reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost Bety... pomocy :(

reklama
Po stracie tez tego nie robilam. Stwierdzilam, ze poczekam 2 tyg od pozytywnego testu i pojde do lekarza.

Ale każdy jest inny i ma inne potrzeby.
Ja po 4 stratach nie wyobrażam sobie nie zbadania przyrostu bety, a i mnie osobiście udało się wychwycić ciążę z podejrzeniem cp tylko dzięki badaniom bety.
Myślę, że to zupełnie normalne, że ktoś czuje taką potrzebę i daje mu to spokój.
Inna sprawa, że przy takich poziomach nie ma to już większego sensu, ale to powinien wyjaśnić mądry lekarz
 
Ale każdy jest inny i ma inne potrzeby.
Ja po 4 stratach nie wyobrażam sobie nie zbadania przyrostu bety, a i mnie osobiście udało się wychwycić ciążę z podejrzeniem cp tylko dzięki badaniom bety.
Myślę, że to zupełnie normalne, że ktoś czuje taką potrzebę i daje mu to spokój.
Inna sprawa, że przy takich poziomach nie ma to już większego sensu, ale to powinien wyjaśnić mądry lekarz

Przeciez nie mowie, ze to zle, bo w dwoch ciazach sama badalam przyrosty. Wydaje sie, ze dopowiedzialas sobie za duzo do mojej wypowiedzi.
Wczesniej tez napisalam, ze nie ma sensu badac bety na takim etapie, bo powinien byc dobry obraz usg
 
Nie ma sensu badać przyrostów po tygodniu. Po 48 lub 72 h. A co widać na USG?
Wedle miesiączki jestem teraz w 8tyg dodam ze był ten cykl pod obserwacją i miałam zrobiony zastrzyk zivafert
26.07 zauważony zarodek ze widocznym serduszkiem tydzień później u innego lekarza zarodek bez serduszka skierowanie na środę do szpitala na zabieg
Zero objawów
Po 2 dniach poszłam do innej pani ginekolog i dała trzy opcje ciąża mnoga
Pierwsza jest taka że ten widoczny zarodek jest zarodkiem który się dopiero krztałtują a za nim jest ten ze serduszkiem tylko nie jest w pełni zauważalny przez usg ponieważ w takim przypadku zarodki się dużo wolniej rozwijają
Druga opcja ze ten jeden obumarł a za nim jest ten z widocznym serduszkiem
A trzeci że są ze sobą zrośnięte bo na usg widać jakby obraz motyla
Kazała dziś i w poniedziałek wykona betę i zobaczy czy wzrasta gdy tak się stanie jest ok teraz betę mam 23000tys a w ubiegłym tygodniu była 16tys wedle usg wychodziło 6+4 a miesiączki 8

Co myślicie ???? Znacie podobne przypadki
Tak bardzo się cieszyłam
 
Wedle miesiączki jestem teraz w 8tyg dodam ze był ten cykl pod obserwacją i miałam zrobiony zastrzyk zivafert
26.07 zauważony zarodek ze widocznym serduszkiem tydzień później u innego lekarza zarodek bez serduszka skierowanie na środę do szpitala na zabieg
Zero objawów
Po 2 dniach poszłam do innej pani ginekolog i dała trzy opcje ciąża mnoga
Pierwsza jest taka że ten widoczny zarodek jest zarodkiem który się dopiero krztałtują a za nim jest ten ze serduszkiem tylko nie jest w pełni zauważalny przez usg ponieważ w takim przypadku zarodki się dużo wolniej rozwijają
Druga opcja ze ten jeden obumarł a za nim jest ten z widocznym serduszkiem
A trzeci że są ze sobą zrośnięte bo na usg widać jakby obraz motyla
Kazała dziś i w poniedziałek wykona betę i zobaczy czy wzrasta gdy tak się stanie jest ok teraz betę mam 23000tys a w ubiegłym tygodniu była 16tys wedle usg wychodziło 6+4 a miesiączki 8

Co myślicie ???? Znacie podobne przypadki
Tak bardzo się cieszyłam
A kiedy była owulacja? Kiedy robiłaś sobie zastrzyk? Jeżeli jest taka rozbieżność między om a USG to nie wróży to niczego dobrego.
 
reklama
Do góry