później to się niestety odbija na tym, że mają problem z samoocena i zaakceptowaniem swojego wyglądu skoro całe życie wszyscy dookoła mówili im jak ważne być ,,ta ładna". Także wszystko ma swoje plusy i minusy :/
 
Z drugiej strony dziewczynki słyszą, że są ładne i mają ładne sukienki, a nie słyszą że są dzielne albo zaradne. I później to się niestety odbija na tym, że mają problem z samoocena i zaakceptowaniem swojego wyglądu skoro całe życie wszyscy dookoła mówili im jak ważne być ,,ta ładna". Także wszystko ma swoje plusy i minusy :/
dżinsy w hm są miękkie i można dostosować pas do odpowiedniej szczypawki. Kupujesz np 3pak dzięki czemu jest taniej.
 
dżinsy w hm są miękkie i można dostosować pas do odpowiedniej szczypawki. Kupujesz np 3pak dzięki czemu jest taniej.
Chłopięce dżinsy? Mój synek jest szczupły, jak mu stamtąd dżinsy wzięłam to wyglądał jak w worku. A dla dziewczynek są ładne, elastyczne jegginsy, w różnych kolorach. Córka ma. Ale nie zauważyłam, żeby w tym sklepie w wielopakach było taniej.

Znalazłam firmę Mrofi i Pinokio - tylko do spodni z tych firm nie wszywałam gumek. Te ubranka na chłopców ogólnie są jakieś szerokie.

Z drugiej strony dziewczynki słyszą, że są ładne i mają ładne sukienki, a nie słyszą że są dzielne albo zaradne. I później to się niestety odbija na tym, że mają problem z samoocena i zaakceptowaniem swojego wyglądu skoro całe życie wszyscy dookoła mówili im jak ważne być ,,ta ładna". Także wszystko ma swoje plusy i minusy :/
To akurat prawda. Dziewczynki nadal mają być ładne, a chłopcy mądrzy.
 
Chłopięce dżinsy? Mój synek jest szczupły, jak mu stamtąd dżinsy wzięłam to wyglądał jak w worku. A dla dziewczynek są ładne, elastyczne jegginsy, w różnych kolorach. Córka ma. Ale nie zauważyłam, żeby w tym sklepie w wielopakach było taniej.
A w Sinsayu próbowałaś? Ja bym wszystkie ubranka od nich wzięła :)
To akurat prawda. Dziewczynki nadal mają być ładne, a chłopcy mądrzy.
I dziewczynki skłonne do ustępstw, a chłopcy bez uczuć.

Na szczęście nasze pokolenie przełamuje stereotypy :) Gdyby nie to, że nie publikuję zdjęć dzieci w necie, to bym tu wstawiła foto jak moja córka wierci z tatą dziurę w ścianie. Radość na 100% 😊 A Barbie leży jedna, jedyna, nikt jej nie kocha oprócz mnie - bo ja ją kupiłam 🤣
 
A w Sinsayu próbowałaś? Ja bym wszystkie ubranka od nich wzięła :)

I dziewczynki skłonne do ustępstw, a chłopcy bez uczuć.

Na szczęście nasze pokolenie przełamuje stereotypy :) Gdyby nie to, że nie publikuję zdjęć dzieci w necie, to bym tu wstawiła foto jak moja córka wierci z tatą dziurę w ścianie. Radość na 100% 😊 A Barbie leży jedna, jedyna, nikt jej nie kocha oprócz mnie - bo ja ją kupiłam 🤣
Ja sterylizowałam z tatą narzędzia 😅
 
Chłopięce dżinsy? Mój synek jest szczupły, jak mu stamtąd dżinsy wzięłam to wyglądał jak w worku. A dla dziewczynek są ładne, elastyczne jegginsy, w różnych kolorach. Córka ma. Ale nie zauważyłam, żeby w tym sklepie w wielopakach było taniej.

Znalazłam firmę Mrofi i Pinokio - tylko do spodni z tych firm nie wszywałam gumek. Te ubranka na chłopców ogólnie są jakieś szerokie.


To akurat prawda. Dziewczynki nadal mają być ładne, a chłopcy mądrzy.
kupuje przez internet. Jeśli za 120 kupuje 3 pary spodni, to wychodzi 40 PLN za sztukę. Co lepsza każde są w innym rozmiarze. Póki co wolę, by dziecko miało wygodnie, więc głównie dresy. Ale na okazje się przydają.
 
reklama
Do góry