reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost Bety... pomocy :(

Beksa_91

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Październik 2020
Postów
85
Dziewczyny czy któraś miała odobny przypadek i będzie miała dla mnie pozytywna wiadomość? Bo ja już siedzę i płacze.
Kilka dni przed miesiaczka zrobiłam test który wyszedl pozytywny a że miałam stresujaca sprawę w pracy od razu poleciałam na badanie bety i inne (mam niedoczynność tarczycy) pierwsza beta wyszła mi 74.6 mIU/ml . Po dwóch dniach zrobiłam kolejna z wynikiem 286.9 mIU/ML. - czyli spory przyrost. Po kolejnych 2 dniach zrobiłam kolejny raz i wynik był taki 576,7 mIU/ML - czyli przyrost prawie 100 % teraz zrobiłam Po 4 dniach ( ostatnia beta była badana 22.04 dzisiaj jest 26.04) I wynik mnie załamał bo przyrost w ciągu 4 dni jest na poziomie 1799. Kalkulator beta hcg pokazuje mi że niby jest w normie i że moj średni dwudniowy przyrost jest na poziomie 78.8 %. Czy to normalne? Zaczął się od takiego skoku a tu co badanie to mam wrażenie że tendencja spadkową.... lekarza mam za tydzień czy mam się udać gdzieś wcześniej? Już siedzę I płacze że zmartwienia :(
 

Załączniki

  • Screenshot_20230426_135129_Chrome.jpg
    Screenshot_20230426_135129_Chrome.jpg
    251,7 KB · Wyświetleń: 559
reklama
No to jak Ci pokazuje, że jest w normie to czemu się martwisz? Idź do lekarza przy wartości 1000 będziesz miała już pęcherzyk w macicy.
 
U mnie w pewnym momencie na początku ciąży przyrosty też były mniejsze, jeden lekarz mnie straszył, że to za mało i nie świadczy o niczym dobrym, mimo, ze wyniki byly odpowiednie dla wieku ciąży. Drugi lekarz stwierdził jednak, że nie zawsze przyrosty są książkowe i w momencie, gdy widać już zarodek to na podstawie usg ocenia się rozwój ciąży. Moim zdaniem nie powinnaś tyle razy sprawdzać przyrostów.. poczekaj na wizytę u lekarza. Nie stresuj się
 
Dobra dzięki dziewczyny, jeszcze chciałam jechać znowu jutro ale odpuszczę ten temat, we wtorek mam wizytę to zobaczymy. Stresuje się poprzez obraz pierwszej ciąży. Która szczęśliwie się zakończyła ale początek był straszny i panikuje 🙈
 
Słuchacie obecnie jestem w 6 tyg ciąży
12.07-beta hcg 2904,24
19.07-beta hcg 8910,00
Co o tym sądzicie niby wedle kalkulatora jest poniżej normy lekarz każe się nie stresować
 
reklama
Po co tyle przyrostow badac? Wystarczy wykonac badanie raz i potem raz powtorke. Potem juz powyzej 1000 powinno byc cos widac w macicy na usg i tym kieruje sie lekarz w ocenie ciazy.
ja generalnie jestem po przejściach i stwierdziłam że jeśli przyjdzie ki jeszcze kiedyś byś w ciąży, to nie zamierzam badac bety wogole
 
Do góry