reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

no wlasnie slyszalam ze mona napisac takie oswiadczenie, tzn ojciec dziecka musi napisac ile deklaruje sie lozyc na dziecko.
nie rozumiem czemu ze wszystkim trzeba by bylo chdzic do sadu, nie wierze ze wszystkich tak stac na zakladanie spraw sadowych, my nawet dobrze zyjemy (tyle ze nie dagadywalismy sie i dla dobra malego lepiej bylo nam sie rozstac) miedzy soba.
mieszkanie jest na mnie tzn moje i malego, ale ja nie pracuje bo nie mam co z malym zrobic do zlobka sie nie dostal, bede probowala w tym roku znowu .... no i w bezrobotnych nie jestem zarejestrowana bo co tam poszlam to mnie do pracy wysylali a ja tlumaczylam ze nie mam co zrobic z malym dzieckiem ale i to nie obchodzilo jakos i mnie wyrejestrowali bo odmowilam przyjecia pracy ....
glupie to prawo jest u nas w polsce....
przydal by sie kazdy grosz, rodzice nie moga wiecznie pomagac.... a wiem ze ojciec dziecka tez kokosow nie zarabia ....
 
reklama
Ola nie zgodzę się z Tobą.Jeżeli ojciec napisze oświadczenie o dobrowolnym płaceniu na dziecko a matka ma przekaz z adnotacją,że są to alimenty to w MOP-sie też jest to honorowane jako alimenty.Nie wszyscy muszą podawać sprawy do sądu o przyznanie alimentów.Istnieją również dobrowolnie płacone.Jeżeli się ma niski dochód to rodzinne też się należy.Do rodzinnego nie potrzebny jest wyrok sądu

Ja bez wyroku nie załatwiłam nic.
 
no wlasnie slyszalam ze mona napisac takie oswiadczenie, tzn ojciec dziecka musi napisac ile deklaruje sie lozyc na dziecko.
nie rozumiem czemu ze wszystkim trzeba by bylo chdzic do sadu, nie wierze ze wszystkich tak stac na zakladanie spraw sadowych, my nawet dobrze zyjemy (tyle ze nie dagadywalismy sie i dla dobra malego lepiej bylo nam sie rozstac) miedzy soba.
mieszkanie jest na mnie tzn moje i malego, ale ja nie pracuje bo nie mam co z malym zrobic do zlobka sie nie dostal, bede probowala w tym roku znowu .... no i w bezrobotnych nie jestem zarejestrowana bo co tam poszlam to mnie do pracy wysylali a ja tlumaczylam ze nie mam co zrobic z malym dzieckiem ale i to nie obchodzilo jakos i mnie wyrejestrowali bo odmowilam przyjecia pracy ....
glupie to prawo jest u nas w polsce....
przydal by sie kazdy grosz, rodzice nie moga wiecznie pomagac.... a wiem ze ojciec dziecka tez kokosow nie zarabia ....

Za sprawę o alimenty nic nie płacisz.
 
Witajcie. Potrzebuję pomocy.
Mam synka 22miesięcznego. Ojciec dziecka na poczatku nie przyznawal się do dziecka,zarzadal w sadzie badania dna. a w miedzy czasie ja staralam sie o zasilki rodzinny i na samotna matke. Nic mi wtedy nie mowiono,ze jezeli ojciec dziecka bedzie znany to mi sie na samotna matke zasilek nie nalezy. Nie bylismy malzenstwem. Dostala pismo ze musze zwrocic 1700zl bo ojciec uznal dziecko. Mam tylko alimenty 500zł, jestem bezrobotna nie wiem jak mam im zwrocic te 1700zł?? czemu samotne matki maja tak ciezka. czy nic nam sie wiecej nie nalezy,....za co mamy zyc. gdzie szukac pomocy.? Prosze pomozcie mi
 
Ja bym na Twoim miejscu napisała jakieś odwołanie , że rzeczywiście byłaś samotną matką i prawnie pobierałaś pieniądze i to nie Twoja wina , że ojciec uznał teraz dziecko.Ja pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji.Wiesz co wejdź na stronę Rzecznika Praw Obywatelskich tam jest elektroniczny formularz do wypełnienia - opisz swoją sytuację dokładnie i potem na adres domowy przyślą Ci odpowiedź co masz zrobic.
 
reklama
Witajcie. Potrzebuję pomocy.
Mam synka 22miesięcznego. Ojciec dziecka na poczatku nie przyznawal się do dziecka,zarzadal w sadzie badania dna. a w miedzy czasie ja staralam sie o zasilki rodzinny i na samotna matke. Nic mi wtedy nie mowiono,ze jezeli ojciec dziecka bedzie znany to mi sie na samotna matke zasilek nie nalezy. Nie bylismy malzenstwem. Dostala pismo ze musze zwrocic 1700zl bo ojciec uznal dziecko. Mam tylko alimenty 500zł, jestem bezrobotna nie wiem jak mam im zwrocic te 1700zł?? czemu samotne matki maja tak ciezka. czy nic nam sie wiecej nie nalezy,....za co mamy zyc. gdzie szukac pomocy.? Prosze pomozcie mi

witam
mialam podobna sytuacje, choc zdecydowanie mneij do zwrotu bo tylko zasilek rodzinny, nie zglosilam rozstania z ex w urzedzie.... nawet nie wiedzialamz e trzeba.

mialam do zwrotku 6 miesiecy zasilku rodiznnego plus odsetki od kazdego miesiaca licozne osobno i odwolywalam sie do skutku, zwrot neinaleznie pobarnych swiadczen zostal umorzony, musisz tylko opisac cala swoja sytuacje, dochody, oddac wszytko na pismi i to jak anjszybciej
 
Do góry