reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoka beta ?

Załączniki

  • Screenshot_20240123_155646_Word.jpg
    Screenshot_20240123_155646_Word.jpg
    110,5 KB · Wyświetleń: 83
reklama
Przeczytaj jeszcze raz wszystko, co tutaj napisałaś :)
To jeszcze raz :)
Pierwsze USG miałam u męża mojej lekarki prowadzącej w 4 tyg ciąży, widoczny jeden pęcherzyk, określony termin porodu wg OM .
W 7 tygodniu robiłam morfologię, badania na HIV, toxo itd przy okazji zrobiłam Betę i wyszedł ogromny wynik.
W 8 tyg kolejna wizyta już u mojej lekarki prowadzącej, w pierwszej kolejności lekarka zobaczyła wyniki i zaczęła podejrzewać bliźniaki lub trojaczki, a ja się bałam, że może być zaśniad bo jest widoczny dopiero koło 9 tyg.
Na USG zobaczyłyśmy jedno, dobrze rozwijające się dziecko, lekarka nawet szukała drugiego. Na podsumowaniu wizyty nie potrafiła mi wyjaśnić wysokiego wyniku Beta, ale sama przyznała, że był za wysoki, może błąd laboratorium, na podstawie USG wiek ciąży stwierdzony 8t3dni, wg miesiączki 8 tc. Tym samym termin porodu przesunięty 3 dni szybciej.
Byłam jeszcze w 9 tygodniu u innego lekarza bo miałam omdlenia i złe samopoczucie, na USG dobrze rozwijająca się ciąża, wynik beta zdziwił lelarza też pierwsze pytanie przed USG czy to nie bliźniaki. Ale już wiedziałam, że nie :)
nie określałam tygodnia ciąży wg Bety, tydzień już miałam określony u lekarza a beta w 7 tyg wyszła tak wysoka, ostatecznie ciąża 3 dni starsza ale wynik nadal zbyt wysoki .
 
reklama
Ojeju ale na te normy nikt nie patrzy.
Moja ginekolog twierdzi inaczej. Wysłała mnie pilnie na USG piersi i cytologię bo ten wynik jej się nie podoba. Póki co wszystko jest ok. Za niska beta źle, ale za wysoka też. Oby faktycznie wszystko było dobrze a wynik to tylko wynik, za tydzień mam prenatalne i już będę miała spokojną głowę jak okaże się wszystko dobrze :)
 
Do góry